Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a gyermekem...

Hogyan tudnám a gyermekem leszoktatni az ujjszopásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gondolom ez gyerekkorban egy alapvető kérdés, viszont én talán egy kicsit szokatlan történettel jöttem segítséget kérni. Az egyik lányom piciként egy nap nem vette többé a cumit a szájába, áttért a hüvelykujjára. A férjem is pont ugyanígy volt gyermekként, szóval gondoltam is, hogy családból ezt kitől is örökölhette. Próbáltunk már mindenféle módszert, hogy leszoktassuk a gyereket erről, de sosem jött be semmi. Az orvos azt mondta, majd kinövi. Szerencsére a fogaival nincs probléma, nem deformálódtak el az évek során, hisz ő csak a szájába veszi a hüvelykujját, és bent tartja. Nem szívja, nem nyomja a szájpadlását. És most jön az érdekes része a történetnek. Jelenleg 16 éves a lányom. Sokszor kérdeztem, hogy miért nem szokik le róla. Mindig azt mondta, hogy lenyugtatja, másképp nem tud elaludni, viszont szégyelli. Próbált már magától is leszokni, mikor rájött, hogy ezt félre kéne rakni. De nem tudott, mert rosszul érezte magát, nyugtalan volt. Talán az idő segíthet. De ha mégis van rá módszer... tippek esetleg??

Mint említettem, ő is szeretne leszokni, de ez nála egy hatalmas nagy függőség, olyan hétköznapi dolog, mint az ivás és az evés. Csak előttem és a férjem előtt meri bevenni az ujját a szájába, mások előtt nem.

A férjem 13 éves korában szokott le róla, a nővérem nagyobbik lánya pedig huszonéves korára tette végleg félre az ujjszopást.

Nem tudom, hogy ez kihathat-e a késöbbi életére, de semmi ötletünk sincs már. Talán idők kérdése és kinövi??



2017. okt. 9. 00:13
 1/9 anonim válasza:
Itt már nem rajta/rajtatok múlik. Pszichológushoz kéne elvinni
2017. okt. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem bantasbol irom, hanem masoknak tanulsagkeppen, de erre mar hamarabb kellett volna gondolni. Szerintem kb 7-8 ev az a kor, amikorra ha nem novi ki, akkor lehet probalkozni leszoktatassal. Peldaul itt nalunk a patikaban lehet kapni erre egy folyadekot, ami kimondottan ujjszopoknak es koromragoknak van kitalalva, es azzal bekenni az ujjacskat. Persze a gyerekkel ezt megbeszelni, es kedvesen elmagyarazni, hogy miert tesszuk. Hogy muszaj ezt tenni, ha nem akar meg 16 evesen is ujjat szopni, foleg mert eldeformalhatja az arcat, szajat, fogait, allkapcsat es az ujjait is .Es mellette jutalmazni minden olyan napot, amikor nem vette az ujjat a szajaba. Persze lehet hogy meg 16 evesen sem keso ezt tenni, de mint mondtam, hamarabb kellett volna az o erdekeben.
2017. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkoztam rajta hogy biztos valami lelki oka van. Utánajártam, az iskolában nincsenek bajai, nem piszkálja őt senki. Jól tanul, emiatt nem idegeskedik, és a családi környezet is jó, tehát hálistennek komolyabb dolgok miatt nem idegeskedik. Neki ez a dolog egy biztonságérzetet ad, ha az ő szavait szeretném hasznàlni.
2017. okt. 9. 00:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbáltuk kiskorában, de nem érdekelte, folytatta tovább!! :(
2017. okt. 9. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd békén, 14 éves kora felé úgy is visszafogják szoktatni.
2017. okt. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elozo


Nem olvastad el rendesen, mar 16 eves.

2017. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is viszonylag sokáig szoptam az ujjam, amikor elkezdtem iskolába járni, akkor már csak este, amikor nem látta senki. Viszont 8-9 éves koromig biztosan elő-előkerült az ujjam, utána hagytam el folyamatosan. Mondjuk 11-12 éves koromra.

Most 21 éves lány vagyok, nyilván már nem szopom az ujjam, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincsen a mai napig egy 'ősi' megnyugtató érzése a számomra.

Lehet, hogy lelki oka is van a dolognak, de ha egy alapvetően intelligens, jó szeményiségű lányról van szó, akkor én nem piszkálnám vele.

2017. okt. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, okos, és végtelenül jó természetű lány. Büszke is vagyok rá, hogy ilyen jó ember. Csak ő is szeretné félretenni, hiába nyugtatja meg. De hátha akkor az idő segít ès egyszercsak elfelejti
2017. okt. 9. 15:12
 9/9 anonim válasza:
Szia, ez fejben dől el. Ha Tényleg és igazán le akarna szokni akkor egy hét alatt le tudna. Én 14 éves lány vagyok, több mint másfél éve már hogy le szoktam, önmagamtól. Ikertestvérem fiú létére még mindig csinálja, neki hiába az a lakk is. Bár szellemileg kissé hátrébb áll, de nem is nagyon erőlteti meg magát. A leszokasomrol annyit, hogy nem rögtön ment. Lefekvésnél nem vettem a számba, ezért forgolodtam egy fél órát kB, aztán elalaudtam. Reggel a számban volt. Elalvas előtt azt ismételtem magamban hogy cumizas nélkül alszom. Ez így ment az első két napban, aztán már nem forgolodtam annyit, míg végül már azon kaptam magam hogy le szoktam! :) Néha gondoltam rá hogy újra csináljam, de meggatoltam magam, és igazából már nem is jó érzés. Szóval csak akaraterő kérdése!!
2018. febr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!