Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az iskolában gondot okoz majd...

Az iskolában gondot okoz majd hogy beszéghibás?

Figyelt kérdés

Az oviban járt logopédushoz(3év)

a mai napig a c betüt cs-nek ejti,a s betűt sz-nek,zs betűt z nek.(lehet hogy van még)

nem sok ez egy kicsit?


2009. máj. 3. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasás és írástanulásnál nagyon fontos a tiszta beszéd! Szerintem továbbra is szükség lesz szakemberre.
2009. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mióta jár logopédushoz én mennyi idős a kicsi?

Ha szeptemberben kezdi az iskolát már nem sok időtök van. Addigra tisztán kéne beszélnie, de én is ismerek olyan gyereket aki még nem beszélt teljesen tisztán és úgy kezdte az iskolát. Majd ott is járnia kell logopédushoz. Viszont elképzelhető hogy nehezebben fog megtanulni olvasni. Azért kérdeztem hogy mióta jártok logopédushoz mert az én fiamnak nagyon sok hibás hangja volt és 8 hónap kellett mire végre "r" betűt is ki tudta mondani.

2009. máj. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs előző vagyok, most még egyszer végig olvastam. Azt írtad 3 év, 3 éve jártok és még nem beszél tisztán. Biztos hogy az a megfelelő logopédus akihez jártok? Már eredménynek kéne lennie.
2009. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen 3 évig járt!most megy suliba,mondjuk az csak egy héten egyszer.valoszinú keresek akkor vmi fizetöst,hogy kapja össze magát.
2009. máj. 3. 07:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem lesz könnyű, de mindenképpen olyan iskolába írasd a gyerkőcöt, amelyiknek van saját logopédusa, fejlesztő pedagógusa, mert mindenképpen folytatni kell a fejlesztést. Az iskolában, ahol tahítok, szintén van egy kisfiú, aki beszédhibás, fejlesztik őt, de az olvasásban, írásban nagyon ügyes. Nem szabad kétségbe esni, mert átragasztod a gyermekre. De belenyugodni sem szabad!

Egy tanító néni

2009. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia! mi hasonlóképpen indultunk. Mi is évekig jártunk ovi alatt logopédushoz, nálunk kb 10 betűvel volt probléma. Mi az iskolát megelőző nyáron is folytattuk a logopédiát, persze akkor nem minden héten. Én is aggódtam, hogy mi lesz az iskolában. Tanárnők nagyon rugalmasan álltak hozzá. Iskola mellett heti egyszer folytattuk a logopédiát itthon is, és iskolában is volt heti egy. Érdekes, mert ahogy a betűknek a képét megtanulta, azzal együtt rendeződtek a logopédiai problémák. Mára csak egy betűt cserél , de csak néha. Nagyon szépen letisztult a beszéde. Ehhez természetesen sok segítség kellett, ez érdeme mind az iskolai mind a saját logopédusnak, a tanárnőnek és azért én is sokat foglalkoztam vele. De lassan vége az első évnek, és a következőnek már logopédiai gond nélkül vágunk neki. :o)


Érdemes esetleg felfogadni magán logopédust, egy jó szakember csodákra képes. Mikor elkezditek, én javasolnám hogy kérd meg csináljon egy diszlexia szűrő tesztet (van nekik ilyen), hogy megnézesse, biztos minden rendben van. Ha azon az eredmény nem jó, akkor sincs gond, csak máshogy kell majd megközelítenie a szakembernek a betűket...

Az iskolákban is van logopédus, és azoknak akiknek szüksége van rá, azok hetente járnak logopédiára. A tanárnőkkel érdemes előre beszélni erről, de nálunk minden segítséget megadtak, és figyelembe vették mindig a helyzetét. Ezért is jó, hogy nincs osztályzás elsőben. Ne izgulj, sok munka lesz, de ha megadsz minden segítséget, szépen rendeződik minden betű.

2009. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém a S helyett mondott SZ betűt még kisovis korában. Felmerült bennem a kérdés, ő vajon mennyire érzi a különbséget, és egy általa jól ismert versikét kezdtem neki hibásan mondani : SZÜT A MAMA ,SZÜT, TÚRÓS RÉTESZT, MÁKOS RÉTESZT, SZÜT A MAMA, SZÜT.

Mire ő elkerekedett szemekkel : nem jól mondod !

Én pedig : SZÜT A MAMA, SZÜT...HÁT NEM ÍGY KELL?

Erre ő addig erőlködött, hogy kijavítson, mígnem sikerült az S betű nagy sisteregve. Aztán még sisteregtünk egy ideig, átmenetileg minden szóban csak S betű volt, aztán teljesen normalizálódott.

Nem tudom, a tiéddel ezt meg lehet próbálni, vagy már idős hozzá ?

2009. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!