Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért viselkedik úgy a 23...

Miért viselkedik úgy a 23 éves lányom mint egy 16 éves kamasz? Egy aggódó apa

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát ahhoz, hogy a "csak" válaszon kívül más is eszembe jusson, több információra lenne szükség. :)
2009. febr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Talán mert az apukája annyira izgul miatta,hogy még itt is kérdezősködik.Tessék elengedni azt a lányt,felnőtt ember,el kell engedni a kezét.

Egy szülőnek nem kell folyton bírálni,hogy milyen a viselkedése,csak segíteni kell Neki,ha gondja akad.

Ez az élet rendje.Hiba nélküli ember nincs,még a saját gyermekünk sem hibátlan.

Egyébbként én 23 évesen túl voltam sok hülyeségen,igencsak felelősségteljes munkát végeztem akkor már 5 éve,és 1x már el is váltam.Az Apukám azt mondta erre,hogy te tudod lányom mia jó Neked,majd megjön az eszed,ha itt az ideje.

Így is lett!

2009. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert mindent másképp lát mint az édesapja. Ő még 23 évesen sem érti hogy az szülő csak jót akar neki és minél jobban akarja is az ember megértetni vele annál inkább nem fog sikerülni. Van aki sosem nő fel igazán. A lényeg az hogy a gyerek bár mekkora is tudja azt, hogy van valaki akire mindig számíthat és ez nem más mint a szülei. Próbálj meg ne aggódni hanem csak ott lenni neki mikor kell. Végig hallgatni és ráfigyelni. Hagyni hogy felnőtt legyen és remélni hogy a saját hibáiból okul majd.
2009. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pl ma akadtam ki azon hogy kaptam egy papírt az iskolából ahova jár hogy magatartásával zavarja az órát meg hogy van eggyese.(felnőttagozaton van) és ezen én bepipultam hogy mutassa az ellenőrzőjét és hogy milyen viselkedés ez.Aztán ő magyarázott arról hogy ez nem általános iskola meg hogy hanyagoljam már ilyennel meg hogy mi az hogy ellenőrző.Az is a levélbe volt hogy visszaszól az oktatóinak.Erre pedig az volt a válasza hogy nem mindig ő a hibás és hogy nem hagyja magát.De hát ez biztos nem így van mert ok nélkül a tanár se hülye szerintem,és akkor is mivel hogy ő a diák és így is rosszul áll jobb lenne ha lapítana.
2009. febr. 26. 17:13
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Apuka!

Felnőtt a lányka, sajnos ez van. Ez már tényleg nem az általános iskola. Max elbeszélgetni lehet vele, de számon kérni már nem igazán.

Mások ennyi idősen dolgoznak, férjnél vannak, gyerekük van (esetleg több is).

El kellene engedni, itt az ideje, nem kislány már!

(biztosan nehéz, de ezt tudomásul kell venni)

2009. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.

Elnézést ha kicsit nyers voltam az első válaszomban,csak az ilyen szülői hozzáállásra ugrani szoktam.Az első házasságom is ez miatt ment tönkre.Mármint a férjemet a szülei gyermekként kezelték.

És lehet elsőre nem érti a tanácsokat amiket írunk önnek,hiszen az sokat elárul,hogy a 23 éves lányáról a problémás gyermekek témakörben kérdezősködik.Azért mert nem kezeli felnőttként.

2009. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem annyira értek egyet az előttem szólokkal. Én is számonkérném a lányomat ebben az esetben azt hiszem. amennyire kivettem a leírtakból, apuka iskolázza a "kis"nagylányt, így aztán azért van valami joga számon kérni a dolgokat. Tanácsot adni nehéz, sőt nem is lehet, hiszen nem ismerjük a lányt. Talán csak annyit, hogy valahogy próbáld meg elmondani neki, hogy nézzen körül a világban. Semmire sem megy, ha nem végzi el azt az iskolát, amibe jár éppen. Ahhoz viszont néha engednie kell és "meghúznia" magát a tanárral szemben. Persze a legnehezebb feladat ilyenkor leülni a leányzóval beszélni, de valahogy meg kell próbálni. Nem annyira szidni, mint inkább barátként, haverként beszélgetni vele a dolgokról, a jövőbeli elképzelésekről. Abban a korban van, mikor a szülő egyértelműen a legnagyobb ellenség:-) ezért haverként kell hozzá közeledni!
2009. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kell engedni a kezét! Vannak későn érő tipusok, nekik talán segit a felnövésben ha tudják, saját magukért ők felelnek. Nincs ott anyu és apu, hogy kirángassanak a bajból... Ha zűrök vannak a suliban,esetleg kirúgják? Nem baj, majd elmegy dolgozni és ha akar munka mellett tanulhat mint sokan, akik később kapcsoltak...
2009. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
28%
Jó estétt!!Aggódó papa!!!Figyeljen csak maga mit akar egy 23 éves kan jánytól???? Annak már férfi kell nem iskola remélem felvílágosssította már rég ,hogy megy ez a dolog apa és lánya közt ja és a suliból,ha kicsapják ne törődjön vele mert szerintem nem akar semminek tanulni hadd menjen maga utján magának is jobb lesz mert egy cípőbe járunk a lányom 4 éve elszökött hazulról és azóta hírét se láttam de jobb így mert válság van hát gondolkodjon és cselekedjen!!!!!!!!!!!!!! U.I FÜLÖP ATYA!!!!
2009. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

POntosan 23 éves vagyok....

Az apukám hasonlóan viselkedett velem, mindig úgy kezelt, mint egy óvodást.

1 éve költöztem el, mert elhívott a munkám.

AZÓTA A LEGJOBB VISZONYBAN VAGYUNK.

Apu elengedett. És tisztelem és imádom ezért. Látja, hogy boldogulok, nem is rosszul, nekik is segítek, ha kell. És boldog vagyok, esküvőm lesz, babát tervezünk a párommal.

El tudta fogadni, hogy felnőttem. Nehezen, nagyon nehezen, de elfogadta. Azóta kaptam meg az igazi apukámat.

Ne foglalkozzon vele(minden tiszteletem, de ez már nem az Ön élete) ha valaki nem tudja elkövetni a saját hülyeségeit, abból nem lesz túl talpraesett ember.Vigyázzon rá, de ne így. Elég ám, ha az ember tudja, hogy ha baj van, mindig van, aki szereti:)


A suli meg igazából bekaphatja...már bocsánat...Felnőtt tagozaton nem hinném, hogy a SZÜLŐKET kéne levelekkel bombázni...Nevessen egy jót rajta...

2009. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!