Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz nagycsoportos és van egy kislány a csoportjukban aki teljes figyelmet igényel. (A kislány kiscsoportos volt, mert vegyes a csoport)


Okos kislány, de ha nem vele foglalkoznak az óvónők vagy a dajkák, akkor agresszív lesz, kiabál, tépi a haját, sikít, bántja a többi gyereket, pl dobál, kapar, csíp. Nem érti meg, hogy ott a játékok nem az ő játékai, vagy nem alkalmazkodik a napirendhez vagy a szabályokhoz.

2 óvónőből egy állandóan csak vele kell, hogy foglalkozzon (pl ölben van) ami a többi gyerekre nézve elég igazságtalan.


Több gyerek is panaszkodott itthon (köztük az enyém is), hogy bántja őket. A kialakult lincshangulat miatt (meg szerintem hivatalból is) az óvónők a tanév végén javasolták, hogy a gyereket vigyék el vizsgálatokra a szülei, mert ez így nem mehet tovább. Ha kell fejlesztés akkor kezdjék el, ha kell neki speciális ovi, akkor vigyék oda.


Bíztunk benne, hogy történik valami, de ma a kislány anyukája nagy hangon mondta az oviban, hogy a múlt héten voltak vizsgálatokon (magánban) és a gyereknél mindent rendben talált a gyógypedagógus és a pszichológus is és ahogy ő sejtette, a lányával minden rendben van, biztos a többi gyerek vagy az óvónő nem úgy áll hozzá és arra reagál így a gyerek.


Létezik olyan, hogy a gyerek egy szituációban (pl a felmérés alatt) nem úgy viselkedik ahogy a mindennapokban?


Ha igen, akkor miért ad ki szakember szakvéleményt így látatlanban? Mit lehet most tenni? Sajnálom a gyereket, a rendszer áldozata, de láttam én is pár dühkitörését amikor mentem a fiamért. 2 percet nem lehet beszélni az óvónővel, a saját gyerekemről, mert akkor a kislány nekiáll csinálni a műsort vagy legalább valamit hozzánk vág. Le a kalappal az óvónő előtt, mert látjuk hogy tehetetlen de ez így nem mehet tovabb. A saját gyerekemért nekem kell kiállni... azért az utolsó évének nem azzal kellene telnie, hogy babausgatnak egy beilleszkedni képtelen kiscsoportos gyereket míg 15 másikkal meg már iskola-előkészitőzni kellene.



2023. júl. 18. 20:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

" de ha a gyereknél akkor jelentkezik ez a viselkedés, amikor nem rá koncentrálja a figyelmet az óvónő, akkor hogy derülne ki ez egy olyan szituációban amikor egyedül van a gyerek a felmérést végző személlyel, ráadásul elsőre?"


Ugy, hogy elvileg kérnek egy jellemzést a pedagógustól

2023. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

9!


Magánúton? Hivatalos megkeresest állami szakértőtől nem utasitanak vissza

2023. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
10. abba tartozik. ez egy kis város, itt kevés ovi van, és ők ide korzetesek.
2023. júl. 18. 22:04
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

11! A jellemzés egy vicc! Semmit nem írtak le nálunk pl! A fejlődésneurológus kinevette a papírt (igaza volt). Megkérdezte,hogy ezt ki írta?


Ennyit erről.

2023. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

11. gondolom nem vittek ilyet.


Mivel a gyereket feltetelezem nem a pedagógiai szakszolgálat merte fel hanem magánúton vitték el vizsgalatokra. Pszsz-hoz szerintem nem lehet 6 hét alatt időpontot kapni.. főleg, hogy be kell menni érte a megyeszekhelyre (bár ebben nem vagyok biztos, de valamiért úgy rémlik régen akit ilyenre küldtek annak be kellett vinnie a gyereket) és főleg, hogy nyari szünet van.

Gondolom a szülei magánúton csinaltattak szakvéleményeket.

2023. júl. 18. 22:10
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha egyáltalán csináltattak...
2023. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

7es vagyok: nekünk volt olyan gyerekünk, aki új helyzetben, új emberekkel pár alkalomig tökéletesen viselkedett. Anyuka ezért vitte pl új pszichológushoz véleményért, mert akkor olyat akart vele iratni, amit ő gondolt a gyerekről. Aztán belátta, hogy igazunk van, miután ő is újabb és újabb helyzetekben megtapasztalta, amit a csoportban mi.

Érthető volt anyuka hozzáállása, hiszen neki is fel kellett dolgoznia, hogy a fejében élő kép és a valóság nem egyezik. Ez nagyon nehéz és nagy munka az érintetteknek, mindenki máshogy küzd meg vele, és jobb esetben sikerül előbb-utóbb. Gyakran nálunk, alsóban fejeződik be ez a folyamat, így általában mi vagyunk a közellenségek az ilyen esetekben - majd felsőbe érve megbékélnek a szülők a helyzettel.

De ugyanakkor amíg a szülő ezt feldolgozza, igenis a többi gyerek szenvedi meg a folyamatot - a saját gyerek mellett, mivel neki sem jó az az állapot, amiben folyton dühöng és frusztrálódik.

2023. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Igen, megértem, hogy nehéz elfogadni hogy ha az ember gyerekével valami nem okés, de a gyerek issza meg a szülő tagadásának a levét.
2023. júl. 18. 23:03
 19/28 anonim ***** válasza:
90%

"Mivel a gyereket feltetelezem nem a pedagógiai szakszolgálat merte fel hanem magánúton vitték el vizsgalatokra. "


Az érdekes lenne, hiszen az azt jelentené, hogy az óvónők nem kérték a pedagógiai szakszolgálat vizsgálatát, tehát szerintük nincs gond.

2023. júl. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szar a vegyes csoport.

De: ha az óvoda a szakszolgálathoz küldte, akkor nem váltható ki magánvizsgálattal.

A szakszolgálati vizsgálathoz 10+ oldalas kérvényt tölt ki az óvoda, ami részletes pedagógiai jellemzést tartalmaz.

De: lehet 6 hét alatt bejutni. Nekünk legutóbb 4 hétre adtak időpontot. Nem régen volt, most voltunk 2 hete.

2023. júl. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!