Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túlérzékeny, hiperszenzitiv...

Túlérzékeny, hiperszenzitiv gyermekek szüleihez fordulnék tanácsért. Nálatok mikor derült ki és hogy ?

Figyelt kérdés
Van egy két éves gyermekem, nem problémás de úgy erzem kulonleges. Nem hazudok borzasztó nehéz vele sokszor főleg az első év volt annyira nehéz hogy megkörnyékezett a depresszió is sajnos. Most két éves és átlag feletti képességei vannak ellenben elég nehéz természetű. Az eleje óta azt érzem, hogy idegrendszerileg más mint a legtöbb gyerek. Leginkább ram hasonlít csak nála sokkal erősebbek a dolgok. És sok olvasás után jöttem rá, hogy túlérzékeny lehet. Minden ráillik, szerintem nem olyan drasztikusan, lehetne súlyosabb is de minden ráillik tényleg. Utolsó apróságig. Ettől én meg nem érzem problémásnak sőt inkább különlegesnek de úgy erzem oda kell figyelni nála erre hogy jól kezeljük. Vettem egy könyvet erről de az érdekelne hogy érdemes ezzel szakemberhez is vinni ha igen milyenhez? Illetve lesz neki nem sokára tesója, vajon ő is ilyen lesz vagy ez nem feltétlen halmozódik családban?

febr. 14. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Mit értesz azon, hogy túlérzékeny? Miben nyilvánul meg? Nálunk mindketten a férjemmel szorongó típusok vagyunk, gyerekek is. A háromból a középső az, aki talán annyira nem vagy nem mutatja. De baba korukban egyáltalán nem voltak nehéz esetek.
febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Az enyémre is legtöbb állítás szerint ez a kategória. (szélsőséges érzelmek, hisztik igen, de a dührohamok nem jellemzők. Ha valaki ideges mellette azt megérzi(függetlenül attól, hogy az kimutatja az érzéseit vagy sem).Rugalmatlan, óvatos az új helyzetekben. Kikészül ha veszít(de néha meg bírja).Nehezen viseli ha valamit mond és javítva van, borzasztóan szívére tud venni dolgokat, megsértődik (bár ez még nem intenzív igazán).


Én nem vittem sehova. Saját magam is hasonló típus vagyok, vannak dolgok amikben el kell fogadnia hogy bizony nem megy elsőre, hogy kijavítják, mire iskolás lesz ezt valahogy el kell pld fogadtatni vele, mert tetszik vagy sem, nem tud mindent. Aszerint nevelem ami alapján saját magammal is bánok bizonyos helyzetekben, illetve többet lelkizek vele, hogy tudja semmi baj vele, viszont fejlesztjük a tűrőképességét, mert iskolában és egyéb helyeken mindig nem lehet azt a reakciót előadni amit mi itthon elfogadunk, helyén tudunk kezelni..

febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
febr. 14. 17:56
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Lol.

Ez a cikk, amit belinkeltél a gyerekek többségére igaz.

A gyereked neked lehet, hogy különleges, de amúgy csak egy átlagos gyerek.

febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

A leírásod alapján szerintem neked normális gyereked lehet, akiről te hiszed azt, hogy a világ közepe. Ami egyrészt normális, NEKED nyilván az is, de egyébként meg jó lenne tudatosítanod, hogy minden gyerek különböző, és a maga módján különleges.

Hacsak a gyereked nem tud már olvasni vagy Arany János balladáit szavazni, ne láss bele átlagon felüli képességeket.

febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jesszus Isten mennyi fogyatékos idióta van ezen az oldalon ...

Azt sem fogjátok fel miről beszelek. Kezdem érteni kik azok akiket tonkretesznek a szülei az ostobaságukkal. Abszolút nem arról szól ez h különleges hanem h idegrendszeri nehézségei vannak. Először olvasnátok utána valakinek mielőtt baromsagokat irtok...fogalmatok sincs miről van szó...nem arról hogy a gyerek zseni és milyen csodálatos ez. Ha ennyire fogalmatlan vagy egy témába minek irsz ide? Ennyire unatkozol?

febr. 15. 08:05
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Két éves, ha esetleg tényleg van valami idegrendszeri probléma, vagy akár csak egy többemberesség, akkor a dackorszak durva tud lenni. Általában ezért diagnosztizálnak csak azután, hogy ez nagyjából lecseng, és már mondjuk meg kéne felelnie bizonyos együttéléssel kapcsolatos normáknak, ami megy oviban a legjobban megfigyelhető, de az sem feltétlenül kiscsoportban. Hanem akkor, amikor már kényelmesen van a helyzetben, elvileg tárgyalókész, terhelhető. Az én fiam nagy valószínűséggel érintett az adhd-ban, ennek ellenére valóban vannak képességei, amik a velünk dolgozó szakemberek szerint is kiemelkedőek, erősítsük azokat mindenképpen, és közben lassacskán azokat is lehet fejleszteni, amiket viszont szükséges lesz. Egyelőre te is nagyjából ennyit tudsz tenni. Tudom, hogy megterhelő tud lenni. A stílust viszont akkor sem igazolja a benned lévő feszültség. Ilyen gyerek mellett anyának is kőkemény önfejlesztés van.
febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

"Abszolút nem arról szól ez h különleges" (utolsó komment)

vs

"Van egy két éves gyermekem, nem problémás de úgy erzem kulonleges." (kérdés első mondata) + "Ettől én meg nem érzem problémásnak sőt inkább különlegesnek" (kérdés közepe)


Lol

febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De sztem különleges.

Jöhet a lepontozas :;)


En is pont ezt eltem at.

Pont ugyanez van nálunk is es en is különlegesnek gondoltam.

Lehet az ki tudja?

Az enyém számol 3nyelven 10ig néha 20ig is de inkabb csak magyarul es angolul. meg szepen enekel rajzol-vagy inkább firkál😁 -köröket is- es most lesz 3. Szépen beszél, a színeket is 3nyelven tudja már:)

Na de r.hadt nehez néha vele, keveset alszik stbstb, extrém akaratos/hisztis/ túlérzékeny


Kérdező nálam ez segített:

Rengeteget kint lenni a napon, az allatok közelsége, sok séta, stb.


Sok sikert!

febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Abszolút nem arról szól ez h különleges hanem h idegrendszeri nehézségei vannak."


Neveléssel próbáltad már megoldani az "idegrendszeri nehézségeit" vagy ráhagysz mindent, mert ő "különleges"?

febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!