Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kit nevezünk problémás gyereknek?

Kit nevezünk problémás gyereknek?

Figyelt kérdés
Kik voltak évtizedekkel ezelőtt is ebbe a skatulyába tartozva!?

2023. márc. 16. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulási zavar, tanulásban akadályozottság, hiperaktivitás és még sorolhatnám. Az a gyermek problémás aki nem olyan mint a társai, akivel sokkal többet kell foglalkozni. A probléma valójában az a felnőttek számára hogy amúgyis időhiányban vannak, és akkor itt van a gyerek a kis plusz dolgaival.
2023. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én nem tudom de én velem nem törődtek csak ez a nevelési tanácsadó volt

Sajátos nevelési igényűnek mondtam volna magamat

Most is rá szorulnék a segítségre a támogatásra.

2023. márc. 16. 23:29
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen én is igényelném, hogy foglalkozzanak én velem de soha senki nem mutatott hajlandóságot rá a kilencvenes évek óta

Az 1990es évtized óta

2023. márc. 16. 23:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Miért küldtek oda?

Pszichológussal volt dolgod?

2023. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ohh most már én 33 éves vagyok

Ez a tanulási nehézségek miatt(írás-olvasásból fejleszteni kellett az akkori logopédus nálam de a matek sem ment)pl.

Meg,hogy nem lehetett tőlem tanítani zavartam az órát a tanórát

2023. márc. 16. 23:43
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor iskolai óvodai pszichológusok voltak de nullát érték

Most felnőtt koromban voltam többnél ők mondták az aspergert a szociális fóbiát és a a személyiség zavarokat

2023. márc. 16. 23:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem olcsó de egy jó pszichiáter kellene ez esetben aki terápiáz és gyógyszert is ír (persze csak ha indokoltnak látja).

Családod támogat? Vannak barátaid?

2023. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Seggfej mindenki őkis!!!

Dehogy vannak majdhogynem leprásként kezelnek mind a mai napig egy leprafészekként már csak a meleg érdeklődésem miatt is magamra maradtam magányos életét élek mind a mai napig napjainkig!!!

2023. márc. 16. 23:52
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenhova mehetek egyedül sőt a rengeteg sok negatívumoktól még belszervi belgyógyászati megbetegedéseim is lettek

Rosszul sült el minden de legalábbis nekem ez a kilencvenes kétezres kétezer tízes és a mostani kétezer húszas évek vagyis egy nagy rakás szar volt!!!

2023. márc. 16. 23:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Felnőttként keresd fel az autizmus alapítványt, egyedül ott várhatsz valamicske segítséget, de akinek nem sikerült beilleszkednie a társadalomba később sem, annak nem "csak" személyiségzavarai vannak meg szociális fóbiája, hanem komolyabb.


Kortársad vagyok, én nagyon élveztem az oktatásban eltöltött időket, társaságot, különórákat, tanfolyamokat, felsőoktatást. Akik miatt nem élveztem az elején, azok a problémás viselkedésű-rossz eredményű gyerekek voltak általánosban. Aki periférián volt, annak volt oka(akkor is, ha ő nem volt képes látni, és ez az ok nem a gyenge rendszer volt). Most is bizonyos szempontból(problémás gyerekek kiszűrése) pl különösen jól működik, minden más szempontból meg hanyatlik a rendszer, de nem lehet mondani, hogy velejéig romlott.


Az a helyzet, hogy a magadfajta gyerekeknek csak nehezebb lett a régi időkhöz képest(az én gyerekem is problémás, hasonlóan furcsán gondolkozik, fogalmaz, él át dolgokat), mert már az elején kiszűrik őket és összezárják más problémásokkal, ahol még csak nem is feltétlen tanulhatnak képességeiknek megfelelően. Szeretnél verekedős-zaklatós-kommunikálni alig tudó erősen/máshogy sérült emberek közt lenni? Javaslom, hogy értékeld jobban, hogy normális gyerekek közt tanulhattál és csak "rossz gyerek" kategóriába illettél, mert manapság sokkal jobban harcolnak az ilyen gyerekek elkülönítéséért, hogy ne zavarják a többit, kicsit, vagy nagyon súlyos "státuszt" kapnak, amikkel magatartásproblémákkal is ki lehet őket rakni a közoktatásból, illetve ezzel nyomást gyakorolva magántanulói státuszba kényszerítik őket. Oké, hogy adnak nekik nevet, diagnózist, de itt meg is áll a tudomány, nincs erre semmilyen, MŰKÖDŐ "terápia", egy két órában játszanak veled és kedvesek, de változni nem fogsz, jobban beilleszkedni nem fogsz, oktatásod meg ellehetetlenítve. Ha nem kapsz herótot a többi problémás felnőttől(gyanítom, hogy de), keresd fel a helyet, amit mondtam. Másrészt szedj gyógyszert, amit ajánlanak(valami antidepresszánst vagy nyugtatót vagy antipszichotikumot), elégedettebb leszel tőle, kevésbé frusztrált, kellemesebb társaság, és úgy tudsz olyan emberek közé kerülni, akik hasonlóak, nekik már élvezni fogod a társaságukat és jobban fogod érezni magad, szép lassan el is lehet hagyni a gyógyszereket, úgy is képes leszel boldogságra. Persze ehhez az kell, hogy tapasztald milyen egy magadfajta ember társaságában lenni, szóval keresd csak fel a helyet, amit mondtam.

2023. márc. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!