Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem túlzás már egy kicsit,...

Nem túlzás már egy kicsit, amit a mai gyerekek csinálnak az iskolába?

Figyelt kérdés

Ma volt szülői. A tanár olyanokat mondott, hogy megáll az eszem. Órán teleköpőcsövezik a fali újságot, képeket, tv-t. Alufólia golyót dobálnak órán, egész órán végigbeszélnek. Felállnak és járkálnak órán. Olyanokat mondanak a tanároknak, amiért minket már kinyírtak volna. Az órán a tanár hangját hallani se lehet, olyan zaj van. És ezt nem csak a tanárok mondják, hanem diákok is. És ha kapnak egy osztályfőnökit, szaktanárit, vagy akár igazgatóit, le se sz.rják. Ugyan úgy fojtatják, vagy inkább még jobban provokálják magukat. És ha a tanár mondja a szülőknek, akkor derül ki, hogy nem is úgy adja elő otthon, meg nem az van már, mint az én gyerekkoromba, hogy ha valaki beírást kap, otthon elbeszélgetnek vele, esetleg még egy-két nyakast is kap, hanem a gyerek odalöki a szüleinek, hogy ,,Írd má' alá!". És nem azért, hogy dicsekedjek, de az én fiamnak nincs egy beírása sem. És nem azért, mert ha hozott volna itthon kap, vagy valami, hanem azért, mert megértette hogy csendbemarad és hallgat. És még van egy-két ilyen fiú. És elit osztály lenne.

Nem azt mondom, hogy ha valaki rossz, de akinek már nem fér az ellenőrzőjébe a szaktanári meg osztályfőnöki, lehet hogy hatásosabb lenne a testi fenyítés. Persze nem brutális, hanem valami ami nem okoz sérülést, de azért lenevelje az ilyen dolgokról.

Nektek mi erről a véleményetek?


2012. jan. 18. 19:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
legnagyobb gond hogy sok olyan tanár van aki nem oda való... nekünk is volt olyan tanárunk akinél nem figyeltünk és hülyéskedtünk de volt olyan akinél figyelem volt.
2012. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval abszolút nem értek egyet, nem az a legnagyobb gond, hogy nem minden tanár való tanárnak. Vannak és voltak is mindig is kevésbé rátermett pedagógusok mégse köpőcsöveztünk 25 évvel ezelőtt meg nem is vertük a tanárokat. Meg apámtól se kellett félni a tanárnak, ha netán egyest kaptam volna.
2012. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk egy kis iskola van, sok a családotthonos (állami gondozott gyerek), akik hasonló viselkedésűek, mint amiről a kérdező írt. A legtöbb osztályban is hasonló a helyzet. Viszont van egy 50 körüli tanárnő, akinek az osztályában, illetve az óráin a légyzümmögést is lehet hallani. Bemegy egy osztályba, halkan elmondja az elvárásait, mosolytalanul, keményen. Mindenki , a legelvetemültebb otthonos is becsukja a száját, ha megjelenik. Később viszont olyan órákat tart, hogy játszanak, humorizálnak, aztán egy szemvillanás, és csend. Érdekes módon, a tanítványai odavannak érte, ő pedig mindig kiáll mellettük. Az elején egy érzelem nélküli sárkánynak tartottam, ma a pedagógusok gyöngyének tartom. Belőle kellene sok.
2012. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

