Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy 2éves gyerek sorba...

Ha egy 2éves gyerek sorba rendez mindent játékokat meg egyéb tárgyakat, nem mutat csak oda húz és nem beszél még fel merülhet autizmus?

Figyelt kérdés
Rokonságban élő gyerek kb fél évente látjuk őt és legutóbb mikor jöttek észre vettem, hogy mindent sorba rendez és nem mutogat hanem mindig oda húzza az anyukáját. Beszélni nem beszél bár 3 nyelven beszélenek hozzá szerintem itt ez játszik közre. Anyukája azt mondta a sorba rendezés nem rég kezdődőtt, mutogatás meg lehet van csak itt nem csinálja. Egyébként bújik puszit ad a rokonoknak, nagyon el van magába de nagyon anyás is. Szemkontaktusát nem figyeltem és nehá hallgat a nevére.
2023. júl. 10. 15:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ennyiből nem lehet megmondani. Se nem bizonyítja, se nem zárja ki, amit írsz, hogy autista legyen.
2023. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2023. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Az is fontos szempont, hogy érti e, amit mondanak neki?

Illetve a játékokkal rendeltetésszerűen játszik? Pl tud 2-3kockából tornyot építeni? Formabedobó lényegét érti?

Utánzás van e?

Más gyerekekhez hogy viszonyul?

Szóval,amiket írtál valóban autisztikus tünetek, de a diagnózishoz kevés.

Az én kisfiam autista. 2 éves kor előtt nem sokkal lett diagnosztizálva. De ha a védőnőn, gyerekorvoson múlt volna, akkor nem így lenne. Mindig elodáztàk a dolgot, hogy majd alakul, legyek türelmes...

2023. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

🤔 3 éves kor alatt nem adnak auti diagnózist!


Ez lehet életkori sajátosság, és autizmus is.

Majd elválik. Ennyiből én még nem aggódnék

2023. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Formabedobot segítséggel berakja érti a lényegét, azt mondta anyukája nem barátkozik gyerekkel elszalad tőlük, bambulni is szokott a semmibe egyébként szerintem értelemes okos kisgyerek csak a sorba rendezes volt nekem ijesztő, hogy sírva fakadt ha nem rendezhette sorba
2023. júl. 10. 16:27
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Az autista nem hülye, csak szereti rendszerezni a dolgokat.
2023. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
4-es! 18 hónapos kortól adnak már autizmus diagnózist. Szóval ne írkálj hülyeségeket!
2023. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

6# senki nem mondta, hogy egy autista hulye!


4# tevedes! 18honapos kortol szurheto

2023. júl. 10. 16:51
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi idős gyerek még simán produkálhat autisztikus tüneteket, ezért nem értem, hogyan lehet szűrni. De még ha csinálnak is egy vizsgálatot, az sokkal összetettebb, mint hogy egy ilyen tünet után ezt kijelentésük. Lányomnak is voltak autisztikus tünetei 2,5 évesen, mégsem autista.
2023. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Produkálhat igen de nem mindegy mennyit.
2023. júl. 10. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!