Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meddig szeretet, és mikortól...

Meddig szeretet, és mikortól kényszer? Kislányom 3éves lesz december 6. -án. Ritmikus gimnasztikára járunk szeptember óta.

Figyelt kérdés

Hetente kétszer (kedd valamint csütörtök) 30percet jár Ritmikus sportgimnasztikára. Elsősorban azért szerettem volna ezt a sportot, (mert nyílván én is ezt csináltam) mert ez jó tartást, hajlékonyságot és koncentrációt fejleszt. Arra számítottam hogy az elején a félénkségnek köszönhetően nehézségekbe ütközünk, de a tanárnőkkel (ilyen piciknél még 15 gyerekkel 2 felnőtt van egy óvodapedagógus és egy torna tanár) azt beszéltük meg, hogy szólnak ha úgy látják, még nem érett erre érzelmileg. Az első 3 óra kezdődött sírással, mert persze az anyukák nem lehetnek bent, hisz akkor a gyerekek semmit nem csinálnak. Aztán már élvezte szeretett bemenni, és boldogan jött ki. Egy kikötése volt mindig, hogy én a padon ülve várjam az öltözőben, ne menek pisilni sem. Olyan kis okosan fogalmazott néha, azt mondta: "Anya ugye nem ittál sokat?" Nem azt mondta hogy ne menjek wc-re hanem így kérdezte meg.

Aztán történt egyszer, hogy a tanárnők jelezték, hogy sajnos az iskola szabályzata arra utasítja őket, hogy az öltözőt be kell zárni, míg a gyerekek táncolnak, tehát ki kell mmennünk. És ekkor jött a baj. A kicsikém meglátta hogy az öltözőben (onnan nyílik a táncterem) sötét van. Azóta (kb 4 alkalom telt el) mindig sírva megyünk és jövünk. Pedig megmutattam, hogy az öltöző előtt állva várom, és nem mozdulok onnan, de ez sem segít.

Most kedden a szülők is bemehettek megnézni az órát, így én is, a férjem is és anyukám is ott volt. De hiába voltunk bent az én kincsem végig hüppögött. Nem sírt és nem is hagyta abba, végig csinálta, de végi erős hüppögés rázta a pici testét. Nem értem miért. Enikő néni is mondja milyen ügyes, és én is látom.

És itt jön a kérdés: Meddig szülői szeretet, és mikortól szülői kényszer a gyereket járatni?

Azonban a másik oldal, ha most ilyen keserű szájízzel hagyja abba a táncot, akkor jövőre nem tudom újra elhozni, mert csak az marad meg benne, hogy ez egy rossz érzést kiváltó hely és nem fogja sosem szeretni, nem?

Hozzáteszem mikor itthon kérdezem szeretne-e menni akkor a válasz mindig igen (határozottan), de közvetlen az indulás előtt, már a nem is elhangzik a picikém szájából.

Rosszat teszek ha viszem? Vagy ez normális reakció?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!


2010. nov. 10. 21:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
3 évesen még játszani kellene neki,nem kötelező tornára járni. Ráérne még fejleszteni a tartását,és a koncentráló képességét. Elveszitek tőle a gyerekkorát. Ha pedig te is jártál erre a sportra,akkor otthon foglalkozhatnál vele,ha ennyire fontosnak tartod.
2010. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ő még túl kicsike ahhoz, hogy konkrétan meg tudja neked mondani, hogy ő igenis, ezt akarja csinálni. Persze hogy nem tetszik neki, ha nem lát, hiszen NEKED akar még mozogni, nem magának, NEKED akarja megmutatni mit tud. És ha már nem nézheted, akkor is tudta, hogy csak 1 ajtó választ el titeket. Szerintem nem kéne még erőltetni, sem megkérdezni, hogy akarja e vagy sem, 1-2 év múlva sem lesztek elkésve. ha az én lányom tenné így(ő még csak 2 lesz), akkor biztos nem vinném, mert az egy dolog, hogyha otthon kérdezed akarja, de egy másik, hogy mi van ott. Gondolj bele:biztos neked is van sok olyan dolog, ami neked is tetszik, te is akarnád, de ha oda kerülne a sor, akkor nem biztos, hogy tetszene(pl extrém sportok). Hagyd, hogy gyerek legyen, ne akard benne magadat látni! Ha majd úgy megy el, hogy ott is mosolyog, akkor érdemes csinálnia, addig szerintem csak a rossz emlékek maradnak meg benne(pl folyton azon izgult, hogy anya ott van e az öltözőbe, ami biztos a koncentrációjára is kihat)
2010. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a járással van a baj hanem a te hiányoddal, hiányol a gyerek... szereti tudni érezni a közelséged.
2010. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez már régen a kényszer kategória. Nekem a szívem szakadt meg, mikor azt olvastam, hogy a kis testét hüppögés rázta torna közben. Ha közvetlenül indulás előtt azt mondja, hogy nem, akkor miért indulsz el vele mégis?
2010. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Húúú.... Jaj ne hidd, hogy ez egy rendszertartó, magasfokon végzett 30 perc!

