Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyerekkori dadogás mit kezdjek...

Gyerekkori dadogás mit kezdjek vele? 2,5 éves kisfiam dadog pár hete, mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmit sem kell kezdeni,mert néhány hét vagy hónap múlva magától elmúlik.Ez a beszédfejlődés egy szakasza.Gyorsabban gondolkozik,mint ahogy a nyelve pörög.Három gyermekem van,és ezen mindkét nagy átesett kb. 2,5 évesen.A neten is lehet erről olvasni.
2011. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan, ahogyan az első hozzászóló írta. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy soha ne fejezzétek be helyette a mondatot és mindig türelmesen hallgassátok végig. Nekem is három lurkóm van és nekem a négyéves ért most ebbe a szakaszba. Édes, mert még mérges is, ha nem találja a megfelelő szavakat.
2011. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az én lányomnál is volt. Nálunk kb 3 hétig tartott, egyik napról a másikra elmúlt. Egyébként elég ijesztő tudott lenni, és nem a szavak elejét ismételgette, vagy akadt meg, hanem a szavak belsejét nyújtotta, mint a rétest.

Legyetek vele türelmes, ne figyeljetek a dadogására, hanem mintha normálisa beszélne.

2011. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elmúlik,nálunk is volt,ne foglalkozz vele
2011. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hugi79 válasza:
egyet értek az előttem szólóhoz az én fiamnak 6éves koráig tartott, de nem dadogásnak hívják hane szó elei szótag ismétlésnek. ne aggodj!!!
2011. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Simplicity válasza:
A dadogást az is okozhatja, hogy a szülő erőlteti a gyereket rá, hogy jobbkezes legyen, de ilyen korban ez még rendben van. Én is rengeteget dadogtam, de már egyáltalán nem.
2011. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
12%
keress egy logopédust minek válalsz gyereket ha még ezzel sem vagy tisztába????
2011. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Élettani dadogásnak hívják, és türelmesen ki kell várni, amíg elmúlik. Fontos, hogy ne hívjátok fel rá a figyelmét, hanem kezeljétek úgy, mintha dadogás nélkül beszélne. Általában egyáltalán nem kell hozzá logopédus, csak ha évekig megmaradna. Ebben az esetben viszont más is szokott a háttérben állni. Annak volt igaza, aki azt írta, hogy gyorsabban gondolkodik a lurkó, mint ahogy beszélni tud.
2011. febr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nálunk sajnos a várakozás nem jött be.

Keresztfiam 2,5 éves volt, amikor a szülei veszekedése után elkezdett dadogni. Rögtön vitték ide-oda, azzal nyugtatgatták, hogy elmúlik. Nem múlt el ! Erre sincs mindenkire érvényes "recept".

Mai eszemmel kineziológust keresnék fel.

2011. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!