Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 21 hós lesz a kisfiam és már...

21 hós lesz a kisfiam és már több mint 1 hónapja nem alszik éjjel meg mi sem mert ordít, sír, ugrál és semmi sem nyugtatja meg, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Eddig max 1x felkelt úgy 10 hós korától, akkor kapott egy kis híg teát és visszaaludt, de most ordítva kel nappal is, éjszaka meg üvölt, és alig bírjuk megnyugtatni. Külön szobában alszik, már próbáltuk úgy is, hogy átvittük magunk közé, vagy betettünk a hálóba egy kiságyat és ott aludjon. Hagytuk egyszer ordítani (mikor már 5x csinálta aznap éjjel) de másfél órát simán végigüvölt. Próbáltam úgyis, hogy ottmaradtam amíg elalszik kijöttem, de kb félóra múlva megint üvöltött. Próbáltunk Homeóból vagy 4 félét, próbáltuk suttogóval, de még úgy, hogy ott alszok nála a végén akkor is felkel félóránként sírva és rá kell szólnom, hogy itt vagyok, aludjon. Nem történt a családban semmi, ő is normálisan fejlődik, eszik, nem beteg, kicsit anyásabb az utóbbi időben... Ötlet???
2012. márc. 11. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az összes foga kibújt már?
2012. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem.... de a többinél azért nem volt ilyen durva.... attól lehet?
2012. márc. 11. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:

mennyire tud kommunikálni? kérdezgesd, hogy nem fáj-e valamije, vagy nem éhes-e.


nekem is a foga ugrott be, esetleg próbáld ki, hogy bekened dentinoxal. vagy híg tea helyett egy nagy adag langyos tejjel kínáld meg. mennyit néz tv-t? lehet valami rossz álom :/ ne nézzen reklámot pár hétig-hónapig és ti se nézzetek mellette híradót, akció filmet, stb.

2012. márc. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekunk is volt ilyen idoszakunk es pont 21 honapos volt. Nallunk nem a foga volt mert jelenleg 25 honapos mult es hire hamva sincs meg a hatso 4 foganak. Kezdtem olvasgatni a neten es rakerdeztem a gyerkedokinal es megtudtam, hgoy 21 honapos koruk korul kezd kialakulni az igazi felelem erzetuk. Nallunk 1 kerek honapig tombolt ez a felallas. Azota annyi valtozas van, hogy este nem szabad becsukni a szoba ajtajat es igy alszik el. Elotte ez nem volt gond. De ugyan ugy mint nallatok ejjel orditva ebredt tobbszor is. Mar nagyon faradtak voltunk.
2012. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg Te is, hogy nem csukod be teljesen az ajtót, éjjeli fényt/sólámpát kapcsolsz.

Az én fiam is 22 hónaposan kezdte ezt, volt hogy 45 percig ordított, hogy ne oltsam le a villanyt és ne menjek ki a szobából.

Amíg világosan látszott, hogy nem hiszti, hanem valódi félelem van mögötte, addig mindig rendelkezésére álltam, pedig akkor kezdtem dolgozni és ájulásig fáradt voltam.

Mostmár (4 hónappal később) van hogy csak zsiványkodik, ilyenkor 3 mese, pontban fél 9-kor villanyoltás, utána még összebújunk, és aztán egyedül elalszik.

2012. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tv-t nem nézünk, max kisvakond megy a neten... Bár1-2 reklámot azért látott már...

Viszont most belegondolva nekem napra pontosan csinált eddig mindent ami a nagykönyvbe be volt írva, úgyhogy akkor biztos a félelem érzet... Éjjeli fénye van, ajtót nyitva hagyok, és ma Apa alszik vele, úgyhogy végre én is pihenek egy kicsit...

Reméljük elmúlik nemsokára, bár már több mint 1 hónapja tart, és biztos fél, mert ömlik a könnye is hisztinél meg nem sír...

2012. márc. 14. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!