Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A sima ADHD önmagában elég...

A sima ADHD önmagában elég ritkán van, az autizmus mellé kapják diagnózisként?

Figyelt kérdés
Két facebook csoportban is láttam, hogy a legtöbb szülő gyereke mindkettőt megkapta, magában ADHD-s gyerek alig van mintha kisérő "tünete" lenne az autizmusnak. Ez igaz lehet?
2023. jún. 15. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
7 éves a lányom, autista. Eddig szó se volt ADHD-ról. Csak autizmusról van diagnózisa.
2023. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi családunkban együtt halmozódik. Pontosbban ADHD, autisztikus tünetekkel, nem full-on auti.
2023. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden adhd-s auti ahogy auti sem mind adhd-s
2023. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz! Az autizmus mellé általában szenzorosság társul, illetve nem ritkán értelmi fogyatékosság. ADHD is előfordulhat, de nem annyira gyakori, mint az előbbiek.

Általában külön van az auti és az adhd, mivel az utóbbi sokkal gyakoribb, mint az autizmus.

2023. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettö teljesen független dolog
2023. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon jól látod, Bpn osztogatják párosával leginkább, szinte mindet a vadaskertben. Annak adnak duplakódot, akikről nem nagyon tudják megmondani, mert "nem tipikus", de azért elég gáz a viselkedése és gyakran csapnak mellé még valami harmadik kódot is.


Vidéken nem szoktak duplakódokat nyomkodni az emberre annyira és van, hogy társulnak zavarok, de egyáltalán nem jellemző, nekik valami más, egyelőre beazonosíthatatlan bajuk van, akkor is, ha adhdsnak vagy autinak látszanak.


Ne aggódj, nem maradnak ezek a kódok sokáig a gyereken, egyiket vagy másikat, esetleg mindkettőt le fogják majd venni, mert az évek során változik a gyerek viselkedése és a hatalmas szakértelmükkel majd mást vélnek benne felfedezni. Lehet kap harmadikat is, érzelmi zavart vagy f70et.


Szerintem ezeknek a gyerekeknek egyébként valamilyen összetett agyi károsodásuk/deformitásuk van, és egyik kupacba sem illenek bele igazán VAGY érzelmi zavaraik(szintén valami magzati vagy születési probléma/máshogyműködés az agy kémiai folyamataiban) vannak, aztán idővel a környezeti ingerek hatására az agyuk részben/egészben kompenzál.

2023. jún. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az autizmussal lehetnek együtt járó társbetegségek pl. gyakori az ételallergia, nem tudják miért, vagy a szellemi fogyaték, és igen, az adhd is.

Emellett nekem is az a véleményem, hogy nem igazán tudják ezt pontosan diagnosztizálni.

Nekem 2 adhd-s gyerekem van, és a fiamra éveken át mondták, hogy autista, mégsem az, autista, mégsem az.

Vannak olyan tünetek, amelyek mindkét rendellenességnél jelen vannak, pl. a dührohamok vagy a rugalmatlanság. Emiatt elég nehéz eldönteni, hogy mi a baja a gyereknek. Azért is szeretik osztogatni az auti kódot adhd mellé, mert míg az adhd nem számít fogyatéknak, az autizmus igen. Tehát azzal mehetnek speciális iskolába, ha nem sikerül az integráció, adhd-ra meg nem igazán van speciális iskola, vagy nagyon kevés. Autizmusra, mivel az fogyatéknak számít, van pár egyéb juttatás, bár ezeket már vagy 30 éve nem emelték, szóval sokra nem megy vele a szülő, de pl. jár 10 éves korig a GYES, meg az emelt családi pótlék, utazási kedvezmény. Adhd-ra nem jár semmi, pedig ha gyógyszert kell szedni, az komoly kiadás a családnak. Engem pl. emiatt akart rábeszélni a Szakértői Bizottság az auti kódra, mert nagyon jó lesz, hogy kapom a GYES-t, meg arra jár a legtöbb fejlesztés. Aha, köszi, hát fejlesztés úgysem lesz, mert nincs szakember, a 23.000 ft-os gyessel meg sokra nem megyek, szóval hagyjuk is.

2023. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
100%
én adhd vizsgálatra lettem beutalva és ott sok autit szúrtak már ki. engem is.... kiderült hogy adhd-m csak tünet, de valójában autista vagyok. az autizmus egy széles spektrum közel van hozzá az adhd is, és vannak átfedések. végül nem lettem adhd de sok adhd tünetem van.
2023. júl. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!