Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem túlzás már egy kicsit,...

Nem túlzás már egy kicsit, amit a mai gyerekek csinálnak az iskolába?

Figyelt kérdés

Ma volt szülői. A tanár olyanokat mondott, hogy megáll az eszem. Órán teleköpőcsövezik a fali újságot, képeket, tv-t. Alufólia golyót dobálnak órán, egész órán végigbeszélnek. Felállnak és járkálnak órán. Olyanokat mondanak a tanároknak, amiért minket már kinyírtak volna. Az órán a tanár hangját hallani se lehet, olyan zaj van. És ezt nem csak a tanárok mondják, hanem diákok is. És ha kapnak egy osztályfőnökit, szaktanárit, vagy akár igazgatóit, le se sz.rják. Ugyan úgy fojtatják, vagy inkább még jobban provokálják magukat. És ha a tanár mondja a szülőknek, akkor derül ki, hogy nem is úgy adja elő otthon, meg nem az van már, mint az én gyerekkoromba, hogy ha valaki beírást kap, otthon elbeszélgetnek vele, esetleg még egy-két nyakast is kap, hanem a gyerek odalöki a szüleinek, hogy ,,Írd má' alá!". És nem azért, hogy dicsekedjek, de az én fiamnak nincs egy beírása sem. És nem azért, mert ha hozott volna itthon kap, vagy valami, hanem azért, mert megértette hogy csendbemarad és hallgat. És még van egy-két ilyen fiú. És elit osztály lenne.

Nem azt mondom, hogy ha valaki rossz, de akinek már nem fér az ellenőrzőjébe a szaktanári meg osztályfőnöki, lehet hogy hatásosabb lenne a testi fenyítés. Persze nem brutális, hanem valami ami nem okoz sérülést, de azért lenevelje az ilyen dolgokról.

Nektek mi erről a véleményetek?


2012. jan. 18. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ugyan most nincs a környezetemben olyan gyerek, akiről példázhatnék, de amit a tv-ben látok, már attól lever a víz.

Hogy miket engednek meg maguknak a mai gyerekek, őrület.

Nálunk még volt tekintélye a tanároknak, és eszembe sem jutott volna, hogy megüssem az egyik tanárom, de még a legvadabb fiúknak sem!

Most meg már napi szinten ez van.

A taknyos kölköknek több joguk van, mint a tanároknak.

Valami nem megfelelően működik az tuti.

Én lelki beteg voltam, mikor egyszer szaktanárit kaptam, mert kiröhögtem az egyik tanárom, mikor pofára esett a tanári dobogón. :)

2012. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
szerintem a baj ott gyokeredzik hogy felcserelodtek a dolgok sorrendje. normalis esetben elso lenne a kotelesseg teljesitese es azutan a jogok gyakorlasa. sajnos ezt nem nevelik bele a mai gyerekekbe,sot a szuloktol se azt latjak. mit is varhatnank? 50 eves vagyok,az en altalanos iskolamban a folyosora nem a tanulok jogai volt felfuggesztve hanem a kotelessegei es az iskolai renszabaly.kar hogy ezen az illetekesek nem gondolkoznak el!
2012. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Gyerekek?Egy gyerek, a többi pedig csinálja utána...
2012. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Disi ***** válasza:
74%
Egy ismerősöm mesélte, hogy ő úgy kezdte az első osztályfőnöki órát, hogy a diáknak vannak jogai. Joga van bejárni az órára, megcsinálni a leckét, felelni ha szólítják. Ha ezek nincsenek meg, akkor nincsenek további jogai. De ő is azt mondta, hogy nem mert senkinek hátat fordítani tesiórán. Azt mondta, hogy elég ha egy lányhoz rosszul szólsz, megbeszéli a barátnőjével, hogy jajj molesztált és már a tanár fel is van függesztve :(((( Az a baj, hogy ezt otthonról hozzák. Velünk azért nem történt ilyesmi, mert nem voltunk elbújva egy szobába a számítógéppel és nem csatangolhattunk szabadon az utcán úgy hogy szüleink azt sem tudták hol vagyunk. Legalábbis nálunk ez nem volt divat.
2012. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez társadalmi hiba – és hát ugye a társadalom belőlünk, egyénekből áll. A mostani gyerekek szülei már egy nagyon ambivalens korban és értékrendben nőttek fel. A rendszerváltás létbizonytalanságot okozott, és azt az érzést az emberekben, hogy csak úgy maradhatsz fenn, ha csak magaddal, a saját jogaiddal, a neked nyíló kiskapukkal foglalkozol („az erősebb kutya…”).


A tisztességes munka értékét vesztette, a nagy „szabadság” a könnyű gazdagodást hozta egyeseknek, a lecsúszást másoknak. Bizonytalan lett minden, és nagyon erősen érvényesülni kezdett az „erősebb kutya…” elve.

Nem a szakértelem, a rendes munka lett az érték, hanem az, ha minél többet össze tud valaki harácsolni (urambocsá' lopni) magának.

Butikosnak lenni magasabb társadalmi státuszt jelentett, mint tanárnak… és sajnos, ez máig nem változott igazán. Nem becsülik meg a tanítókat, mindenki nagyon tisztában van a jogaival, és a Bécikék apukája lehet, hogy pont az, aki kupáncsapja a tanító nénit, ha megbuktatja a gyerekét (joggal).


