Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen 9 évessel mit...

Kezelhetetlen 9 évessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam, akinek mindig is önbizalomhiánya volt, már ovis korában is azt hallgattuk, hogy neki ez úgysem fog sikerülni, neki ez úgysem megy. Iskolában ez fokozódott, mostanra már agresszív is, csapkod, rohan, üvölt, ő hülye, mindenre ezva válasza, ő rossz, ő úgyis megbukik, őt úgysem szeretjük.

Mindez naponta többször.

Voltunk már több pszichológusnál, kivizsgáláson, pszichiátrián, de ott sosem találnak semmi eltérést. Csináltunk többféle rekaxációs tréninget, önkontroll fejlesztést, érzelmileg támogatjuk, elfogadjuk, 2 tesója van, ők egyáltalán nem ilyenek. Nem szoktuk őket bántani,de élete során kapott már pár nyaklevest, kiabálni idővel szoktunk, de ez egyébként nem jellemző. Már nem tudom hoca forduljak vele, úgy érzem, hogy totálisan megbuktam nála, bármit mondok az neki hazugság, minden. A tesója fogalmazott úgy, hogy attól is ideges lesz, ha azt mondjuk neki, hogy szeretjük, erre az volt a válasza, hogy mert úgyis tudja, hogy hazudunk. Minden lepereg róla, ha mondjuk és az is, ha tesszük, ha egész nap vele vagyunk, játszunk, akkor megkapjuk, hogy szar az élete, szar minden, főleg mi. Nem tudom, hogy merre lehetne még elindulni vele, mert a szokásos körökön már túl vagyunk. Lassan a másik 2 gyerekemet féltem, mert ők ebben az őrületben nőnek fel. Diétát, táplálékkiegészítőket próbáltuk, szünetekben egy fokkal jobb, iskola időben katasztrófa, itthon is, az iskolában is. Mit lehetné még tenni, merre vigyük?


jan. 9. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
75%

Szakember. Csak is szakember.


A gyerekek egymáshoz való viszonyába, kapcsolatába ásnék bele.


Milyen a testvérek kapcsolata? Hogyan játszanak együtt? A másik kettőnek milyenek az attitűdjei a problémás gyereked felé.


A semmiből nem jőn elő ekkora önbizalom hiány, keserűség.

jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Szakember, de milyen?

A tesók szeretik egymást, eztca fiamat is,sokszor jót játszanak, de sokszor durvul el, és ha éppen nem akarnak vele játszani, vagy nem azt, akkor jön az őrület. Kicsi korától azt szereti,ha mi is egész nap vele játszunk, vele foglalkozunk, mivel ez alapból esélytelen, neki mindennapja rossz, és őt utálják.

jan. 9. 22:35
 3/67 A kérdező kommentje:
Önbizalomhiány, keserűség, már oviban is ez volt. Egy motivált, elfogadó, szerető családban, nem aláztuk, passzívan sem, nem bántottuk, bíztattuk.
jan. 9. 22:36
 4/67 anonim ***** válasza:
89%
Pszichológusnál nem eltérést keresnek, hanem tanácsot adnak, mit mondtak?
jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
Két testvére van, konkrétan melyikük hány éves? (Nem mindegy, hányadik gyerek.)
jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
82%
Gyermekpszichiatriai kivizsgálás.
jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
85%
Mit jelent, hogy voltatok pszichológusnál? 1x mindegyiknél? Vagy hónapokig folyamatosan hetente? Nagyon furcsállom, hogy azt írod, nem találtak eltérést, hiszen az, hogy így érez, valahol egyfajta eltérés.
jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:

Első gyerek, 2 kisebb tesó van, kis és nagyobb korkülönbséggel is. Az évek során 4 pszichológusnál jártunk, sok mindent nem mondtak, megállapították, hogy impulzív, de nincs vele gond. Ott nyilván nem ezt az oldalát mutatta, amit én mondtam róla, az meg nem érdekelte nagyon őket.

Pszichiátrián most voltunk, hogy esetleg ADHD-s e, írtak róla pedagógiai jellemzést, én is elmondtam mindent, egy kis figyelemzavart találtak, de ennyi.

Volt pszichológus, a pszichológusokhoz többször jártunk, illetve volt,akinél 1x csak, ő nem talált eltérést, azonkivül,hogy kicsit fáradékonyabb.

jan. 9. 22:53
 9/67 NTBS ***** válasza:
52%
Egy alapos idegi kivizsgálás a gyerekpszichiátrián.
jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsi korától azt szereti,ha mi is egész nap vele játszunk, vele foglalkozunk"


És ő a legnagyobb gyerek.


Ez nagyon úgy hangzik, mintha testvérféltékenység lenne.


Bocs, ezt szerintem mi innen nem fogjuk megszakérteni. Egyrészt mert persze nem is vagyunk szakemberek. Másrészt mert itt bele kéne menni az elmúlt 9 éve minden történésébe, a veletek való viszonyába, a kistestvérei érkezésébe, a testvérféltékenységet hogyan kezeltétek, születése és szoptatása körülményeibe stb. stb. Ilyen mélységekig csak többórás beszélgetés során jutnátok el egy pszichológussal is.


Egy biztos: egy gyerek nem születik önbizalomhiányosnak, csak azzá válhat. Ez holtbiztos. Nekem 10 éves a fiam, amikor valami nehezebben megy neki (tanulás) ő is mond dühösen olyanokat, hogy úgysem fog neki menni (pedig egyébként jó tanuló). Egyszer mérgesen megmondtam neki: amikor járni tanult, szerencsére eszébe nem jutottak ilyen hülyeségek, hanem ha százszor nem tudott felállni, akkor százegyedszerre is megpróbálta. Ha akkor ilyen negatívan állt volna hozzá, akkor ma járni se tudna. Ezen azért kicsit elgondolkodott.


Én a helyetekben keresnék egy olyan pszichológust, aki a komplett családdal tud foglalkozni. Pszichológust, nem pszichiátert.

És kérlek ne írd és ne is gondold róla, hogy kezelhetetlen. Hogyan tudná önmagát szeretni (ami az önbizalom alapja), ha az anyukája kezelhetetlennek tartja? Ő egyszerűen segítségre szorul.

jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!