Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiús anyukák! Hogyan kezeli...

Fiús anyukák! Hogyan kezeli gyermeketek az ilyesmi helyzeteket az iskolában?

Figyelt kérdés

Ötleteket várnék,hogy mit tanácsolhatnék a 8 éves fiamnak.

Pl:

-Elveszik a sapkáját,és 3-4-en dobálják a feje fölött amíg ki nem akasztják.(a barátai)

-Eldugják a cuccait.(a barátai)

-fogócska játékban összebeszélnek és mindenki őt kergeti,mert ő a legkisebb.(a barátai)

-az iskola mögött kötekedik vele 3 nagyobb gyerek,a barátai továbbsétálnak.(a barátai)

-Közlik vele,hogy miattad veszített tesin a csapat,mert tetű lassú vagy.(a barátai)

-Napköziben kilopják a temperáját a padjából,kikenik vele a Wc-ben a csempét,és szemrebbenés nélkül ráfogják.Nem is napközis.(valamelyik osztálytársa)

-Elsétálva mellette beszólnak,hogy de ronda vagy vöröske.(nagyobb gyerekek)

-Mókából közlik,hogy apád zsidó,anyád meg kukázik.(nagyobb gyerekek)

-Nem engedik ki a kapun,addig amíg nem könyörög vagy sír a tehetetlenségtől.(a nagyobbak)

-Tesi után öltözve beleköpnek a nadrágjába, na most már felveheted.(nagyobb gyerekek)

-Van nálunk drog,kell-e?(!!! sztem nincs náluk,csak vagánykodnak)(nagyobb gyerekek)

-Beszólnak neki a mosdóban,hogy te egy mocsok gazdag paraszt vagy,tudjuk hol laksz,megkeresünk.(etnikum)

-Kölcsönkérik az ceruzáját radírját,amire ráírják a nevüket,és közlik,hogy mindig is az övék volt.(etnikum)

-Az osztályba besétálva azt látja,hogy egy nagyobb gyerek turkál a táskákban,szól a pedagógusnak,mire a gyerek közli vele,hogy ezért kinyírlak.(etnikum)


Komolyan mondom megőrülök,mert minden napra jut valami incidens.A gyerek már tiszta lelki-beteg.Mi a fenét csináljak,vagy mondjak neki??

Elegem van!!!


2011. febr. 15. 10:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Családi életetek egyik legjobban megtérülő döntése lesz!
2011. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy a legjobbat teszitek a gyereketeknek.

Merre költöznétek?Nálunk,Budapesttől 80 kilométerre(közvetlen vasűt Pestre)olcsók a házak és normálisak az emberek.

2011. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó döntés, de én már csak azértis szóvá tenném a fenntartónál.
2011. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
A közeli kisvárosba költöznénk.Én odavalósi vagyok,ott él a családom,és a férjemmel mindketten ott dolgozunk.
2011. febr. 18. 13:29
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne a megoldás, ha elköltöznétek. 8 éves iskolásokra nem lehet ráerőszakolni, hogy szeressék valamelyik társukat. Ha feljelentést tennél, vagy személyesen intézkednél, azzal megint csak rontanál a helyzeten. Nagyon nehéz szituáció. Önvédelmi sportra mindenképpen lehetőséget kellene teremteni, ugyanis ezeknek nem az a lényege, hogy "meg tudja magát védeni", hanem az hogy megnőjön az önbizalma. A legjobb a thai box lenne, mert a sima boxra legalább is nálunk elsősorban a cigányok járnak. A többi, úgymint karate, egyéb védekező sportok azért nem jók, mert valós önvédelmi tudás csak évek múlva várható, és ezzel együtt az önbizalom is csak évek múlva jönne meg. Én sokat jártam thai boxolni, és több hasonló kölyök került közénk, akik heteken belül sokkal magabiztosabbak lettek. Másrészről azért is jó lenne egy ilyen sporttársaság, mert ha olyan, mint a mienk volt, akkor fel is karolnák a sporttársak, és ezáltal a gyerkőcödet is jobban tisztelnék. Hidd el, főleg a cigányok, nem kötekszenek, ha Ők is kaphatnak. Hosszú távon mindenképpen megoldást kell találnotok, mert ebből még komoly problémái lehetnek, főleg kamasz korban.
2011. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 ekeke ***** válasza:

Valami hasonlót éltem meg gyerekként a német nevem miatt.


A hibás te magad vagy, mert szelídségre és a sértések rágcsálására tanítod, és valószínűleg minden apróságra felkapjátok a vizet.


Ha nekem gyerekkoromban nem azt mondják otthon:


" ha bántanak, szólj a tanító néninek ", ha a tanító néni nem röhög ki az osztály előtt, ha az osztályban közösséget hozott volna létre ahelyett, hogy egymás ellen hangolja a különböző gyerekeket, akkor nem lettem volna áldozat.

Áldozattá váltam attól is, hogy egyébként barátságos és kedves gyerekek tréfáit élből ugyanolyan támadásnak vettem, ezzel őket is elzavartam magam körül: nem tudtam felmérni, ki bánt és ki szeret.


Egyszerű.


Mondd meg a fiadnak, hogy szarjon le mindenkit: iskolát, tanárt, szülői szidást, ez az ő élete, jövője. Ha valaki beszól neki, nevessen rajta, vonjon vállat, barátságosan röhögjön rajta, élvezze az ironikus részét. De ha ezután bántják, kárt okoznak neki, egyetlen stratégia segít: úgy oda kell verjen nekik, ahogy bír. Mindegy, hányan vannak, mindegy kik, hogy mit csináltak: ha erőszakkal tartják sakkban és élvezik a kínját, ez elveszi majd a kedvüket.

Ismétlem: erőből oda kell verjen, rúgjon, harapjon, mindegy hogyan.

Tökmindegy, hiszel-e nekem, ez az egyetlen megoldás. Pár hét múlva mindenki befejezi a zaklatást, elkezdik tisztelni, keresnek másik leggyengébbet.


Nyugi, nem fogják szétverni, pár nap alatt begyógyulnak a sebek. De azok az emberi sérülések, melyeket az ilyen gyerekkor okoz élete végéig nyomoronccá teszik...

2011. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

"A hibás te magad vagy, mert szelídségre és a sértések rágcsálására tanítod, és valószínűleg minden apróságra felkapjátok a vizet."


Erről nem is írtam sehova,de tényleg így van....

2011. márc. 9. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!