Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudhatom meg, hogy jó...

Hogyan tudhatom meg, hogy jó a kötődés köztem és a fiam között?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2, sosem volt egy agyon bújós gyerek, de azért odajön, hozzám bújik, korábban mondta, hogy szeretlek. Most, igaz épp megint jönnek a fogai, de megint csapkod, 1 éves kora óta szinte mindent bevetettünk, hogy ne rugdosson pelenkázás közben, akkor is csinálja, vagy, ha lefogom a lábát már és abbahagyja akkor a következő pelenkázásnál kezdődik újra. Egyszerűen ezekre az agresszív dolgokra nem tudunk megoldást, megkaptuk már, hogy “azzal csinálja, akivel lehet” hát nagyon nem. Sosem hagytuk annyiban, ezért harcolunk egész nap. A mamák haját is húzza, nem csak minket bánt. De valóban sokkal kevesebb ez, mint mondjuk fél évvel ezelőtt. De úgy érzem emiatt már kezd eltávolodni tőlem. Pedig a nap nagy része róla szól, viszzük ide-oda, rengeteget foglalkozunk vele, szeretjük. De úgy érzem ezek az állandó harcok tönkreteszik a kapcsolatunkat, már egyre kevésbé bújik, stb. Kicsit elkeseredett vagyok.
2023. jan. 20. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok szakember, csak tippelni tudNÉK. De szerintem vizsgáltassátok ki hogy nem-e valami idegrendszeri dolog, fejlődési vagy viselkedési rendellenesség, bármi, főleg ha súlyosbodó probléma és nem tudjátok kezelni.
2023. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hacsak nem valami mentális probléma, akkor ezt simán lehet kezelni. Már a legelső ilyen alkalommal, határozottan, rengeteg türelemmel le kell állítani. Pld megfogod a kezét, és elmondod nagyon határozott hangon, hogy ezt nem!! Következtesen... Ha kell, százszor.


Az enyém is így kezdte, de nevelni kell. Te vagy a "főnök" és nem ő. Ezt tudnia kell.

2023. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy hiába csinálom ezt 1,5 éve, kezdődik újra és újra. Mostmár olyan, mintha abban a pillanatban megértené, mert mondja, hogy nem szabad meg stb. De kis idő és kezdődik újra. Hosszútávon nem működik.
2023. jan. 20. 10:03
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem ártana egy babapszichológust megkeresni, mert látatlanban nem lehet tudni, hogy te rontasz el valamit, otthon van feszült légkör, nem egészséges idegrendszerű a gyerek vagy minden rendben van.
2023. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Ennyiből senki nem tudja megmondani, hogy mi lehet.

Csinálnak ilyet a hiperaktív gyerekek is, de lehet hogy csak kicsit izgágább, dacosabb a gyerek. Ha nem látsz javulást akkor te is nyugodtabb lennél ha elvinnéd gyermekpszichológushoz. Felvázolod neki a problémát és ő majd megmondja hogy van e valami baja a gyereknek, vagy hogy egyáltalán hogyan kezeld ezeket a helyzeteket. Érdemes lenne időpontot kérni.

2023. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Lehet, hogy átsiklottam felette, de nem láttam, hogy mégis hogy kezelitek ezeket a helyzeteket? Mert én inkább attól tartok, hogy nem jól reagáljátok le. És emiatt lett egy ördögi kör belőle, már szinte "szokás", mindenki megszokta hogy ő ezt csinálja, és a felnőtt erre valahogy reagál, egymást provokáljátok, előfordulhat ez is.

Én megpróbálnám kizökkenteni. Nem kell erőszakoskodni, meg mérgelődni vele, inkább lepd meg, hogy nem úgy reagálsz, ahogy megszokta.

Csinálj úgy mint aki sír, ha még nem próbáltad, hogy kicsit meglepődjön. Meg játsszatok szituációkat macikkal, valamivel, hogy mikor valaki bánt valakit, akkor a másiknak fáj, stb. Előbb-utóbb, ha Ti is kedvesen, megértően álltok hozzá, megpróbáljátok megérteni, miért ilyen amilyen, az sokat segíthet. Nem csak tiltani kell, beszélgetni kell.

A sok-sok NEM, NEM, az csak jobban provokálja a gyereket. El kell magyarázni, meg kell mutatni miért nem. Barátságosan, normálisan. Higgadtan. Semlegesen.

Nekem erős migrénjeim szoktak lenni, amitől kb. cselekvésképtelenné válok, csak a csend, félhomály és fekvés segít úgy ahogy. A lányom még járni sem tudott, már tudta hogy nem vagyok jól, olyankor mindig tünemény volt, és azóta is tudja, hogy olyankor nyugalomra vágyok, és próbál segíteni. Olyankor odafigyel, hogy ne idegesítsen :D A gyerekek nem akarnak alapvetően rosszat, valami rossz reakció is kiválthatja ezt a magatartást nála. Én mindenesetre taktikát váltanék. Mert szerintem húz titeket, és inkább azért csinálja. De ha észreveszi, hogy komolyan már belefáradtatok, fel fog hagyni vele. De ne büntetéssel vegye észre, hanem ész érvekkel, normálisan. Ahogy felnőttek sem egymásnak esnek, ha bajuk van egymással (jobb esetben :) )

Remélhetőleg nincs tényleg valami komolyabb baja.

2023. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen ezen én is sokat gondolkodtam, ő a gyerekekkel is így bánt nagyon pici kora óta (persze nem rosszból, ismerkedésből), arról leszokott, gyerekekkel már régóta tudja kezelni a “kezeit” szerencsére. Annyi mindent próbáltunk, tényleg, a következetesség, a szép beszéd, eltolom magamtól, stb. Ha elmegyek és nem játszok vele az használ, vagy megfogom a lábát és mondom, hogy ne már egyre többször használ, de csak akkor. Ha jön egy következő ilyen helyzet, hogy öltözés, vagy bármi amiknél így szokott reagálni, így reagál. Aztán már azon gondolkodtam, hogy már túl sok félét próbáltunk és ezért nem használ egyik sem? De a leállítás egyébként mindig megvolt, hiszen fáj amit csinál, nem fogom hagyni, ahhoz képest ezt játszuk minden nap, hiába vagyok következetes. Köszönöm egyébként a tanácsokat.
2023. jan. 20. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!