Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a gyerekemet az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
Mindjárt 12 éves, de már kezdettől fogva szopta az ujját, ő is szeretne eszokni róla, de egszerűen képtelen rá, vagyis nem egészen, de annyi akarata még nincs. Hogyan lehetne leszoktatni őt erről? Az az érdekes egyébként, hogy az ottalvós táborokba, amikor hálózsákban és polifoam-on aludtak nem szopta, viszont mikor már matracon, na akkor igen, nektek volt már ilyen tapasztalatotok?

2023. márc. 4. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Valami oka biztos hogy van neki, gyerekpszichologushoz kéen vini.
2023. márc. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Ezt az alattad lévő kérdést nem te írtad véletlenül 6 évvel ezelőtt? https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__890.. Valahogy kísértetiesen hasonlít a stílus ...

Amúgy mást senki nem tud leszoktatni semmiről, csak leszokni tud mindenki maga. Méghozzá pszichológus igénybevételével, merthogy a te gyereked (vagy képzeletbeli gyereked) extrém szorongó. Annak pedig bizony a szülői ház az oka... Mondjuk egy nyomulós anyuka.

2023. márc. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

en is eleg sokaig szoptam az ujjam (13-14 evesen szoktam le)

nekem szerencsere a fogaim nem deforrmalodtak, neki lehet fognak, ha gondolod mutass kepeket.. bar ez inkabb megijesztesre lenne csak "jo"


en egyszeruen csak leszoktam rola, szerintem neki is igy fog menni, eroltetni nem igen lehet, foleg ha a kezdetektol szopta

2023. márc. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Éjjel nem tudod kiszedni a szájából, állandóan nem kelsz fel úgysem. Majd elhagyja.
2023. márc. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Ahogy a 2 írta. Szorongás valamiről pszichologushoz kell vinni.
2023. márc. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem szorongás, egyszerűen teljesen rászokott.


Én 12 évesen szoktam le, persze az éjjeli fogszabályzó már kellett :(

2023. márc. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Unokatesómnak körömlakkal kenték anno azt az ujját. Tudta, hogy mérgező, így nem szopta utána, el is hagyta bár elég későn.
2023. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én ujjszopósom is 12 lesz idén. Mindig megbeszéljük, hogy kéne fogszabi, de csak majd ha elhagyta, és mindig biztosít róla, hogy már alig szopja az ujját. Aztán jön egy betegség, fáradtság, témazáró, rossz hangulat. Kicsit várunk még, majd abbahagyja. :) Körömrágósként tudom, hogy hiába minden külső nyomás, majd ha belülről jön, el tudja hagyni a rossz szokását.
2023. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha ő is beleegyezik, akkor keserű körömlakkal.
2023. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

En is viszonylag sokáig szoptam, talán 8 éves koromig, de sose felejtem el az érzést mikor eldöntottem h többet nem fogom csinálni. Épp egy rendezvényen voltunk amikor már fáradt voltam, anyukám pedig mondta h megnyugtatásul cumizzak. Hát, aztán körbe néztem és írtó kellemetlenül éreztem magam a sok ember közt. Ez volt nálam az a pont amikor leszoktam.

Mondjuk 12 évesen azért már sztem is el kéne hagyni, esetleg keresetek egy plüsst amivel aludhat és rászoktatni h azt szorongassa, igy lefoglalja a kezét.

Kicsit olyan lehet neki leszokni erről, mint felnőttnek a dohányzásról. Esetleg pótcselekvést keresni helyette.

De a legjobb valóban az lenne ha szakember véleményét kérnéd ki.

2023. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!