Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy büntessem meg tiz éves...

Hogy büntessem meg tiz éves fiamat amiért rengeteget beszél az iskolában óra közben? Egyébként is beszédes tipus.

Figyelt kérdés
Közbeszól,belekotyog más szavába.Tegnap hangosan válaszolt angolórán mások helyett,a tanárnő már reszketett idegességében.Egyébként a legjobb tanulók egyike az osztályban.
2008. okt. 22. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

kicsit aktív gyerek.

én is ilyen voltam. a tesi tanár alsóban igen nagyon panaszkodott ányunak hogy én állandóan beszélek órán.már annyira kivolt hogy azt mondta hogy vagy én vagy ö megy az osztályból (sportosztály voltunk), mire anya azt mondta neki hogy büntessen meg küldjön el egy nagykör futásra. de ne csak engem hanem mindenkit akit így talál.

anya haza jött és elmondta hogy ezekután bünti jár annak aki túl sokat fecseg. én ezt tudomásul vettem és a fél osztály futott ezek után én viszont tartottam a számat és egyszer sem küldtek ki futni.


a tanári fegyelmet te nem tudod kijárni. vagy is közölheted a fiaddal hogy a tanár megbünteti ha nem képes a száját tartani, pl extra házit irattat vele amit osztályoz is. a baj hogy a tanár fél attol mi lesz ha megbünteti a gyereket és a szülö ezért feljelenti esetleg.

2008. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Ne büntesd. A tanár kell a saját óráján megvívjon vele. De próbáld megértetni vele, mennyire fontos másokat is élni hagyni, pl. otthon te is állandóan szólj bele, ha mondani akar valamit, vagyis utánozd. Ez szokott hatni. Egyébként tanár vagyok én is. Jó ilyen szülőkről hallani, akik nem tekintik közellenségnek az iskolát. Ja, még esetleg motiválhatod pl. megjutalmazod valamivel, ha sikerül befognia a száját. Sok sikert!
2008. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam (9 éves)meg állandóan bohóckodik, provokálja magát. Nem büntetem érte csak próbálok beszélni vele, hogy legalább az órákon bírja ki hogy nyugton marad. Azt mondja megpróbál, de valahogy nem mindig sikerül. A tanulással nála sincs gond és a tanárnő tudja kezelni egyenlőre.
2008. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek: ne büntesd! És valóban néhányszor meg lehet próbálni utánozni őt a 'belebeszélés' terén.


Szintén hatásos volna, ha otthon ki tudná fárasztani a beszélőkéjét, megkapná az osztatlan figyelmet tőletek (tőled és férjedtől), amire a gyerekeknek kivétel nélkül szükségük van, csak az egyik ennek hiányától zárkózottá válik, a másik túlzott aktivitást mutat, hogy felhívja magára a figyelmet.

(A sok beszéd hátterében egyébként állhat a szülők elvárásaiból fakadó bizonyítási kényszer is.)


Kisfiad, úgy néz ki, ez utóbbiba tartozik, de a lényeg csakis az, hogy türelemmel, figyelemmel, szeretettel legyetek vele, ettől megnyugodhat, biztonságban érezheti magát, és már nem fogja szükségesnek tartani az állandó csiripelést!

2008. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A beszédért ne büntess az emberi kapcsolatok fő alapeleme a kommunikáció és visszavetheti e téren a gyereket.Tanítsd meg,h mikor nem szabad beszélnie ne azt h mikor szabad.Én azt sem tartom jó ötletnek ha utánzód,a gyerek a szüleitől tanul a legtöbbet.Inkább mond el neki,h figyeljen téged mikor apával beszélsz te sem vágsz a szavába.Megrendezett szituációkat ajánlom először.Ezt nem részletezem fantázia kérdése.Sok sikert.
2008. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!