Persze még szerencse, ha Bécikének van apukája! Mert sajnos már többségben vannak a csonka családban felnövő gyerekek. És lássuk be, lehet akármilyen talpraesett egy nő, sosem fogja tudni pótolni a hiányzó apaképet. „Álvagány”, de valójában töketlen kiskrapekok nőnek fel, akik előtt sosem volt egy tiszteletre méltó (vagy nem az, de legalább határozott) apakép, a nemi szerepeket a tévében látott celebecskéktől tanulják – és mit várunk olyanoktól, akik azt hiszik, a pucér seggüket mutogatni a tévében életcél lehet.


Nekem ez a véleményem, és bocs, ha valaki megbántottam vele (remélem nem).

2012. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

A verésnek nem vagyok híve. Valószínűleg ezek a gyerekek otthonról sem hoznak olyan elvárásokat, hogy a kötelességet teljesíteni kell, a felnőtteket tisztelni kell és a többi. Szerintem kifogtatok egy rossz osztályt (vagy egy rossz iskolát), ilyen gyerekekkel a tanár is tehetetlen (kivétel néhányat, akiknek hihetetlen veleszületett tehetségük van, de azért mindenkinek mégse lehetnek kivételes képességei).

Elgondolkodnék másik osztályon vagy iskolán. Nem hiszem, hogy ezeket a gyerekeket (főleg a családjukat) alapjaiban meg lehet változtatni.

2012. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hámy évesekről van most szó konkrétan?
2012. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vagyok már mai csirke (35), de amikor én általános iskolás voltam, a mi osztályunkban is előfordult ilyesmi. A köpőcsövezésre konkrétan emlékszem, és voltak olyan fiúk, akikre semmivel nem lehetett hatni. Mi is "elit" osztály voltunk. Úgyhogy szerintem ez nem a mai kor termése, egyszerűen mindig voltak és lesznek neveletlenül viselkedő gyerekek. Egy biztos: ha olyan pedagógussal volt óránk, aki érdekessé tudta tenni számunkra a tananyagot, valahogy a hangzavar és a rosszalkodás is lecsökkent...
2012. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorló pedagógus vagyok és előre szeretném bocsátani, hogy imádom a hivatásom. De rengeteget tudnék mesélni! BAZ megyében lakom, itt az állami (úgy értem nem egyházi vagy alapítványi) iskolák 99 %-a tele van kisebbségi tanulókkal. Én azt tapasztalom, hogy velük a legdurvább a helyzet. Most nem a higiénés feltételekre gondolok (tetű, ótvar, herpesz + persze a több hetes kosz meg szag), hanem a magatartásbeli dolgokra. Hiába tartok én érdekes órát, ami a gyerekek nagy részét érdekelné, hiszen az osztályban lévő 1-2-3 rendbontó olyan módon viselkedik, hogy egyszerűen nem tudok órát tartani (vagy folyamatosan őket fegyelmezem, de akkor szó szerint nem tudok haladni az anyaggal, vagy megpróbálok tanítani, de ilyenkor borul a pad, összeverekszenek, rágyújtanak, minden, amit el tudtok képzelni). Nem ritka, hogy rendőrséget kell hívni egy-egy verekedéshez, ami simán kitörhet bármelyik szünetben, de akár órán is. Olyan válogatott jelzőkkel illetnek minket, tanárokat, hogy magam is meglepődöm (káromkodás, fenyegetés). És egyszerűen SEMMIT nem tudunk tenni. Fegyelmit kezdeményezünk, de egyszerűen nem jönnek el (a szülők sem!). Feljelentést teszünk, de semmi nem történik (akkor sem, ha fizikai bántalmazás miatt megy a feljelentés, nem még ha a közfeladatot ellátó személy elleni verbális erőszak miatt "háborgatjuk" őket). 14 éven aluliak, védi őket a törvény. Ha meg már betöltötték, szóbeli figyelmeztetést kapnak, vagy mire bíróságra jutna az ügy, elévül (sajnos tapasztalat). Ezzel párhuzamosan nekem nagyon vigyáznom kell, hogy mit és hogyan mondok, mert a pillanat tört része alatt kiforgatják, megmásítják és máris tanuk sokasága bizonyítja, hogy verbálisan vagy akár fizikailag megsértetted a gyereket. Én próbálok reformpedagógiai módszereket is bevinni, hogy érdekesebbé tegyem az órákat, és tényleg, csúnyát mondani sem szoktam (pedig nagyon kikívánkozna néha!), nemhogy fizikailag bántalmazni, de már kétszer is előfordult, hogy megfenyegettek, hogy feljelentenek bántalmazásért, hiszen több tanúval tudják bizonyítani, hogy bántottam a gyereket (mindkét esetben az igazolatlan órák igazolását akarták kicsikarni belőlem). Szerencsére nem lett feljelentés egyik esetben sem, de nem tudom, mit tudnék tenni egy ilyen esetben. És órákig tudnék mesélni, hogy milyen dolgok történnek! Én tényleg szeretem a munkám, és még elhiszem, hogy van valami értelme az egésznek, de az nem állapot, hogy félve megyek dolgozni (történt már nálunk személyi sérülés is nem egyszer, mikor megkíséreltük szétválasztani a verekedőket). Ki tudja, mikor leszek én a következő, akit megtámad valamelyik tanítványa?
2012. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Hihetetlen. Már előre félek az iskolától. Egyébként én ezért nem lettem tanár.
2012. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!