Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a tapasztalat ha a családba...

Mi a tapasztalat ha a családban van egy sérült gyermek, mennyire tartja össze/ avagy szakítja szét a családot, ki az aki hamarabb kilép belőle?

Figyelt kérdés
Párom ma mondta hogy neki sok a sérült gyerekünk, de igazából ezzel nem tudok mit kezdeni,ez van,néha én is így vagyok, de el is múlik. ebből kell valami jobbat kihozni.
febr. 14. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Halmozottan sérült a kislányunk. Minket jobban összekovácsolt, ami vele történt/történik, de valószínűleg ebben óriási szerepe van annak, hogy mellette van 3 egészséges gyermekünk is.

Szerencsére sok családot ismerek, akiket nem szakított szét a sérült gyermek, de tény, hogy sajnos sok házasság, kapcsolat nem bírja ezt a terhet. Két esetet tudok, ahol az anyuka lépett ki és apuka neveli azóta a gyerekeket. A többi esetben az apuka sokallt be.

Mit ért az alatt a férjed, hogy neki sok? Nálunk időnként a férjem a terápiaktól, a logisztikától, az itthoni fejlesztő feladatoktól sokall be. De aztán gyorsan átlendül ezen. Ferjednél mi a probléma? A gyermek viselkedése, ápolása, a terápiák?

febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apa biztos hamarabb kilép egy ilyen szituból. Mivel:

- kevésbé kötődik, mivel nem ő gondozza nagy részben

- társadalmilag kevésbé vetik meg az apát, aki elhagyja a sérült gyerekét, mintha ugyanezt a nő tenné


És elhiszem, hogy rohadtul be lehet sokallni ettől. Ez felemészti az embert és nagy valószínűséggel a kapcsolatot is - ha nincs extra segítség.

Ismerek egy családot. Ott két gyerek van: egy nagyobb teljesen ép, egészséges, okos, intelligens (orvostanhallgató) és egy értelmileg sérült (kb 1 éves szinten van, se járni se beszélni nem tud, ha tetszik neki valami akkor nevet, ha nem akkor hisztis). Apuka kilépett az életükből és csak az ép lányával tartja a kapcsolatot. Anyukának a szülei révén van segítsége, így az élete és a munkája megmaradt (ő is orvos).

febr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos az ismeretségi körömben inkább szétszakította. Általában az apukák lépnek le. De mondjuk a szomszédom nőként lépett le, később az egészséges gyerekeket elperelte, a sérültet meg otthagyta az apukának.


Sajnos a barátnőmnél a kamasz lánya is elköltözött az apjához egy időre, mert ott több figyelmet, szabadságot, pénzt kapott. De azóta már visszament az anyukához. Azért ismerek olyanokat is, akik együtt maradtak, már felnőtt a sérült gyerekük.

febr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A legfőbb probléma, hogy a gyerekem nem beszél, nehéz vele akárhová is menni mert cipelni kell és még pelenkás.

6 éves

Nem is foglalkozik vele különösebben, sajnos már rosszul érintette a tudat is az elején hogy sérült.

febr. 15. 00:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Terápiára nem kell járnunk, óvodába kap fejlesztéseket. Oviba csak 5 órát tölt, így a többi órát a napból itthon tölti és hát a "makogás"-ból valóban be lehet sokallni. Mutogat ő meg néha próbál beszélni....
febr. 15. 00:24
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Első vagyok

Babakocsi/kerekesszék nem lenne segítség? Közgyógyra ingyen is lehet feliratni. Mi megyünk mindenhova ugyanúgy a kislányunkkal. Pelenkazást meg mindig megoldjuk, kreatívak vagyunk ebben.

