Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezért jogos, hogy SNI kódot...

Ezért jogos, hogy SNI kódot akarnak adni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 és fél éves, harmadik gyerekem.

Korai fejlesztést írtak elő neki másfél évesen, mert nem mondott szavakat sem és nem értette mit mondunk neki. Jártunk is, amíg el nem kezdte a bölcsit 2 hónapja. Onnantól természetesen a bölcsiben kapja. Nagyon szépen megindultak a szavak nála, több mint 50 szavas szókincse van, már megpróbál 2 szót összerakni. Ma voltunk felülvizsgálaton és úgy állapították meg, hogy továbbra is szükség van fejlesztésre, de lehet oviban is kell majd de ezt csak SNI kóddal lehet majd megtenni.

Csak azért akarják ezt rásütni, mert nem mindent volt hajlandó megcsinálni amit kértek tőle, sok feladatot megtagadott mert nem volt kedve hozzá. De mindig is ilyen gyerek volt, ha nem az történik amit ő kigondol, azt nagyon nehezen viseli.

Most tényleg azért kéne megbélyegezni mert nem engedelmes rabszolga?

Egyébként a bölcsiben ha közös munka van, a többiekkel együttműködő.



nov. 16. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Vidd egy másik dokihoz aki megvizsgálja. Lehet csak akaratos a gyerek, és semmi komoly baja nincs.
nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Én is kérnék egy felülvizsgálatot...
nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Itt senki nem tud annyit a gyerekedről, mint aki megvizsgálta. Persze a leírtak alapján nem jogos.


"Most tényleg azért kéne megbélyegezni mert nem engedelmes rabszolga?"

. Ez azért egy kicsit erős.

nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
🙄 anyuka ne légy ennyire szemellenzős, csak mert 3.gyerek.
nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Az SNI az nem kód, hanem oktatási státusz. És le is írtad, azért akarnak neki (gondolom) beszédfogyatékos kódot adni, hogy kaphassa az oviban az ingyen fejlesztést.
nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Az SNI nem bélyeg, hanem egy lehetőség hogy megkapja a szükséges fejlesztést.

De homokba is dughatod a fejed, és lemondhatsz róla. Aztán vagy téged igazol az idő, vagy nem és akkor csapkodhatod a fejed, hogy hogy lehettél ilyen marha. Nem osztogatják puszira a kódokat, főleg, hogy anyagi vonzata is van.

nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szemellenzős, a két nagyobb lányom BTM-es, kapnak fejlesztést az iskolában 2 éve. Mostanában jól megy nekik a suli. De nekik szükségük is van rá.


A kortársaihoz képest szerintem meg sokat fejlődött, jövő nyáron lesz csak 3 éves, szerintem még többet fog.

Azért akarják rányomni, mert nem "betörhető", azt játszik amit ő szeretne és ami neki nem tetszik, arra azt mondta határozottan, hogy NEM.

Barátnőm kisfia is megkapta ugyanezért 3 évesen és nem írathatja abba az oviba amelyikbe szerette volna.

nov. 16. 20:20
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

"Azért akarják rányomni, mert nem "betörhető", azt játszik amit ő szeretne és ami neki nem tetszik, arra azt mondta határozottan, hogy NEM."

. A jelenség, amit itt leírtál, úgy hívják iskolaköteles korban, hogy "nincs feladattudata". Ami elég komoly probléma. Persze nem kell, hogy ilyen maradjon, de nem is bagatellizálnám el.


Meg egyébként nem jelentheted ki, hogy ezért akarják rásütni a bélyeget, kvázi bosszúból.

nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kap fejlesztést, baja nem lesz, sőt! Az SNI bármikor változhat, el is törölhetik, de még túl kicsi, rendes kódot nem is tudnak adni neki. A lányom 3 éves volt, amikor SNI-t állapítottak meg nála, csak azt írták a papírra, egyéb pszichés zavar. Most 5 éves lesz, ugyanúgy kapja a fejlesztéseket, logopédiát is, pedig már a logopédus szerint nincs rá szüksége, de mivel előírás, így kötelező. Sajnos nem volt felülvizsgálat, hiába kértem időpontot, azt mondták, majd jelentkeznek, nincs szakember, hosszú a várólista, így hát még mindig be kell érni avval, hogy egyéb pszichés zavaros SNI-s, pedig már lehet nem is az. Ha ez zavar téged, vidd el magát orvoshoz, de szerintem a szakemberek értik a dolgukat. Amúgy valóban csak integrált óvodába lehet beiratni az SNI-s gyereket,nekünk szerencsénk volt, hogy ahová jár, amúgy is az.
nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem a fejlesztéssel van bajom természetesen, kapja 1,5 éves korától és nagyon örülök neki. Azzal van a bajom, hogy eleve leszűkíti a kört és nem tudom oda íratni ahova szeretném.


Nyilván iskolában ez probléma, de az még nagyon messze van.

nov. 16. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!