Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz nagycsoportos és van egy kislány a csoportjukban aki teljes figyelmet igényel. (A kislány kiscsoportos volt, mert vegyes a csoport)


Okos kislány, de ha nem vele foglalkoznak az óvónők vagy a dajkák, akkor agresszív lesz, kiabál, tépi a haját, sikít, bántja a többi gyereket, pl dobál, kapar, csíp. Nem érti meg, hogy ott a játékok nem az ő játékai, vagy nem alkalmazkodik a napirendhez vagy a szabályokhoz.

2 óvónőből egy állandóan csak vele kell, hogy foglalkozzon (pl ölben van) ami a többi gyerekre nézve elég igazságtalan.


Több gyerek is panaszkodott itthon (köztük az enyém is), hogy bántja őket. A kialakult lincshangulat miatt (meg szerintem hivatalból is) az óvónők a tanév végén javasolták, hogy a gyereket vigyék el vizsgálatokra a szülei, mert ez így nem mehet tovább. Ha kell fejlesztés akkor kezdjék el, ha kell neki speciális ovi, akkor vigyék oda.


Bíztunk benne, hogy történik valami, de ma a kislány anyukája nagy hangon mondta az oviban, hogy a múlt héten voltak vizsgálatokon (magánban) és a gyereknél mindent rendben talált a gyógypedagógus és a pszichológus is és ahogy ő sejtette, a lányával minden rendben van, biztos a többi gyerek vagy az óvónő nem úgy áll hozzá és arra reagál így a gyerek.


Létezik olyan, hogy a gyerek egy szituációban (pl a felmérés alatt) nem úgy viselkedik ahogy a mindennapokban?


Ha igen, akkor miért ad ki szakember szakvéleményt így látatlanban? Mit lehet most tenni? Sajnálom a gyereket, a rendszer áldozata, de láttam én is pár dühkitörését amikor mentem a fiamért. 2 percet nem lehet beszélni az óvónővel, a saját gyerekemről, mert akkor a kislány nekiáll csinálni a műsort vagy legalább valamit hozzánk vág. Le a kalappal az óvónő előtt, mert látjuk hogy tehetetlen de ez így nem mehet tovabb. A saját gyerekemért nekem kell kiállni... azért az utolsó évének nem azzal kellene telnie, hogy babausgatnak egy beilleszkedni képtelen kiscsoportos gyereket míg 15 másikkal meg már iskola-előkészitőzni kellene.



2023. júl. 18. 20:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%
Gyakorlatilag nincs iskola előkészítés az oviban már elég régóta.
2023. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

"Létezik olyan, hogy a gyerek egy szituációban (pl a felmérés alatt) nem úgy viselkedik ahogy a mindennapokban?"


Igen, létezik. Mindenki máshogy viselkedik mas helyzetekben. Te is.


"Ha igen, akkor miért ad ki szakember szakvéleményt így látatlanban? "


Nem látatlanban adta ki. Vizsgálta, afelmerte, annak alapján adta ki a véleményt

2023. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
1. ok nincs, részletkérdés. Akkor se normális hogy 20 gyerekből 19 mondjuk egy óvónővel csinál valamit pl verset tanul vagy számolnak vagy kézműveskednek vagy fogalmam sincs, nem is szamit.. és akkor a masik óvónő meg visszafogja azt egy kislányt aki meg pusztít rombol kiabál és esze ágában sincs mondjuk részt venni semmiben
2023. júl. 18. 20:46
 4/28 A kérdező kommentje:

Ok.. és akkor mi a megoldás?


Hagyjuk hogy kikaparja a gyerekeink szemét? Tépje a hajukat, ordítson ha kedve tartja barmikor?

Volt, akinek úgy fejbe dobta a lányát egy autóval, hogy felrepedt a homloka. Akkor nem is értettük miért nem jelezte annak a gyereknek az anyja az igazgatóságon.

Múltkor az egyik kislányra ráborított egy egész tányér főzeléket ebédnél, mert ő azt nem szereti. Villát nem mernek neki adni mert szurkál, stb..


Most ez így okés?

2023. júl. 18. 20:52
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Az óvónők kerhetik a felülvizsgálatot es kiemelhetik, hogy javasolnák az óvodában történő megfigyelést
2023. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, remélem élnek vele.
2023. júl. 18. 20:58
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Oviban nem tudom, hogy van-e, de nálunk speckó suliban, ha olyan a gyerek, akkor lehet kérni, hogy kijöjjenek csoporthelyzetben megnézni.
2023. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Én sem tudom, hogy van-e. Remélem.


Nyilvánvalóan igaza van annak a válaszadónak aki azt írta, hogy "Igen, létezik. Mindenki máshogy viselkedik más helyzetekben. Te is."

OK, nyilvan... de ha a gyereknél akkor jelentkezik ez a viselkedés, amikor nem rá koncentrálja a figyelmet az óvónő, akkor hogy derülne ki ez egy olyan szituációban amikor egyedül van a gyerek a felmérést végző személlyel, ráadásul elsőre?


A szülőket sem értem. Számomra teljes mértékben olyanok, mintha struc politikát alkalmaznának, egyáltalán nem hisznek abban, hogy a gyerekük viselkedésével valóban lehet valami "gond"

2023. júl. 18. 21:16
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Ezt próbáltam kérni a saját gyerekemnek. Hogy a gyógypedagógus felmérhesse csoporthelyzetben.


Nem engedte be az óvoda a gyógypedagógust!


Megyeszékhelyen lakunk, elismert szakemberről van szó...

2023. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%
Nézzetek utána, hogy lakhely szerint abba az oviba tartozik e. Ha igen akkor sajnos nem sok mindent tudtok tenni, ha nem akkor viszont lépni kellene a szülőknek közösen az óvodavezető, és a jegyző felé.
2023. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!