Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítene valaki? A fiam...

Segítene valaki? A fiam figyelemzavaros-hiperaktív-és diszlexiás

Figyelt kérdés

A kisfiam szakvéleményét szeretném ha megnézné egy szakember, tudom sokan látogatják ezeket a fórumokat...

Őszinte vélemény szeretnék mire számíthatunk,légyszíves ne ködösítsetek..

heti 5-ször jár fejlesztésre.

1-szer a nev.tan által biztosított alapozó mozgásterápia(bár 2 "járna".. )

2-szer magánúton hordom alapozó mozgásterápiára

1-szer grafomotoros

1-szer diszlexia


januárban készült a szakvizsgálat,a nevelési tanácsadóban,

2. hónapja jár magánterápiára,mert a nev.tan-os önmagában semmit nem ér :(

de ez a 2 hónap alatt javulást érzünk,és nem csak mi,a tanító néni is (I.osztályos-7,és fél éves)


Mi a tapasztalat a terápiákkal teljesen rendbe hozható az éretlen idegrendszere?


a szakvélemények: (szándékosan eltakartam,a személyes adatokat,és nev.tan helyét)

[link]


[link]


Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud!


Még egy valami eszembe jutott.. van egy 3 éves kislányom,aki rendkívül nyugodt,jó természetű gyerek,de abban a pillanatban ahogy haza jön a kisfiam a suliból,"felveszi" az ő viselkedését (hiperaktív,gondolom nem kell le írnom mit csinál..rendszeres dühkitörésekkel,és hisztivel)

Mit tegyek hogy a lányom megmaradjon nyugodt természetűnek?



2012. máj. 18. 11:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnak is vannak egyensúlyproblémái, igaz csak 3 éves. Leírnád, hogy nálatok az egyensúlyprobléma miben nyilvánult meg? A fiam egyedül fél lépcsőzni, de ha fogom a kezét, szépen lépked váltott lábbal. De egyedül még mindig fél. Jövő héten viszem tsmt terapeutához megnézetni. Ő mindent időben csinált csak a kúszás volt rossz technikájú és nagyon rövid ideig kúszott. De úgy is fogalmazhatnék, hogy szinte kimaradt. Félek egy kicsit a dagnózistól, de remélem hogy még időben vagyunk.

2012. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"Szia!

Az én fiamnak is vannak egyensúlyproblémái, igaz csak 3 éves. Leírnád, hogy nálatok az egyensúlyprobléma miben nyilvánult meg? A fiam egyedül fél lépcsőzni, de ha fogom a kezét, szépen lépked váltott lábbal. De egyedül még mindig fél. Jövő héten viszem tsmt terapeutához megnézetni. Ő mindent időben csinált csak a kúszás volt rossz technikájú és nagyon rövid ideig kúszott. De úgy is fogalmazhatnék, hogy szinte kimaradt. Félek egy kicsit a dagnózistól, de remélem hogy még időben vagyunk."


Szia!


Ami számomra is jól látható egyensúly probléma.. sokszor látom,hogy megy és "meginog" majd el esik a saját lábában,neki megy a falnak.. (tényleg),nem tudott megtanulni biciklizni,mert egyszerűen rettegett attól hogy elengedjük,mert érezte hogy nem tudja magát tartani,imbolyog a kerékpár..

A nev.tan. mozgásvizsgálatán,beültették egy műanyag fotelba,aminek a teteje zárható volt,és pörgette a terapeuta,amikor megállt a forgás,kérte hogy szálljon ki,rögtön összeesett,nem tudott jó darabig lábra állni.

Hónapok múlva amikor a magánfejlesztőhöz kezdtünk el járni, az első alkalommal mondta a terapeuta,hogy javult az egyensúlya,de a jelenlegi állapot se jó..mert a körbe forgatást szinte végtelen ideig bírja szédülés nélkül...ami a másik véglet..

viszont a fekvő hintában, hamar elvesztette az egyensúlyát,és sok idő kellett mire "rendbe" jött.

Próbálok vissza emlékezni kisebb korára,miben nyilvánult meg az egyensúly probléma, a legszembe tűnőbb a járása volt,hogy mindig összeakadtak a lábai :)

de pl ami szintén az idegrendszer éretlenségre utaló jel,hogy nem alakul ki teljesen a térfogalma.Eleinte azt hittem csak nem figyel,de aztán gyanússá vált,ahogy teltek az évek,és még mindig keveri a fogalmakat,irányokat.. a bal-jobb irányt még téveszti most is,előre-hátra,elém-mögém,alá-fölé, szintén bizonytalan,ami szintén a mai napig,nem megy.. tegnap-holnap, a tegnapra rendszeres holnapot mond, pl: tudod anya olyat szeretnék enni amit holnap ettem"

egyenlőre ennyi jutott eszembe,a lépcsőzésére nem emlékszem pontosan,legalább is a technikájára,de azt nem felejtem el amikor a 3 lépcsőfokról,egyszerűen lesett arccal a betonra :(( ez az egy emlékem maradt meg lépcső ügyben.

Csak a lépcsőzés miatt gyanakodsz idegrendszeri éretlenségre,vagy van más is amit észre vettél a fejlődésén?Javasolta valaki,esetleg,bölcsi,óvoda?

2012. máj. 21. 10:21
 23/29 A kérdező kommentje:

Járt már valaki náluk?

Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság


Gondoltam ha vége a sulinak,elviszem hozzájuk kivizsgálásra,mert hivatalos szakvéleményt csak ők adnak.

A nev.tan által (vagy 6 szakember aláírta..) kibocsájtot véleményt nem fogadják el.itt pl. az ingyenes tankönyvre gondolok..ami elvileg járna neki,ill étkezés (de ezt nem tudjuk,és nem is akarom kihasználni,nem napközis Én egyenlőre itthon vagyok a kislányommal,de szeptembertől megy oviba,ha minden jól megy.