Ezt inkább ovi tornának hívják itt még, csak ez az alapja a későbbieknek. Nagyon aranyos zenékre (teljesen az Ő koruknak megfelelő) táncolgatnak és ismerkednek a labdával.

Ne értse félre senki ez nem kiképző tábor!!!!

Várom a többi hozzászólász is!

2010. nov. 10. 21:52
 6/41 A kérdező kommentje:

Ajaj... Tehát rossz anya vagyok, mert érdekel a gyerekem testi fejlődése is?

Rengeteget foglalkozom vele, imádja a mondókákat, a társas játékokat.

Ha így állok a kérdéshez, ahogy Ti a válaszokhoz, akkor szerintetek januárban, ha az oviban sírni kezd, akkor egyszerűen hagyajm ki az ovit, mert nem szereti és sír? Értitek a dilemmámat? Pont azért vittem el ide, mert a saját korosztályával lehet, nem túl hosszű időt. Az oviba sem mehetek be, már az első napon ott kell hagynom 1 órára. Ez az ovi szabálya. Akkor oda se vigyem?

Aztán az iskola?...

Várom az eddigi hozzászólók válaszát is!!!! Kérlek írjatok!

2010. nov. 10. 22:01
 7/41 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha ezt nézed, hogy az oviban is sír... az ovi kényszerhelyzet, hiszen legtöbbünk dolgozik. A torna meg nem. Tehát ha sírva csinál valamit, ami nem kötelező, akkor én oda nem vinném. Ha meg nem szeret majd RSGzni, ha most abbahagyjátok, hát akkor sebaj, majd választ magának valami mást.
2010. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Valamint kérlek vegyétek figyelembe a tényt, hogy közben 14 olyan 30perces foglalkozáson is részt vett, ahova szívesen ment be, és mosolyogva jött ki.

Akkor miért támadtok egyből? Meg mint írtam itt 30 percről beszélünk, de január 3.-tó már egy órára kell(!!!) otthagynom nem 15, hanem 27 másik gyerekkel, és nem 2 hanem csak 1 felnőttel. Én azt hittem ezzel jót teszek, és kicsit "megalapozom" az ovit, hisz ott 8 órát fog tölteni, hisz nekem mennem kell vissza dolgozni.

Várom a reakciókat!

De ha lehet, valami pozitívumot is találjatok végre, mert kezdem azt hinni, hogy egy borzalmas anya vagyok!

2010. nov. 10. 22:15
 9/41 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Áhh eszemben sincs, lecövekelni ennél a sportnál! Ha nem tetszik neki nem kell csinálnia kényszerből! De itthon lelkesen mutatja mindig, miket csinált! Velem is csináltatja (sőt az apukájával is), és mindig emlegeti Enikő nénit, hogy ezt mondta, meg azt mondta. Ezért nem érzem azt hogy Ő ezt nem szeretné. Egyszerűen ezt a mostani 4 alkalommal mutatott félelmét nem tudom hova tenni...

2010. nov. 10. 22:20
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Az óvoda három éves kortól indul, az iskola pedig leghamarabb hat éves kortól, nem szabad a 2,5 évestől elvárni azt, amit egy három vagy 6-7 évestől.


Lesz még eleget kitéve szegény gyerek a teljesítménykényszernek élete során, a kortárskapcsolatok pedig kevésbé szükségesek számára, mint az anyja még.

Ha szeretnéd a mozgását fejleszteni, akkor csináljátok együtt otthon, dvd segítségével akár. Az hogy a szülők nem lehetnek jelen nem tartom szerencsésnek.

Ha van más amire mosolyogva jár, akkor azt részesítsétek előnyben.


Számodra miért nehéz ezt elengedni? Mit veszítesz szerinted vele?

Az anyai vágyak kivetülése a gyerekben valóban kényszert eredményez legtöbb esetben.

Pici lányod így is átlag felett értelmes és ügyes lehet az eddig olvasottak alapján, légy büszke rá nagyon! Már van miért most is.

2010. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!