Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a kisfiam...

Mit tegyek ha a kisfiam mindenkit pofán vág?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kisfiam aki súlyosan értelmi fogyatékos. Mindenkit meg akar ütni. Engem a páromat a nagymamáját a boltos nénit a pincért a kutyát macskát mindenkit. Nem tudom mi tévő legyek. Tegnap például a boltban megrúgott egy fiatal lányt aztán megütötte. Súlyosan visszamaradott. Most tanul beszélni. Nem tudok vele mit csinálni. Azt meg nem tehetem meg hogy bezárom a lakásba és nem engedem ki. Játszótérre csak akkor viszem ha üres a játszótér. Egyszer amikor voltunk játszótéren éppen jött egy apuka a 2-3 éves kislányával a játszóterre. Én erre szoltam a fiamnak hogy megyünk haza. Ő nem hallgatott rám. A kislány elkezdett szaladni a mászóka felé ahol a fiam volt. Odamentem de mire odaértem a fiam már megütötte a kislányt.


Mi tévő legyek?



2023. febr. 18. 10:09
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%

Szia!ha ilyen betegségben szenved akisfiad nincs rá valami megoldás az orvosok szerint?

Ő nem.úhy érti.meg mint más gyerek gondolom én.

A leírtak szerint kb 1-1.5 évrs gyermek fejlődésénél tart.

A fiamnak.pont nemrég volt egy hasonló korszaka,mi átléptünk.rajta.

Soksuor soksuor elmondtuk hogy nem suabas stb stb.

Mivel ő betegte tudod hogy érthrtné meg hogy nem.szabad.

2023. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
97%
De hat csak jártok valami fejlesztésre, nem? Ott tanitanak erre módszereket. Nem hiszem el, hogy súlyosan értelmi fogyatekos a gyerek, es te most allsz ott, hogy mit kezdj vele. Kérj tanácsot a fejlesztő pedagógusoktól.
2023. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
93%
Nyugtatót szed? Óvodába gondolom jár. Az oviban kiviszik levegőre, ezen kívül ha van kert oda ki tudod vinni, de gyerekek közé nem érdemes ezek szerint.
2023. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Nem nem jár ovodába. Speciális fejlesztésre jár heti 4×. Ott nem próbálnak rajta segíteni de nem nagyon megy. Üti a fejlesztőt. Nem képes önnállóan enni még mindig én etetem. Már iskolás lenne de nem tud járni mert annyira visszamaradott. Jár erre a fejlesztésre minden hétköznap kivéve pénteken délelőtt 9-től 11:30-ig. Nem lehet közösségbe vinni. Négy éves korában a szakértőin javasoltak egy speciális ovit próbálkoztunk de eltanácsolták onnan is mert veszélyes a többi gyerek testi épségére.
2023. febr. 18. 13:24
 5/57 A kérdező kommentje:

Nem érti meg hogy nem szabad. Otthon is minden le van lakatolva mert félek hogy megeszi a tisztítószereket. Egyszer majdnem megitta az ablakpucoló sprayt. Mindent megeszik megiszik. Sokszor felkap egy egy tárgyat és azzal püföli a másikat. Az oviból azért IS rakták ki mert ott is megette a papírt a ceruzát a műanyagot. De a fő oka az volt hogy verte a többi gyereket meg az ovónőt.



Azt nem tehetem hogy bezárom a házba mert az nem élet.

2023. febr. 18. 13:30
 6/57 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom. Bentlakasosba próbáltad? Most már iskolába kell mennie?
2023. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
A bentlakásosba??? Be se engedik. Mit gondolsz ott minden nap etetik öltöztetik pelenkázzák?
2023. febr. 18. 14:14
 8/57 anonim ***** válasza:
81%
Kissé kamu szagot érzek. Ha nem tud járni, hogy tud mindenkit terrorizálni,ha nem tud odamenni hozzájuk? Persze van aki odamegy hozzá,na de mindenki? Szerintem kicsit túltoltad...
2023. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%
8, iskolába nem tud járni, kicsit félreértetted azt a mondatot. Nyilván, ha játszótérre lemegy, meg boltba, akkor képes járni.
2023. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha valakinek sajnos ilyen súlyosan beteg gyereke lesz akkor nem.segít senki?
2023. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!