Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Ilyen gyerekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a fiam és nagyon szemtelen néhány emberrel. Általános iskolában már kirúgták. Átkerült egy olyan iskolába, ahol az összes osztályfőnök férfi már alsó tagozatban is és fel vannak erre készülve. Reméltem, hogy gimnáziumban ennek vége lesz. Fel is vették egy jó helyre, mert nagyon jó felvételit írt, de a probléma ugyanaz. Most tizedikes és már igazgatói rovóban részesült pedig még csak december lesz...Félek, hogy megint ugyanaz lesz, mint általánosban. A tanulással nincs baj...illetve azt nem mondanám, hogy agyontanulja magát a gyerek, de nagyon értelmes és jó jegyeket kap. Az osztályfőnöke mondta is, hogy az eredményei miatt nem szívesen válna meg tőle, de egyszerűen botrányos a magatartása. Van egy bátyja, vele soha semmilyen gond nem volt, pedig ugyanezek szerint az elvek szerint neveltem őket. Próbáltam már szép szóval, csúnyán, már pofont is kapott, a sportot is próbáltam, oda jár is folyamatosan, imádja, eredményes, de nem változtat a viselkedésén...nem tudom mi segítene. Van valaki hasonló helyzetben? Egyszerűen megőrülök már a hülyeségeitől és, hogy ezzel cseszi el a jövőjét, pedig egyetemre menne...ha így egyáltalán eljut az érettségiig...
2011. nov. 30. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen osztálytársam, bár őt mindenki rühellte az ilyen dolgaiért, annyira idegesítő b.unkó p.araszt volt, már bocsánat. Nem vívta ki vele se a lányok, se a fiúk elismerését. Fogalmunk se volt róla minek csinálja ezeket, mert amúgy értelmes srác volt, tényleg okos, jó jegyekkel. Már mi magunk ordítottuk le, hogy Gergő k.ussoljál már ,vedd már észre magad, de semmi...

Mivel azóta leérettségiztünk, nem tudom mi lett vele, lehet egyetemen abbahagyta ezt.

Figyelj, ülj le, és kérdezd meg tőle, miért csinálja? Hátha válaszol.

Ha nem, próbáld meg azzal, hogy jutalmakat kap, ha jól viselkedik. Pl egy számítógépes játékot, amit akar, ha nem kap semmilyen büntetést, és nem szól be a tanároknak stb. Lehet ez se hat, nem tudom.

Vagy egyszerűen közöld vele, hogy ezt csak az iskolában teheti meg, mivel csóri tanárokat semmi nem védi, ha az életben egyszer munkája lesz,ha lesz, mert ez ugye Magyarország, akkor úgy kivágják egy ilyenért mint macskát sz.arni, te pedig 18 éves kora után kidobod otthonról, ha nem kezd magával valamit.

Öcsém léhaságára anya benyögött egy ilyet, rögtön összekapta magát. Később súgta meg, hogy fél, mert tudja, hogy anya tényleg megteszi. XD Viszont azóta sokat komolyodott, meg nem si volt problémás, de hátha nálatok is beválik.

2011. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a társaság középpontja akar lenni...


Van már elképzelése arról, mit akar kezdeni magával? Esetleg pályaválasztási tanácsadóba is elmehetnétek, akkor lehet megértené, hogy "v.mit v.miért", szóval, muszáj visszavenie a stílusából, ha akar v.mire is menni az életben.

2011. dec. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Az se túl jó ötlet, ha megkérdeznéd miért csinálja. Lehet ráébresztenéd arra, hogy ezzel a viselkedéssel fogja elcseszni a jövőjét, és az is lehet, hogy ezzel visszavenne magából, ami nem biztos, hogy jó lenne. Gondolj bele, még mindig jobb ha ilyen, mint ha mindentől félne, izgulna vagy stresszelne. Fogadd el, hogy ilyen. A korral változik az ember, egyszer biztos benő a feje lágya :)
2011. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a kamaszkor teszi mindezt. Mindenképpen ki akarja vívni a figyelmeteket. Általában az ilyen gyerekeknek kisebbségi komplexusok van, és ő akar középpontban lenni, még ha ez ilyen szélsőséges viselkedést von maga után. Biztos,hogy lelki eredetű a probléma. Talán egy kicsit próbáljatok meg következetesebben bánni vele. A fizikai bántalmat nem javaslom semmilyen korban. Biztos van olyan amit nagyon szeret és ezzel sakkban lehetne tartani. Vagy amit nagyon szeretne ajálnd fel neki, hogy ha ez és ez lesz akkor beszélhettek róla. Remélem, hogy segítettem.
2011. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!