Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért változhatott meg a...

Miért változhatott meg a kisfiam szopási ideje?

Figyelt kérdés
Kiszámítható babám hirtelenjébe 1.5 óránként enni kér,de biztos hogy nem eszik egyszerre annyit mint kellene, holott van elég tej, tudna többet is enni egyszerre. Gondoltam szomjas lehet, kínáltam vízzel, de nem igazán kéri...lehet, hogy nem ízlik a víz?! Sajnos így lehetetlen kimozdulni vele:(Valaki tapasztalt hasonlót?

2013. jún. 14. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2013. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyon durv , hogy 1.5 óra lehet,hogy nem ízlik a tejed neki, nem tömiti el eléggé ha 1 hónapos elmulott akor már simán 3.5 órát kell bírni, az én fim ennyi idősen 4 óránként kapott enni . Próbald meg a tápszert neki vagy vegyesbe és úgy nézd meg .
2013. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha nem lakna jól ehetne még....szóval ezért nem értem. Lecuppan a ciciről és bámészkodik.Amíg elég a tej eszembe se jut tápszerezni...ha minden kötél szakad elkezdek hozzátáplálni
2013. jún. 14. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Na ezért kérdeztem, hány hónapos, mert az enyém u.e. Csinálja. Szerintem egyszerűen leköti a környezete, és "nemér rá"szopizni. Nyugodt környezet, min. Inger, és akkor talán. Mondjuk nekem a 2.5 évesem mellett ritkán van ingermentes környezet, úgyhogy a kislányomat több részletben szoptatom, mert őt inkább az érdekli, hogy mit csinál a nagytesó! Kitartás!
2013. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, azért én a tápszert nem eröltetném, ha sűrűbben szopizik, és bírod, akkor inkább a szopi!
2013. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Tippelek, 3-4 hónapos lehet. :)

Ebben a korban ez normális dolog, nem nagyon tudsz mit tenni. Illetve de: ingermentes környezet és sok-sok türelem. Valamint házon kívüli szoptatás, ha nem idegenkedsz tőle. De "beidomítani" (rendhez szoktatni, szopásokat széthúzni stb.) nem nagyon lehet és nem is érdemes a babát, mert egy természetes folyamatnak az eredménye az, amit tapasztalsz. Idővel javulni fog a helyzet, csak ki kell várni.


A fejés-üvegezés és a tápszeres pótlás is egy lehetőség, de ezek durván befolyásolhatják a szoptatás folytatását, úgyhogy szerintem alaposan gondold végig, mielőtt belekezdesz...

Kitartás! :)

2013. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma úgy döntöttem megmérem mennyit eszik, hátha kevesli az adagot....gőzöm nincs mi lehet, mert a babavizet rámköpi....és csak nyafog...nyafog...amíg cici nincs, a lakás rabjai lettünk:( Lehet, hogy a forgolódáshoz több energia-kaja kell. De legalább éjjel alszik 9.5-10órát. Ha valakinek van tippje mi lehet ez akkor írjon. Tápszeren és cukros teán nem is gondolkodom,15l anyatej van lefagyasztva ha beütne a valami!
2013. jún. 15. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!