febr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát a babakocsihoz már nagy szerintem, nem is raknám bele, nem olyan rég adtam el ami volt. A spec babakocsi nem jön be, meg nem minden esetben lehet ingyen kapni. Tudom mert egyszer igényltük, de olyanokat írtak a papírra hogy megkapjuk hogy az nem volt igaz a gyerekemre. Így nem is kaptuk meg.
febr. 15. 00:34
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Sepcko "babakocsik" több méretben kaphatók, felnőttek is elférnek a nagyobb méretben. De egy 6 évesnek jó lehet a piper comfort, tomato eio, ulises, de ha nem kell annyira ergonomikus, akkor ott a buggy corzo, otto bock buggy. Ismerek járóképes, sőt szaladni képes gyereket, akik értelmi sérültségük miatt kapnak közgyógyra ilyen kocsikat, úgyhogy nem kell nagy trükk, egy jó gyerekrehab szakorvos fel tudja írni.
febr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőre láttam példát. Anyukám testvére értelmi fogyatékos. Már 50 éves, de szellemileg kisgyerek szintje. Az a szerencse, hogy amit mondanak neki megcsinálja és tud mozogni, de magától enni se enne ha nem mondod neki. Papám a haláláig szerette, de biztos az is közrejátszik, hogy mozogni tud. A mamám már nagyon beteg és ha vele történik valami anyukám lesz a gondnoka. Sokan mondták még gyerekként add be intézetbe, de ők nem akarták. És van olyan rokon akit papám elzavart annó mert nem fogta fel, hogy lasabban és egyszerűbben kell beszélni a gyerekkel.

A férfiak léptek le a többi esetben. Unokatestvérem férje pl de az egy igazi seggfej is. Első gyereknek semmi baja, de már akkor is napokra lelépett, mert zavarta, hogy sír a gyerek. Szóval ott én azt sem értettem minek vállalt vele még egyet. Sajnos ő beteg és mint kiderült az apa hordozta a gént ami miatt. De ez sem zavarta apukát. Vette kalapját.

De még olyat is sokat láttam, hogy apa egészséges gyerek mellől dobbant ilyen barom indokokkal sokat sír.

Szerintem természetes, hogy még egy egészséges gyerek mellett is van frusztráció feszültség fáradtság és baromi nehéz és egy sérült gyermeknél ez még több. De ha vállal valaki gyereket sajnos benne a pakliban, hogy sérült is lehet. Így én elítélem akárki lép ilyenkor le. Mert az nem duma, hogy jahj nagyon nehéz. Igen az, de a te gyereked is nem csak a másiké. Tisztelem azokat akik még az ilyen helyzetből is erőn felül próbálnak valami jót kihozni.

febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Minél hamarabb fordulj terapeotákhoz mert nagyban segíthet a fejlodésben.

Lehet most +idő de hidd el megéri és használni fog.

Lehet fura válasz de különb.szakirásokban azt olvasni hogy számít a kaja is amit esznek vhogy a fejlődésre es kiemelten fontos inkább a levesek, sós ételek fogyasztasa édességek kerülése. Vhogy megvan magyarázva miért es hogyan hat ez a szervezetre. Az ionok, ásványi anyagok amite szükségünk van jobban felszívódik és mindez nagy hatással van a hormonháztartásra, agyalapi mirigy és főleg az idegrendszer megfelelő működéséhez.


Másrészt: vhogy meg kell oldjatok hogy minél tobb időt legyetek kint, másképp érvényesul a D vitamin, és hidd el jót tesz.

Ezért tényleg szerezz be vhogy egy babakocsit, es menjetek setaljatok a paroddal is akár minél tobbet mostmár hosszabbodnak a nappalok es legyetek kint!


Kérdésedre válaszolva:

Sajnos ez egy nagyon nehéz téma, sok ffi besokall, sokszor a nő is . Van hogy egészséges gyerek mellett is.

A legfontosabb:

Nem szégyen segítséget kérni, igenis nagy szükség van mindkettőtoknek kikapcsolódásra , enidőre néha.

Es ha ezt vhogy megoldjátok -ha lehet- akkor nagyban javulhat az eletetek.

De minél hamarabb ezt megkell lépni,kulonben olyan mélyre sullyedhet ez a besokalás hogy lehet már nehezen lehet javítani..


Sok sikert!!

febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!