26 éves vagyok a kislányom jövőre kezdi a sulit én is rengeteg ilyen rémes dolgot hallottam, de úgy gondolom hogy erről nem a gyerek tehet a nővérem gyermek pszichológus neki elmondják a gyerekek hogy azért teszik ezeket az iskolában hogy a szüleik akik egyébként nem foglalkoznak velük vagy épp agyon verik a gyermeket nem gondolnáp hogy a verés lenne a módszer nagyobbik lányom egyik osztálytársát aki fiú volt szívből sajnáltam az anyja otthagyta mikor megszületett az apjánál-nőgyűlölet-az apja összejött egy másik nővel-féltékenység, figyelemfelkeltés-és a figyelmet csak (ő így gondolta) rosszasággal lehet kiváltani így hát mostohaanyja kékre zöldre verte-agresszió,felnőttek utálata-ezek mellet én nem úgy gondolnám hogy a gyerek a hibás amellett meg ha annyira zavarnak benneteket hogy rosszak a gyerekek írassátok olyan suliba ahol nagy a színvonal ja és mellesleg tanárfüggő is hogy milyenek a gyerekek egy tanárnak tudnia kell fegyelmezni és ha tud akkor megadják neki a tiszteletet!! remélem egyetértetek mert egy gyerek se tehet róla ha rossz mindenről a szülei tehetnek vagy egyéb más kiváltó ok pl.:válás, szekálják, ki van közösítve, egy mély lelki trauma (-haláleset, erőszakoskodás stb.), más világnézet

kösz hogy végigolvastad!!

2012. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Én nyolcosztályosba járok, és nekem az a tapasztalatom, hogy hatalmas különbség van iskola és iskola között is, nemcsak az egyes diákok között. A lakásunkhoz közel van egy szakközép, nem is tudom, hogy mit csináljak, hova nézzek, amikor elmegyek az odajárók mellett, mert simán kinézem belőlük, hogy beszólnak vagy esetleg komolyabb dolgokat is elkövetnek ellenem, a sarkon állnak és dohányoznak az épület mellett, vágni lehet a füstöt. Nálunk ezt sosem engednék, még az is komolyan megjárhatja, aki a fél kilométerre lévő metrómegállóban rágyújt. Ugyanakkor a tanároknak természetes, hogy ha az épületben nem dohányozhatnak, akkor minden szünetben elfut a legális távolságban lévő parkszerűségbe, elszív 1-2-3-x cigit, aztán visszajön, ami nem a legjobb példa.


Az órai viselkedésről nekem az a megfigyelésem - bár ez valószínűleg a mi osztályunk sajátossága -, hogy a tanár magatartása nagyon fontos. A személyes szimpátia megléte se az utolsó persze, de ha valaki egyenes, betartja a szavát, nem vág át minket, nem aláz meg, követi a saját szabályait, akkor az osztály 97%-a viszonozza ugyanezt.


Akik azt mondják, hogy a pedagógusoknak már nincsenek is jogaik, valahol nyilván nem tévednek, de hajlamosak elfeledkezni róla, hogy a tanár így vagy úgy, de akkor is adhat egyest, ha csak nem tetszik a diák pofája, ami elég nagy hatalom, ha olyanokról beszélünk, akik esetleg nem útépítőmunkásként akarnak elhelyezkedni a jövőben. Nyilván némelyeket hidegen hagy a jegyük, de sokakat nem, és a fegyelmezni vagy minimális tiszteletet kivívni képtelen tanárok ezzel előszeretettel visszaélnek - ha pedig beküldöm anyukámat, hogy igazságtalanul kaptam hármast, mit tud mondani? Az osztály szava és az enyém áll szemben a tanáréval, ami nálunk nem kérdés, hogy kinek a javára fog eldőlni, és ilyenkor megértem, hogy némely szülők kisbicskával járnak fogadóórára.


Az osztály kollektív magatartására visszatérve: Van, akit sokan szívből gyűlölünk, mégis normálisan viselkedünk az óráján és megadjuk neki a lehetőséget, ahogy ő is nekünk - aki viszont úgy feleltet, hogy egyet kérdez és egyest ad, ha nem 120%-ra tudjuk az anyagot, amit meg sem tanított, mert helyette magából kikelve üvöltött olyasmiért, amire az osztályfőnöki órát találták ki, nem a fizikát, akkor az nem tudom, miért akarja, hogy tiszteljük - ettől függetlenül nálunk a legelvetemültebb fiúk sem tennének olyat, mint nálatok, de a visszapofázás, szemtelenkedés állandó azokkal a tanárokkal, akiknek az óráján 10. osztályban rendhagyó igékkel teleírt vízilovakat kell kékre színezni vagy dzsungeleket dekorálni különböző tollakkal (ez egy konkrét példa volt...).


