Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért próbálnak mentálisan...

Miért próbálnak mentálisan sérült gyerekeket integrálni egészséges osztályba?

Figyelt kérdés

Értem én a lényeget.. De mégsem értem.


Fiam osztályaba (gimi) felvettek egy enyhén autista srácot, aki egyébként szimpatikus a fiamnak legalábbis.


Gólyataborban azonnal kikezdtek, fiúk lányok egyaránt. Fiam azt mondta hogy szó szerint rosszul volt a saját leendő osztálytarsaitol.


Ez nagyon nagy kics.szes a sérült gyermekkel szemben, nem?


Nem ő tehet róla hogy a többi ennyire sggfej. Életre szóló rossz élményeket fog itt szerezni.


Mit gondoltok erről?


2023. aug. 28. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen egyetértek veled. És ez nem is ritka eset. Az integrált oktatás legtöbb esetben ilyenhez vezet. Rengeteg sérült fiatalt tesznek tönkre ostoba politikai érdekek mentén.

Ezt hívják liberális polgári demokráciának, amely a sérültek beilleszkedését segíti. Papíron.

2023. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
87%
Azt gondolom hogy a többi szülő szégyellje magát, hogy ilyen gyerekeket neveltek akik gúnyolnak egy fogyatékost.
2023. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
90%

Hiába az igyekezet, ha nincs megfelelő érzékenyítés, mert már ez a szó is itt sokaknak szitokszónak számít.

A kamaszok amúgy is kegyetlenek.

2023. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:

Nagyon elszomorított amikor mesélte. Az meg még jobban, hogy hogy vannak ezek a gyerekek nevelve??


Én is jártam gimibe, volt egy két elesettebb osztálytars, egyetlen egy lány próbálta bántani, de mi hamar leállitottuk.


Most az arány szinte megfordult. Alig volt valaki, aki nem cikizte.


Engem felnőttként a sírás kerülget amikor ilyet hallok, olvasok.


A fiam szerencsére nem tartozik ebbe a táborba, akik bántják. Mondtam neki hogy ha nem javul a helyzet, beszélek a suli pszichológusaval majd erről.


Igen, ez nagyon rossz döntés.

2023. aug. 28. 22:15
 5/69 anonim ***** válasza:
54%

Most kövezzetek meg, nem fogok itt jónemberkedni!

Én nem támogatom, nem is örülnék neki ha a gyerekem egy "sérült" gyerekkel járna egy osztályba, suliba. A városunkban az egyik állt.iskolában egy megnem mondom hirtelen milyen betegséggel született fiút tették, normákis gyerekkel egy osztályba. A lényeg, hogy a srác 14 éves volt és be rakták 11-12 éves gyerekek közé. A vége az lett, hogy ez a beteg fiú több kis srácot meg vert, falra nyomta stb. Csak mert nevettek. És az anyja azzal érvelt, hogy "miért nem mondták el a szülők a gyerekeknek, hogy Kori nem szereti ha hangosan nevetnek körülötte" hát nem tudom miért kellene gyerekeknek csöndbe maradni a normális osztályban, csak mert ott van egy ketyere akinek semmi keresni valója köztük?

2023. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
91%
8 évig jártam gyomorideggel suliba mert én voltam a célpont, a leprás, a fúj. Nem volt semmiféle mentális betegségem...
2023. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
96%
5, az sem mindegy hogy milyen értelemben sérült.
2023. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

5-ös, én is ezt mondom, de én speciel a sérült gyermek szempontjából nem tartom jó dolognak.

Persze ilyen eset is előfordulhat, nem mondom, hogy nem. Ez is sajnálatos.


De lényeg hogy jó lenne, ha mindenki olyan közegben érhetne meg a felnőtt korára, ahol 18 éves korára nem zakkan meg a másiktol.


Egyébként nem csak a sérült gyerekekkel gonoszak, hanem például azzal is, akinek szerényebb a ruházata, cipője, stb.


Egy borzasztó réteget sikerült kinevelnunk..

2023. aug. 28. 22:28
 9/69 anonim ***** válasza:
78%

#7

Közben eszembe jutott lehet nem így írják SNI-s a srác.

2023. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

Jó példa van itt is.. A 6-ost miért kellett lepontozni nullára??


Kezdem érteni, miért ilyenek a kamaszok is... 😰

2023. aug. 28. 22:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!