Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6eves kisfiam dadog. Változhat...

6eves kisfiam dadog. Változhat ez még?

Figyelt kérdés

6eves lesz februárban a kisfiam. Most nagy csoportos. Tavaly év végén az ovis logopédus vontatott beszéd miatt azt jevadolta keressék fel pszihologust. Akkor nagyon haragudtam rá miért mond nekem ilyet,ekkor semmi gond nem volt még a fiammal bár így utólag mindig is voltak lemaradasok a fejlődésében de mégis mindig behozta úgy hogy az aggodalmaiamat el csendesitette. A nyáron azért mégis elvittem mindnehova hogy mégiscsak nem hiába van ez a vontatott beszéd ...

Akkor még nem dadogott,a pszichiáter azt állapította. Még hogy van egy idegrendszeri erettlensege és elkezdtünk járni magán szenzoros tornára...ez egy hónapja tart minden nap itthon. Nos azóta viszont 2-3hete elkezdett nagyon dadogni. Mi lesz ebből? Volt hasonló esetleg ? Elmúlik vajon? Mivel segíthetek neki. Sajnos logopedust meg nem sikerült találnom. Jovohet folyamán tudok beszélni eggyel..... De azt mondá a tornaszunk hogy ez nem logopedusi kör mivel nem a beszédével van baj ...hanem az erettlensegebol eredően dadog.


2023. nov. 5. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem fog. Inkább készítsd fel suliban kifogjak csufolni és nevetni. Továbbá a feleles nagy szívás lesz neki. Tudom mert én is dadogok.
2023. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Engem nem csúfoltak ki soha. Pedig én nagyon dadogtam.


Kérdező! Szerintem az,hogy mindenhová elkezdted hurcolni a gyereket,az tett be neki.


Bocs,nem akarlak idegesíteni és megbántani.


De valószínűleg ez egy súlyos megfelelési kényszer a gyermekednél a te irányodba.


Pszichológushoz nem vitted? Szerintem keress egy jó,kedves, empatikus pszichológust. És járjon hozzá a fiad.


Mivel a valódi dadogás sokkal hamarabb kezdődik, ez nálatok kifejezetten a sokféle szakember elé hurcolástól alakult ki.

Ez egy görcs,amit fel kell oldani.

A fiad meg szeretne felelni az elé állított kihívásnak,hogy tökéletes fiad legyen. De nem tud.


Mennyit tud ő erről,hogy vontatott volt a beszéde, meg éretlen meg egyebek?


A mindennapi kommunikációban meg légy NAGYON türelmes! Szépen várd ki,amíg elmondja,és ne siettesd,ne mondd ki helyette! Ez nagyon fontos most. Mert növelné a görcsöt.

2023. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Más beszedproblemaval logopediai iskolába jár a lányom. Jár oda olyan is aki dadog, mondjuk ő elég súlyosnak tűnik. Ha nálatok is ilyen, akkor érdemes logopediai osztályt keresni. A tornász egyébként hülyeséget beszél, logopédushoz kell vinni. A legtöbb beszéd gond mögött idegrendszeri eretlenseg áll, attól még a logopédus foglalkozik vele. Pl. lányom beszédértési zavara is idegrendszeri eretlensegből fakad.
2023. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

A tsmt-vel együtt jár a kezdeti regresszió, ami megjósolhatatlan mértékű. Erre nem hívták fel a figyelmedet?

Dührohamok, rosszabb alvás vagy esetetekben dadogás.

Elvileg a folytatással elnúlik, ha jól csinálják, jól reagál.

Nálunk ugyan pont nem vált be az egyéni tsmt.

2023. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kedves utolsó igen mondták ilyet viszont eléggé félek hogy megmarad. Leginkább attól hogy ki fogják nevetni .
2023. nov. 5. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem èn mèg 50 èvesen is dadogok , csufoltak mindig. Munkahely keresèsnél lesz a gond , a felvètelnél elbeszèlgetnek az emberrel , èn mèg a nevemet is alig birtam kinyögni. K , T , P betüknèl dadogok.
2023. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem hagyjátok abba a tornát és vontatott beszédre meg dadogásra is állatterápia kell logopédussal karöltve. Minden mást hagyjatok, a többiek kontárok. Pszichiáter nem állapít meg “éretlen idegrendszert” mert ilyen nincs. Eltérő működésű van és azt szokták megmondani csak, miben tér el.


Ha átnézed a papírt, ilyen nem lesz rajta leírva, ha valóban pszichiáter.


Pszichológus szokott ilyeneket belekontárkodni, hogy x évesnek felelnek meg a képességei és ennyi meg ennyi hónap/év lemaradásban van, de ez senkit nem érdekel, nyilván te is ezért vitted hozzá, mert érzékelted.


Legyen állata, lehetőleg kutya, de macska is rendben van, ha nincs, állatterápia és ne térjetek el a logopédiától. Bátorítsd sokat, hibáit kezeld félvállról és legyen sokat azokkal, akik mellett fesztelen. Nem mindenki az anyjának akar megfelelni, sokaknál ez inkább szociális eredetű, mások előtt jön elő. Mindenfajta kényszeres kötött dolgot(torna) minimálisra kell csökkenteni.


Az én gyerekem elkezdeni nem tudja nagyritkán(ha ideges vagy izgatott), amit mondani akar, de már vagy 3 hete nyoma sincs ennek. Amikor minden laza akkor nincs ilyen, ha kicsit kibillen jó vagy rossz irányba a megszokottból, akkor van.


De pl activityztunk meg tabuztunk es egyszer sem fordult elo, illetve videojatekozasrol meselesnel sem.


Szerintem ha nem kell semmi extrat csinalnia, elhagyja. Nyugi kell neki sokaig es hogy magatol akarjon beszelni, ne kerdesre. Amikor o valaszt tevekenyseget vagy meselest, jatekot, akkor nyugis es nem dadog. Aztan egy ido utan rogzulni fog, csak figyelni kell ra hogy ugy erezze ezt tudja, a kutya vagy macska meg erzelmileg tamogatja rajtad es a baratain kivul is.

2023. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nem totnazunk 3 napja és kevesebbet dadog. Na most kellne tenni?
2023. nov. 6. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!