Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiús anyukák! Hogyan kezeli...

Fiús anyukák! Hogyan kezeli gyermeketek az ilyesmi helyzeteket az iskolában?

Figyelt kérdés

Ötleteket várnék,hogy mit tanácsolhatnék a 8 éves fiamnak.

Pl:

-Elveszik a sapkáját,és 3-4-en dobálják a feje fölött amíg ki nem akasztják.(a barátai)

-Eldugják a cuccait.(a barátai)

-fogócska játékban összebeszélnek és mindenki őt kergeti,mert ő a legkisebb.(a barátai)

-az iskola mögött kötekedik vele 3 nagyobb gyerek,a barátai továbbsétálnak.(a barátai)

-Közlik vele,hogy miattad veszített tesin a csapat,mert tetű lassú vagy.(a barátai)

-Napköziben kilopják a temperáját a padjából,kikenik vele a Wc-ben a csempét,és szemrebbenés nélkül ráfogják.Nem is napközis.(valamelyik osztálytársa)

-Elsétálva mellette beszólnak,hogy de ronda vagy vöröske.(nagyobb gyerekek)

-Mókából közlik,hogy apád zsidó,anyád meg kukázik.(nagyobb gyerekek)

-Nem engedik ki a kapun,addig amíg nem könyörög vagy sír a tehetetlenségtől.(a nagyobbak)

-Tesi után öltözve beleköpnek a nadrágjába, na most már felveheted.(nagyobb gyerekek)

-Van nálunk drog,kell-e?(!!! sztem nincs náluk,csak vagánykodnak)(nagyobb gyerekek)

-Beszólnak neki a mosdóban,hogy te egy mocsok gazdag paraszt vagy,tudjuk hol laksz,megkeresünk.(etnikum)

-Kölcsönkérik az ceruzáját radírját,amire ráírják a nevüket,és közlik,hogy mindig is az övék volt.(etnikum)

-Az osztályba besétálva azt látja,hogy egy nagyobb gyerek turkál a táskákban,szól a pedagógusnak,mire a gyerek közli vele,hogy ezért kinyírlak.(etnikum)


Komolyan mondom megőrülök,mert minden napra jut valami incidens.A gyerek már tiszta lelki-beteg.Mi a fenét csináljak,vagy mondjak neki??

Elegem van!!!


2011. febr. 15. 10:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, azt hittem, csak a lányok képesek ilyesmire...a lányom osztályában egy kislányt kikészítettek néhányan, el kellett mennie máshová. Nagyon féltem a gyerekemet ettől. Szerintem vidd el, ha teheted. 8 évesek???

Próbáljatok néhány szülővel összefogni, mert ez biztos másokat is érint és zavar. Irány az igazgató, majd a fenntartó.

2011. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy miért írtad, hogy az önvédelmi sport kizárva, de szeretném elmesélni apukám és a saját esetemet. Aput mindig megverték a nagyobbak a suliban és az etnikum nem egyszer lenyúlta a szemüvegét és pénzért vehette csak vissza tőlük, hasonlókat csináltak vele, mint a te fiaddal. Ő elkezdett cselgáncsozni. Engem a lányok vertek meg folyton alsóban, szétdobálták a cuccaimat, kidobálták az ablakon, vagy a szemétbe. Én karatézni kezdtem akkor. Nem azért, hogy bárkit is laposra verhessek. Sok önfegyelmet tanultam az edzéseken és ha odáig fajult a helyzet meg tudtam védeni magamat. Persze már maga a tudat is jól esett, hogy ha akarnám simán megverhetném bármelyiket, úgyhogy már nem is nagyon idegesített fel a piszkálódásuk. Szóval ha csak azért írtad, hogy kizárt az önvédelmi sport, mert félted a fiad az edzésektől, vagy hogy agresszív lesz, akkor ne aggódj. Ha meg más oka van, akkor tényleg a pszichológus a legjobb megoldás. Mellette meg próbálhatnátok különféle iskolán kívüli foglalkozásokra, vagy különórákra küldeni, hogy sikerélménye lehessen és igazi barátokat is szerezhessen, akik nem bántják. Úgy szerintem könnyebben veszi majd az akadályokat, ha tudja, hogy vannak olyan vele egykorúak is akikre számíthat és nem ilyen a "barátságuk".
2011. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Azért kizárt másik iskola és az önvédelmi sport,mert ezek nincsenek....

Nógrád megye,kisközség.....20 km-re a legközelebbi kisváros szintén semmi lehetőség nincs sportra....

