Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Baj az, ha egy 23 hónapos...

Baj az, ha egy 23 hónapos főleg csak halandzsázik?

Figyelt kérdés

Ki tudja magát fejezni, de pár napja elkezdett babanyelven hablatyolni. Miért lehet ez?

Rengeteget foglalkozunk vele, beszélünk hozzá, és szeretnénk ha bővülne a szókincse, erre ő egyre csak értelmetlenségeket beszél.


2009. febr. 25. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

na pontosan ugyan ebbe a szituba vagyunk mi is :) vegre valaki :)) mar megijedtem hogy a lanyommal van csak ez majdnem 21 honapos es csak babanyelven ohajt beszelni joo mondja hogy mammy meg daddy angolul nekunk meg angolul hogy menjunk meg neveket is mond de az egvilagon mindent megert magyarul is angolul is de beszelni csak babanyelven ohajt a dragam ha kerdezzunk tole valami megerti ha akarunk tole barmit megert es valaszolni babanyelven valaszol visza:) szoval nyugi nalunk pontosan ugyan ez a helyzet!

2009. febr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Abszolút nem baj!

Én gyógypedagógián tanulok és pont a héten volt egy előadásunk a gyermek fejlődéséről.

Mondta a tanár,aki nagyon aranyos,hogy vannak olyan gyerekek akik még 1 éves koruk után sem szólalnak meg,hanem olyan két és fél évesen,de akkor már egész mondatokat mondanak,szinte már tökéletesen beszélnek :) az ő kisfia is ilyen volt :D

Nagyon édesek ebben a korban ahogy babanyelven társalognak,de ez el fog múlni, sajnos :)

Ez természetes hogy számotokra értelmetlenségeket beszél annak ellenére hogy foglalkoztok vele.Ne aggódjatok, meg fog térülni a fáradozásotok ;)

szóval nincsen semmi gond a babátokkal :)

2009. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat!
2009. febr. 25. 22:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Végzett gyógypedagógus vagyok , ha 2 évesen még "halandzsázik" az nem baj, már nem tudom mit takar ez. Mint mondtad meg is érti amit mondasz neki. Ha leakarod szoktatni akkor néha ne vegyél tudomást arról amit már el tud mondani de mégsem akar, ne erőltesd ,de amit már szokott mondani azt mondja. Próbáld meg kérdezgetni, hogy meséljen hasonlók. A lényeg ,hogy ne erőltesd 3 éves koráig azért szólaljon meg,de addig még nagyon sok idő van. Egyébként valamennyi késés előfordul azoknál a gyerekeknél akiknek két nyelvűek a szüleik, vagy két nyelvet tanítanak neki. Ennek az oka a nyelv megtanulásában van. Nem olyan könnyű ráérzéssel feltérképezni egy nyelv stilisztikáját, retorikáját, grammatikáját, szókincsét, és a gyerekek mikor megtanulnak beszélni kb ezt csinálják. Na most egy két nyelvű gyereknél ez ugye kétszer annyi munka.

2009. febr. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nembaj 4 éves koráig ráér a beszéddel
2009. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olyan biztos, hogy Ő beszél halandzsául, talán csak a felnőttek nem értik!

Ugyanis mi úgy jártunk, hogy a kisebbik lányom nagyon érthetetlenül nyomta a szöveget, kábé ilyen 2 éves korában. A nagyobbik lányom másfél évvel idősebb, mint a kicsit.

Na, aztán a kicsi csak mondta-mondta, de nem értettünk semmit. Odahívtuk a nagyobbikat, megkértük, hogy ugyan hallgassa már meg, hogy mit mond a hugi.... végighallgatta, és értetlenül nézett ránk, hogy mit nem lehet ezen érteni, és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, lefordította, hogy a hugi mit mondott. :)

Aztán később a kisebbik is megtanulta rendesen a beszédet.

2009. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az én fiam lassan 3 éves és csak halandzsázik, de mindent megért. Mi már voltunk mindenféle kivizsgál

áson. Fülészet, hogy a hallás jó-e? Nem-e az a baj, hogy nem tisztán hallja a hangokat. Korai fejlesztő, Neurologia, Pszihologus mindenki azt mondja nem akar beszélni. Jár fél éve bölcsibe mert azt mondták ott nem értik meg a hablatyot és majd beszél. Na ez eddig nem jött be. 3 évesen mehetünk a logopédiai intézetbe ahol TSM tornával és fejlesztéssel inditják meg a beszédet. Ez ingyenes és nevelési tanácsadó küld oda. De ez nektek még messze van hisz 3 éves soká lesz. Jó lenne azért tudni a hablaty mennyire érthetetlen? Vannak érthető szavak?

2009. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi köze a ti eseteitekhez, de azért érdemes észben tartani, hogy autista gyerekek is szoktak halandzsázni. Persze azért ilyen kicsi korban nem erre kell gondolni elsősorban...
2009. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Az auztizmus az más, autista nem halandzsázik még 23 hónaposan.
2009. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmit írtam én is.
2009. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!