Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mivel büntessem 8éves fiamat?

Mivel büntessem 8éves fiamat?

Figyelt kérdés
Verés nem az én világom ha pedig kiszabom hogy 1hétig nincs tv vagy gép vagy akármi nem érdekli letőlti és mintha mi se történt volna folytattja a "hülyeségeket".....
2009. máj. 20. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Édességmegvonàs.Vagy ha valamit kér,engedd el a füled mellett,és te ülj a géphez ,vagy a tv-hez le:9
2009. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt is megpróbálom egyébként nagyon édesszájú :)
2009. máj. 20. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mik azok a hülyeségek? Tudnál példát írni? Mert lehetne pl olyan bünti is, hogy ha tönkre tesz valamit, akkor azt levonod a zsebpénzéből, vagy úgymond le kell dolgoznia az árát, azaz bizonyos házimunkákat elvégezni, mondjuk pont a kedvenc mese/sorozat időpontjában. De tényleg tudni kellene, kb. mik azok a rosszaságok, hogy arányban legyen a bünti a csínytevéssel.
2009. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szia! Hát sajnos agresszív a suliba pedig nem volt sose egy verekedős gyerek szerintem a körülmények hozzák ki belőle és a tanulás 98%-kkal nyitott most meg van amikor ilyen 20%-os dogákat hoz pedig tudja hiszen állandóan gyakorlunk a legutóbbi dogához oda írta a tanárnéni hogy minden mással foglalkozik kivéve a dolgozat írással és állandóan vissza felesel olyan szinten hogy már sajnos azt kell írjam belefáradtam a magyarázásba... Egyébként nem lenne rossz gyerek mert mindenre vigyázz és imádja az öccsét nem tudom mi ez a fordulat nála és már a tanárnéni elmondása szerint ami biztos úgy van az órán sem nyugszik. Segítsetek ha tudtok nagyon szeretem őt de egyre kevesebb a türelmem pedig még nagyon sok kell..... Probáltam beíratni karatéra hogy önfegyelmet tanuljon de az első nehézség után feladta. Úgy érzem nem tudja kifejezni magát ha valami baja van hogy segítsek neki?
2009. máj. 21. 08:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha hirtelen így megváltozott, annak oka van! Nincsenek családi problémák? Nem bántják a suliban? Engem - bár én akkor már hetedikes voltam - halálra szekíroztak a suliban, ettől indult el a mélyrepülésem. Több iskolából eltanácsoltak a viselkedésem miatt, buktam... Pszichiáterhez jártam, és nagyjából rendeződött a dolog. Bár ő még csak 8 éves, de a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni. Szeintem menj el a nevelési tanácsadóba, ott majd esetleg elküldik pszichológushoz, nehogy ez legyen, mert abból komolyabb gondok is kisülhetnek.

Kitartást.

2009. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaza van az utolsó válaszolónak, ilyen esetben nem segít a büntetés, sőt... Forduljatok szakemberhez (nevelési tanácsadó, pszichológus). Lehet h elég egy-két beszélgetés, ők sok hasonló esettel találkoznak, tudják merre tapogatózzanak. Talán ott elmond majd olyan dolgokat, amit nektek egyelőre nem akar vagy nem tud kifejezni. Profin kérdezik és talán a válaszból is tudnak olyan dolgokra következtetni, amire mi nem. Illetve pl. gyerekrajzokból, vagy hogy mit és hogyan játszi, abból is rájönnek dolgokra. Sok sikert!
2009. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a segítségeteket biztos hogy szekírozzák és szerintem is ez a fő probléma és pont tegnap beszéltem egy anyabajtárssal és ő is a nev.tan.-ba hordja a lányát én is elviszem oda őt!Az a fő baj az én drágámmal hogy nem tudja kifejezni az érzéseit vagy is szeretni szeret meg ilyesmi csak ha bántják akkor valamiért nem akarja nekem elmondani pedig én mindig kérdezem tőle hogy mi a baj vagy mi volt a suliba. Itthol semmi változás vagyis egy kis csöppivel 7 hónapja többen vagyunk de imádja és a tanárnéni is azt mondta hogy állandóan az öccsiről beszél. Úgy hogy csak a suliba bánthatják meg sokan is vannak 30an és ez nem jó! Köszönöm a segítségeteket! Mindent megteszek hogy neki jobb legyen! Sziasztok!
2009. máj. 21. 13:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért nem mondja el, mert hibásnak érzi magát, szégyelli.

Egyébként lehet, hogy jót tenne neki, ha átíratnád másik suliba. Ha van a közeletekben Waldorf iskola az nagyon jó lehet. Kis létszámú csoportok, kevésbé kötött tanrend, stb.

2009. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia! Az a baj hogy itt vidéken nincsenek ilyesmik pedig szívessen iratnám kis létszámú osztályba de tavaj megszüntették azt is! Köszi hogy segítesz!
2009. máj. 21. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen amit tehetsz, hogy megpróbálsz kicsit több időt tölteni vele kettesben. Bűntetés ilyen esetben nem segít, sőt, ront a helyzeten szerintem. Egy 8 éves gyerek már értelmes annyira, hogy tudja, hogy a viselkedése mit okoz, mit vált ki. Ilyenkor a fiúk rangsort állítanak egymás között a suliban, mennek a hatalmi harcok. Lehet hogy ott keresi a helyét, hova tartozik. Meg is kell ugye védenie magát, erősnek is kell látszódnia, ahhoz hogy a többiek igazán elfogadják, de tisztelettudónak is lenni a tanárokkal egyszerre, megfelelni a suliban. Szóval nem könnyű nekik.


Ha visszafelesel neked, nem bűntetés kell. A tiszteletet el kell várni, bármi baja van a gyereknek, bárhogy érzi magát. Én a lelkére próbáltam hatni olyankor, ha úgy szólt hozzám. Miért mondasz ilyent nekem? Nem jó érzés, kérlek ne mondj ilyent, én sem így beszélek veled. - teljesen nyugodt hangon, úgy kezelve mint egy "kis felnőttet". Nálunk ez nagyon bevállt.

Persze van, hogy jól felidegesít és akkor az ember felemeli a hangját, mindenhol van.

Szerintem próbálj meg több időt tölteni vele, vagy apukája kettesben. Rendszeresen kérdezz a napjáról, milyen volt. Mi volt a legjobb? Mi volt a legrosszabb? -játék. Ahol mindenki elmondja pl vacsinál, stb. Hogy lássa hogy nem kellemetlen ilyenről beszélni, mindnekinek vannak jó és rossz pillanatai. Nem kell egyiket sem szégyelni és a családdal jó megosztani. Persze minél nagyobbak, annál kevesebbet osztanak meg, de nem szabad leszokni arról, hogy megkérdezzük milyen volt a napjuk. Ha látják, hogy fontos nekünk, hogy nem okoz gondot nekünk erről beszélni, van rá időnk, akkor nem mindent akarnak egyedül megoldani.

2009. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!