Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért akadnak ki a szülők, ha...

Miért akadnak ki a szülők, ha a kamasz gyerekük nem avatja be őket a magánéletükbe, ha ők is tabuként kezelnek bizonyos témákat?

Figyelt kérdés
gondolok itt pl. arra, ha valaki lefekszik a barátjával és nem mondja el az anyjának. de ha az anya soha nem kérdezett rá, nem világosította fel a gyerekét,soha nem beszélgetett vele, akkor miért is várná el, hogy a gyereke elmondja neki mi a helyzet?
2010. okt. 25. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Akkor jó egy szülő-gyerek kapcsolat, ha mindkét fél megbeszélhet őszintén mindent egymással. Nem szabad tabuként kezelni a szexet sem és a nemi szerveket is mindig meg kell nevezni, a gyerekek szavaival. De a gyereknek is bíznia kell a szüleiben.
2010. okt. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintük a gyertek magánélete az rájuk tartozik..íén már megszoktam, hogy erről soha nem beszélünk, és nem is szeretném..Persze ha lenne valami, pl le akarok feküdni valakivel elmondanám, de úgyse tudná megakadályozni..
2010. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az egész ott kezdődik, hogy már kicsi korban sem figyelnek a gyerekre. a kisgyereket sokminden megfogja, amit egy felnőtt nem is ért, hogy mi abban az érdekes. a kisgyerek beszélne róla, a felnőtt meg nem érti, mit kell ezen beszélni, vagy mi ez az egész hülyeség, és vagy nem tud mit kezdeni a gyerek közléseivel, hümmög rá valamit, közben az esze egész máshol jár, vagy pedig lehurrogja a gyereket, rosszabb esetben, hogy ugyan, ne zaklass ilyen hülyeségekkel. aztán a gyerek szépen megszokja, hogy minek elmondani bármit anyának vagy apának, mikor nem érti, nem érdekli. erre még rátesz egy lapáttal az, amikor a szülő fáradt már este, és pont nem arra kíváncsi, hogy a kisgyermeke milyen sületlenségekkel traktálná őt éppen. szóval sztem valahol itt kezdődik. meg ott, ha sír a gyerek, kis korban, akkor nem vigasztalják meg, mondván, elkényeztetik, vagy teszem azt, éjjel felébred, akkor nem mennek oda hozzá, megnézni, mi baja van, hanem hagyják sírni, majd csak abbahagyja alapon. általában abba is hagyja, csak éppen azért, mert megtanítják neki, hogy a szüleire ugyan ne számítson ha baja van. ezek a hozzáállások a szülő észéről meg szépen megmaradnak, ahogy növekszik a gyerek. elvárják, hogy a gyerek meghallgassa őket, tisztelje őket, szót fogadjon, csak épp az alapot nem adják meg hozzá, amiért a gyereknek eszébe jutna, hogy szót fogadjon, meghallgassa őket. a gyerekek nem hülyék, akkor fogják tisztelni és figyelembe venni a szüleiket, ha őket is tisztelik és figyelembe veszik. és amikor eljön a kamaszkor, akkor ez százszorosan visszaköszön. a szülők meg lesnek, hogy "dehát én mindig mindent megadtam neki, milyen hálátlan ez a kölök stb stb". ja, igen....
2010. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De az a baj hogy én még azt is félek elmondani itthon, ha barátom van, pedig soha nem bántanának érte, csak egyszerűen félek előttük ilyenekről beszélni:S


Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!

2010. nov. 4. 16:10
 5/8 anonim válasza:
100%

Csillagom, három kislányt neveltem fel, tudom, miről beszélek. A szüleid valószínűleg úgy nőttek fel, hogy a csládjukban tabunak számított minden szexszel kapcsolatos téma, s ezt a viselkedést tartják helyesnek veled kapcsolatban is. Legalább annyira szenvednek a helyzettől, mint te.

Azt javaslom, keress a környezetedben, a családodban egy olyan felnőttet, akiben megbízol, aki nyitottabb, s vele beszéld meg a dolgaidat, mert nagyon kell néha a tapasztaltabb ember tanácsa, véleménye. Szegény szüleidet pedig tartsd meg a boldog tudatlanság állapotában.

2010. nov. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés, a szüleim eléggé modern felfogásúak, de pl én se mondanám el, ha járok valakivel, vagy netán lefeküdnék vele... szerintem ez azért van, mert nincs meg az a közvetlen viszony a szülő-gyerek között, erre vannak a barátok, báár, nem árt, ha idősebbhez is fordulsz, mert jobban átlátják, hogy mi a teendő. És a másik ok, pl a szex eléggé intim téma, én sem osztanám meg senkivel olyan nyíltan...
2010. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ismerős... én 19(!) évesen csak azért mondtam meg otthon, hogy barátom van, mert másnapra vártuk a telefonszámlát, és életemben először elszaladt velem a ló sms terén... Aztán 2 hónap múlva ők mondták hogy vigyem haza, és egy szobában is aludtunk (franciaágyon, szülői engedéllyel). Nálunk az ilyen bölcs hallgatás a menő, kb. mindent tudnak (és lehet hogy a panellakásban hallanak is mindent:-PPP) és én is tudom hogy mindent tudnak. Mégis hallgatunk, mintha bolondok lennénk. Nekik marha kényelmes, nekem is csak kisebb koromban volt vele bajom, amikor szükségem lett volna a beszélgetésekre (így lett kb. minden második tanárom, sőt, pár környékbeli eladó is). Mindenesetre nem akarok így nevelni.


Ami a kérdésedet illeti, tiszteletteljes hangon hívd rá fel a figyelmüket hogy az ő művük. Ha nem segít, akkor tanulj meg (előrevetítem, nagyon nehéz) szüleidtől függetlenül viselkedni. Ne veszekedj, ne flegmulj velük, ha veszekednek (de ne is bólints rá mindenre), és ez ne akadályozzon meg téged semmiben. Ne küzdj, hogy márpedig ezmegaz, csak csináld ami jólesik. És akkor a szüleidnek feltűnik hogy felnőttél.

2010. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2010. nov. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!