Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet úgy határokat...

Hogyan lehet úgy határokat szabni egy kiskamasznak, ha az anyja nem partner ebben?

Figyelt kérdés

13 a lány és kezelhetetlen, főleg, mert az anyja minden után megvédi, hogy nem úgy gondolta, nem úgy akarta és legfőképp, hogy nekem nincs beleszólásom a dologba, nem az én lányom. Az apja és az anyja közös felügyelettel nevelik, osztott elhelyezéssel, de nincs benne semmi rendszer, a lány úgy jö és megy, ahogy kedve hozza, sokszor meg a baratnőinél, barátainál alszik, miközben mindkét szülőnek azt mondja, hogy a másiknál van.

Mit lehet ilyenkor tenni?


febr. 1. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a 2 szülőnek kellene többet kommunikálni. Nem csak egymással, de a gyerekkel is és a barátnők szüleivel is. Csak ott tudja az ilyeneket egy kiskamasz kijátszani ahol amúgy le is szarják a gyereket.



Az, hogy akkor jön megy a 2 szülő között teljesen rendben van.


Te ki vagy a történetben? Téged miért zavar ?

febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az apa testvére vagyok, én segítem az életvezetését, amig meg együtt voltak is én segitettem.

Az anya igazából nem kommunikál velünk, sőt a gyerek tanáraival se, pedig nagyon kellene, mert egyre romlik a helyzet az utóbbi másfél évben mióta elköltöztek.

febr. 1. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya nem partner ebben, akkor sajnos nem tudsz mit tenni
febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elvált szülőknél sajnos ez gyakori probléma. Haragszanak egymásra, és nem beszélik meg a gyermeknevelésből eredő problémákat, sőt, mi több egymás ellen hergelik a gyereket, majd örülnek, hogy a másik belebukott a nevelésbe.

Ha az anya nem partner ebben, nem nagyon tudsz mit tenni.

Nekem egyébként pont 13 éves a fiam, nem váltunk el, és mindketten törődünk a gyerekkel, de borzasztó nehéz vele. Hát ha még el is váltunk volna! Beszélgess sokat a gyerekkel, próbáld érzelmi oldalról megközelíteni, hogy te hogy látod, te hogy érzed magad emiatt. Ne őt bíráld. Persze ezt mondják a gyermekpszichológusok, de sokszor ugyanúgy sértőnek hat, hiába a saját érzéseidet fogalmazod meg. Remélhetőleg majd lenyugszik, és normális felnőtt lesz belőle. De Vekerdy szerint is ezt túl kell élni.

febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!