2011. febr. 15. 20:27
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nógrád megyei vagyok én is. Tudom, hogy milyen gyerekekről írtál.Szerencsés vagyok mert a megyeszékhelyen lakunk annak is egy nyugodt részén. Tudom, hogy vannak helyek, ahol nagyon elfajultak a dolgok. Viszont azt is tudom, hogy valamit tenni kellene, mert a kisfiad rettenetesen szenvedhet ezektől a gyerekektől.Gondolom a diákönkormányzat sem működik nálatok rendesen, így ahhoz sem lehet fordulni. Csak azt kellene, hogy összefogni azokkal a szülőkkel, akiknek fontos a gyermekük mentális egészsége és együtt kitalálni valamit. Ám ha a községben az etnikum túlbillen, akkor ez is halott ügy lehet, illetve félhetnétek az otthoni megtorlástól. Megpróbálom megkérdezni a mi DÖK elnökünket, hátha van valami ötlete. Ha lesz akkor majd megírom.
2011. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó,hogy egyes gyerekeknek gyakorlatilag terror az iskola,elképzelni is rossz,mit élhet át nap mint nap.

Megmondom őszintén,inkább választanék távolabbi,akár 20 kilométerre lévő sulit is,inkább utaznék a gyerekkel naponta.

Vagy bentlakásos sulit néznék neki.

2011. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

SZMK-tag vagyok egyébként,és ma megyek gyűlésre.Szóba hozom a dolgokat....megint.Van amit már elértem,jobban figyelnek a fiam osztályában egyes dolgokra.Na de milyen áron?Már én vagyok a szülő aki mindig problémázik.Én meg értem a pedagógusokat is bele vannak fásulva,reménytelennek tartják azt,hogy rendet,fegyelmet tartsanak,amikor remény sincs arra,hogy a szülők együttműködjenek (és nem csak az etnikum).

Jaj,karácsony előtt elvitték hittanosakat a templomba,...hát valamelyik gyerek nem kilopta a pénzt a perselyből!!Biztos elegük lehet nekik is az ilyen helyzetek miatt!

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!És a véleményeket,ötleteket szintúgy szívesen veszem!


A városi iskolába,óvodába járatni reményünk sincs.Csak akkor lehetséges,ha az egyik szülő nem dolgozik,viszont 1 fizetésből anyagilag nem megoldható...

Bár a kocsi és jogsim van, mégis vagy tankolok,vagy cipőt veszek a gyerekeknek....Szóval teljesen átlagos magyar család vagyunk.:(

2011. febr. 16. 07:55
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az OFF-ért. Nem tudok neked mit tanácsolni, az én fiam még csak 2 éves. Csak legszívesebben sírva fakadnék, mi megy ma az általános iskolákban. A testvérem épp most keres az egyébként jó tanuló lányának másik sulit (felvételiznek mindenfelé). A jelenlegi iskolájában ugyanis az oktatás színvonala borzalmas (így az egyébként kitűnő tanuló is lényegesen le van maradva a kivételeztetett "A" osztályosokkal szemben), a gyerekek rugdossák egymást a wc-ben, osztályteremben, fenyegetőznek, hogy "megöllek", szakkörre, edzésre csak az "A" osztályosok járhatnak, a 7-8.-osok háromnegyede emos. A felsős tanárok egyike sem akarja átvenni az osztályt, mert a gyerekek buták, neveletlenek, a szülőket a tanár ellen fordítják, borzalmas a magaviseletük.

És ez nem egy vidéki iskola. Bp egyik külső (félig)kertvárosi kerülete, kisebbség nélkül (vagy legalábbis az osztályban nincs).

2011. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

ISKOLAVÁLTÁS!!! MOST!!!!!


Ez nem egy darab piszlicsáré "állj ki magadért" ügyecske, hanem komoly és rendszeres ZAKLATÁS. És ezt nem lehet megúszni sérülés nélkül.

Addig válts, amíg nem roppan össze a gyerek vagy te!

2011. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:22

Tökéletesen egyetértek, kár volt lepontozni. Attól még hogy gyerek, kisebb, még nem lehet kicsiben kezelni az ügyét is.

2011. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!(senkit nem pontoztam le)

Beszéltünk apukával,valószínűleg költözés lesz.Pedig szerettem itt lakni,10 éve amikor ideköltöztünk még nagyon kellemes csendes hely volt.De most már észre lehet venni,hogy egyre jobban "élhetetlen" nekünk is,és a gyerekeknek is....

2011. febr. 17. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!