Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hajtépés ellen megoldás?

Hajtépés ellen megoldás?

Figyelt kérdés

4 éves a fiam, óvodába jár. Elég régóta tépi és tekergeti a haját, jelenleg a feje tetején van egy jókora kopasz folt. Orvosok, védőnő szerint nem szükséges pszichológus, semmilyen gyógyszeres kezelés, majd abbahagyja.

A fiam hatalmas orrmandulája miatt későn kezdett beszélni, kivették neki, még most se tökéletes a beszéd, de jó úton jár (logopédus segítségével). Arra gondolok ez zavarhatja, hogy nem úgy tudja kifejezni magát, ahogyan azt az ovis társaik/óvónők megértenék.

Itthon is tépi a haját, különösen ha álmos.

Mivel a hajhagymákat is kitépte, elég nehezen nő vissza-na meg persze tépi ott, ahol van haja..


Bármilyen ötlet? Jó tanács?



dec. 16. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?!?!?!
dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

1. Pszichológus - ha az okát akarod feltárni

2. Letolni a gyerek fejét nullás géppel - ha a tünetet szüntetnéd meg

dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ketessel értek egyet
dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát az óvónő, védőnő adja vissza a diplomáját. Ez egy komoly pszichológiai tünet, az a neve, hogy trichotillománia, keress rá. Igenis kell pszichológus.

Az én fiam adhd-s, és sajnos nagyon sok probléma volt vele a suliban. Iskolát is váltottunk, szerencsére a második iskolában már viszonylag jól elvolt. Nagyon szerette a tanítónénit, viszont amikor ez a nő valamiért hiányzott, a gyerek egész nap a haját tépte. Ha úgy jött haza, hogy egy folt volt a fején, tudtam, hogy ma is beteg volt a tanítónő.

Jártunk vele pszichológushoz, aki végülis annyi tudott megállapítani, hogy szorong a gyerek. Na, persze. Én pontosan tudtam, hogy miért csinálja, mivel az előző iskolában nagyon meghúzkodták, a második suliban meg ez az egy tanítónő nagyon szerette őt, ha nem volt ott, akkor ideges lett a gyerek, és így kezelte. Ez egyfajta pótcselekvés, olyan, mint a körömrágás.

Végül a helyi kórházban a pszichológus bevallotta, hogy egyébként nem tanult erről a dologról, fogalma sincs milyen terápia kéne. Viszont a Vadaskertben van ilyen csoport, decemberben. Sajnos egy évben egyszer, sanszos, hogy már pont lecsúsztál róla, de azért egy telefont megér. Hétfőn hívd fel őket, hátha bejuttok.

Mi sem tudtunk rá elmenni, remek, lehet egy évet várni, de aztán szerencsére magától abbahagyta.

Mindenesetre a haját valóban vágd le nagyon rövidre, hogy ne tudjon belekapaszkodni.

A következő tünet meg az volt nála, hogy szégyellte magát. Mindig sapkában járt. Sajnos néha levette, aztán volt, hogy nem találta. Volt olyan, hogy felhívtak a suliból, hogy menjek érte, mert a gyerek vigasztalhatatlanul sír, mert nincs meg a sapkája. Közben meg már visszanőtt a haja, de nem lehetett neki megmagyarázni, hogy nincs semmi baj. 2 évig csak sapkában járt mindenhova.

Szóval szerintem kellene segítséget kérni, bár mi nem nagyon kaptunk.

dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha nagy lesz,és rákérdez,hogy miért nincs haja,mit fogsz mondani?

Hogy tépte a haját,és te csak vártál,hogy majd abbahagyja??


Vágd le nullással. Kapjon egy gyurmalabdát,amit nyúzhat kedvére. Kik-ben van.


Vidd el pszichológushoz. Gyorsan.

dec. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Én is téptem. Aztán azt mondták meg fogok kopaszodni és elkezdték kenegetni a fejem valamivel, ami feltehetően tetűirtó volt az ovis tetűhelyzet miatt, de én úgy értelmeztem, hogy azért kenik, hogy ne kopaszodjak meg. Megijedtem és idővel abbahagytam. Helyette a körmöm rágtam és az ajkaim bőrét tépegettem. A mai napig. 36 vagyok.
dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os, mi is mondtuk a gyereknek, hogy ne csinálja, ő persze észre sem vette, hogy mit művel. Többször letoltuk a haját, de ha már kicsit meg tudta fogni, kezdődött elölről, szóval folyamatosan röviden kellett tartani. Kb. 1,5 évig tartott ez a dolog.


A Vadaskertben állítólag 1 hetes terápiás csoport van, ahol megtanítják nekik, hogy a szorongást, frusztrációt milyen más "egészségesebb" módon lehet levezetni. Igazán kíváncsi lettem volna rá, de nekünk sajnos nem jött össze, mert pont beteg lett a gyerek.

Sajnos kevés pszichológus ért hozzá, bár nem tudom, ha egy szorongást kezelni nem tud, mégis mit tanulnak az egyetemen?

Beszélgess vele sokat, mondja el mi bántja, ahogy írtad, biztos az a baj, hogy nem tudja magát kifejezni. Talán kicsúfolták a beszéde miatt? Vagy ő nem érti, hogy mit mondanak neki? Amúgy a mi pszichológusunk is csak annyit csinált, hogy megkérte a gyereket, mesélje el mi történt vele aznap. Ezt egyébként én is meg szoktam tenni, és el is meséli, nem tartja magában. A mai napig sem, órákat ül minden nap a szobámban, és elmeséli, hogy ki mit mondott neki a suliban, melyik tanár hogy nézett rá, stb. stb.

Ha kibeszéli magából, talán az is segít. (4-es voltam)

dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!