Hogy őszinte legyek, néha én is azt kívánom, hogy csak egyetlen egyszer lenne meg a bátorságom, hogy ne hazudjak a tanár képébe az elvárásokat teljesítve, hanem például megkérdezzem, hogy mégis honnan kéne tudnom a reported speechet, ha heti három órából kettőn helyettesítés van, amit ő előre tud, mégsem szerez szaktanár helyettesítőt, ha már neki büdös a munka és inkább kiállításokra járkál.


Szóval az éremnek két oldala van, nem csak a pedagógusok senyvednek ezerrel a rossz gyerekektől, hanem a gyerekek is az alkalmatlan pedagógusoktól (meg a tulajdon osztálytársaiktól...)

2012. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utcsó vagyok, a metrómegállóban rágyújtot úgy értettem, hogy nem lent, hanem a lejáró előtt, csak kreténül sikerült megfogalmazni..
2012. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Persze, függ a tanártól is. Van olyan tanár, aki soha nem panaszkodott, de helyette jött egy ugyan olyan tanár, aki órán áthívja az osztályfőnököt, mert hangos az osztály. Meg az általad említett, hogy olyat kérdez, amit el sem mondott. Ez a magyartanár. A fizikatanárról inkább semmit se mondok. A tanárok is útálják. És abban igazad van, hogy egy normális tanár két szóval csendet csinál, egy hü.lye meg csapkodhatja az asztat, meg ordíthat úgy hogy még a hangja is elmegy, akkor se lesz csend. Van olyan tanár is, aki egyik nap angyal, tök jófej, másiknap meg olyanból írat dogát, amit nem is vettünk. Osztályátlag nincs 2, de beírja. És ő ordibál, hogy mi mennyire nem tiszteljük őt, hogy ő a szívét kiönti, stb. Ha olyan paszba van bárki megmukkan, lapot elő, doga.

Igazából ha a tanárok emberként tekintenének a gyerekekre, minden máshogy lenne. Egyetlen egy olyan tanár van, akit mindenki szeret. Ő képes emberként nézni ránk, megérti hogy mi se tudunk mindent, nem taníttat meg velünk minden hüly.eséget.

A huszonpár tanárból egyet szeret az egész osztály, és egy nézi valakinek az egész osztályt. Rossz osztály, de ő képes nem úgy bemenni, hogy ba..ameg, hogy már megint ide kell jönni, hanem bejön, mint egy ember, és nem mint egy diktátor, nem kéri hogy istenként nézzünk rá, szól hogy csend legyen és ennyi. Elmagyarázza az anyagot, és órán meg is tanuljuk. Az előző tanárhoz képest majdnem egy egészet javult az osztályátlag. 3,6-ról 4,5-re. És nem ad leckét, hanem megtanítja. És érdekes, hogy azokon az órákon mindenki jól érzi magát.(van egy két értelmi fogyatékos, de velük semmit nem lehet csinálni, max kiküldeni) Matekóra. Úgyhogy éljenek a normális tanárok.


Visszatérve nálunk eléggé megy ez a cigi meg pia téma. Mekkora nagyszám már, hogy 12 évesen a kiscsaj részegen megy iskolába, mert vasárnap hajnalba a barátjáéknál buli volt. Meg hogy úgy szívják a cigit, mint más a levegőt. Az hogy visszaszólnak a tanárnak egy-kettő megérdemli. Még fejbe is kéne vágni. De úgyis mi isszuk meg a levét, úgyhogy inkább jobb volna ha kus.solnának. Pár éve még a cigányoknál volt menő, hogy tizenx évesen berugnak meg cigiznek. Szégyen volt, ha valakit 14 évesen rajtakaptak hogy cigizik. Most meg azokat cikizik, aki nem cigizik. Tanár mesélte,hogy két osztállyal (8 évvel) azelőtt az egyik gyereket rajtakapták hogy cigizik, és el akarták bocsájtani. Most nem maradna egy osztály ha ilyen lenne. Míg régen egy békés szülő, aki soha nem bántotta a gyerekét is adott neki egy-két maflást, ha rájött, most meg le.zarják. Jó, nem mindenki, de nagyon sokan. Persze vannak olyan hü.lye szülők is, akik mindenért kötekednek a gyerekükkel, és vannak akik azért kerülnek rossz közegbe, mert menekülnek otthonról. Egy ismerő mesélte, hogy ő 13 évesen kezdett cigizni, rájött az apja és elvette mindenét. 10 éve még nem telefont meg számítógépet, hanem zsebrádiót, zsebpénzt, játékokat. Nagyon nyugodt ember, nem nagyon lehet kihozni a sodrából így öregkorára sem. De akkora szégyennek számított akkor még,hogy a fia cigizik, hogy nem adott se pénzt se semmit a gyereknek. Majd egy év múlva megint rajtakapták, de akkor már mint kiderült régebbóta szívta. Akkor borult ki az apja, és elég jól elverte. Egy napig nem tudott járni, mert a talpára is kapott, de azóta se cigizik, pedig már eltelt egy jápár év. Vagy 15. Most ha valakit elverne az apja mert cigizik, másnap már a rendőrséggel meg a gyerekvédelmisekkel menne haza a gyerek.

,,Változnak az idők..."

2012. márc. 11. 00:29
 18/18 myl0 válasza:
Igazából szerintem itt főleg a törvényekkel van nagyon komoly baj + a neveléssel. Kifordult ez a világ önmagából. Nálunk is voltak renitensek (én is közéjük tartoztam bevallom) de akkor még más számított annak. Eszünk ágába nem jutott volna sértő jelzővel illetni egy tanárt (szemtől szembe), ne adj Isten fizikailag bántalmazni. Szüleim nem voltak véreskezűek (nem vertek agyba főbe), de ha 1-est hoztam vagy beírást nem számított a magyarázat dirr egy saller, ha ki akartam fejteni még egy. Egy gyereknek az a dolga h tanuljon (iskolába járjon), ha ez megvolt jöhetett a többi (buli, csajok, foci, számítógép stb.) Ebben a nyomorult liberális világban a gyerek körül forog a világ és (főleg a szülő szemében) mindenki huje csak az ő gyereke nem. Viszont egy dolog tény: NEM az iskolának (tanárnak) kell megnevelni a gyereket, hanem a SZÜLŐKNEK!! Az értésére kell adni mik az alapvető emberi viselkedés formái (normái) erkölcsi tartást kell nekik adni,értésére kell adni h így nem viszi semmire az életben. Meg különben se kötelező iskolába járni el lehet takarodni melozni, ott meg lehet sírni h milyen igazságtalan az élet, ha ott nem tetszik a pofád nem 1est vagy beírást kapsz hanem kirúgnak és megnézheted magad (kaja, villany, fűtés nélkül). Szóval ezek a dolgok régen is voltak, de akkor még a szülők belénk nevelték azt amit kellett (a nagybetűs életet ha ugy tetszik), mert az iskolában a tanár a főnök ha tetszik ha nem (nem egy renitens kis sz@rházi, vagy egy agyalágyult szülő), a melóhelyen meg a főnököd a főnököd :D amikor én iskolás voltam még ki lehetett vágni a gyereket az osztályból (még a legjobbak is vártak a folyóson :D )most már jogai vannak. Előre félek h ez a generáció fogja (elvileg) kitermelni az mi (30 évesek) nyugdíját (tisztelet a kivételnek). Ja és a végéhez: Ha egy tanár hozzányúlna a gyerekemhez eltörném a karját az tuti. Nem az ő dolga h nevelje arra ott vannak a szülei. (régebben volt ilyen: 3 szaktanári egy 1 osztfői, 3 osztfői 1 igazgatói, 2. igazgatói és szevasz tavasz lehetett menni amerre akartál, most nincs ilyen?)
2012. okt. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!