Elhelyezkedni nem tudom,mert a heti 5 fejlesztésből 4-re én hordom,egyszerűen nincs olyan munkahely ahol ezt tolerálnák..persze mindegyik külön időpontban van.Ezért úgy döntöttünk,maradok itthon amíg szükség van rá,az első a fiúnk fejlesztése,max összehúzzuk a nadrágszíjat még jobban..


Van valakinek e téren tapasztalata,érdemes elvinni hozzájuk a gyereket vizsgálatra, kaphatunk bármilyen segítséget/támogatást az államtól?Emelt családi pótlék?

Biztos anyagiasan hangzik :(((.. DE tényleg jól jönne bármi nemű állami támogatás,annyian mondták már hogy miért nem járok utána,most megteszem.

Ha bárkinek van ebben a témában tapasztalata,kérem ossza meg velünk,előre is köszönöm!

2012. máj. 21. 10:34
 24/29 anonim ***** válasza:

9.53-as vagyok.

Itthon vagyok vele még gyesen. Én vettem észre, hogy olyan kis "bénácska" a mozgása. Későn is kezdett beszélni, az most már egész jól megy. Nem szeret mozogni, fél a bonyolultabb mászókán, lépcsőzni még kapaszkodva lépcsőzi stb. Tehát látszik, hogy a mozgása kicsit le van maradva az életkorától. Nálatok nem maradt fönt csecsemőkori reflex? Ha igen melyik? A vizsgálaton azt hiszem ezt is nézik, én sejtem hogy nálunk ez is lehet a probléma.

2012. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

7 és fél évesen még mindig meg vannak a primitív reflexei :(

pl. a fogó reflex miatt is ír csúnyán,mert ahogy hozzá ér a ceruza a tenyeréhez,kiváltja a reflexet,és ráfog a ceruzára...valahogy így magyarázta a terapeuta.Azt mondta mindet előtudja hozni nála,egyedül a moro-t nehéz ekkora gyereknél,de úgy látja az is ott van... A primitív reflexek 1 éves korban,már koros idegrendszeri eltérésre utal..nem hogy ennyi idősen..Ezért se értem,hogy nálunk annyi minden volt,amit észre lehetett volna venni..


Igen nézik a vizsgálaton többek között ezt is, a fiamnak kötött az izomtónusa a karjában.. erre is kiterjed a vizsgálat..és még nagyon-nagyon sok mindenre.


A "bénácska" jelző aranyos,de találó is :)

MIndenképpen vidd el,a megkésett beszédfejlődés is lehet erre utaló jel,de ez gyerekfüggő..A fiam hamar elkezdett beszélni,a lányom később..3 éves elmúlt és még mindig nem beszél teljesen folyékonyan,de jól kommunikál,napról-napra ügyesebb,és tisztább,én e miatt mondjuk nem aggódom .

DE figyelem ,és nézek mindent ami a fiamnál előfordult,nála is keresem,de szerencsére még semmi erre utaló jelet nem találtam.

Ő viszont "mániás" :))) rendmániás a lelkem,de ez csak felvett szokás,itthon tanulja :) Én is rendszerető vagyok,és ügye én tartom rendben a házat,..de a férjem kissé "kényszeres rendmániás":)) így innen fúj a szél,de aranyos jól állnak neki a mániái :D

2012. máj. 21. 11:26
 26/29 A kérdező kommentje:

"A primitív reflexek 1 éves korban"


itt kimaradt a "fen maradása" szó :D


helyesen: A primitív reflexek fen maradása 1 éves korban

2012. máj. 21. 11:29
 27/29 anonim ***** válasza:
Ti hol voltatok vizsgálaton? Kinél? Mi a BHRG-hez megyünk.
2012. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

"Ti hol voltatok vizsgálaton? Kinél? Mi a BHRG-hez megyünk."


Mi a területi nevelési tanácsadónál voltunk komplex vizsgálaton.

1.alkalom: Én mentem egyedül,ekkor vették fel a teljes anamnézis a terhességtől mostanáig,minden apró részlet fontos lehet,ezért érdemes már most átgondolnod a fontosabb állomásokat a fejlődésében.


2.alkalom: a gyerek (egyedül) pszichológiai vizsgálat


3.alkalom: a gyerek (egyedül) intelligencia felmérés (írás-olvasás-matematika,általános ismeretek,IQ teszt,bender teszt..és a többi...


4. alkalom: mozgásvizsgálat (itt már rész eredményt kaptunk)


5. alkalom: újra csak Én, kielemzik a vizsgálatokat,elmondják milyen fejlesztéseket javasolnak,végül megkaptam a szakvéleményt..


Nálunk így zajlott,viszonylag gyorsan túl voltunk rajta.

kedvesek,segítőkészek voltak,nekem csak jó tapasztalatom van velük.


Most pedig ide járunk: www.reflextorna.hu


a nyáron pedig ide szeretném elvinni,de nem tudom hogy zajlik,van-e értelme... várom a hozzászólókat hátha van aki már megjárta,túl van ezen a vizsgálaton:

Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság

2012. máj. 21. 12:42
 29/29 anonim válasza:
Üdv!A Hiperaktivitást nem növi ki.Nekem a kisfiam 14múlt Adhd-s és van egy 3és fél éves lányom akinek semmi baja.Igy tudom mit érzel.Mi hosszú szenvedés 5 iskola váltás után kerültünk a Gyermekházas Iskolába ami kis létszámú.Folytonos harcot vivtam az iskolákkal az állandó problémák miatt.És igen az én kislányomat is teljesen megőrjíti a fiam viselkedése,nagyon nehéz!Én külön szoktam őket zárni mert mióta a fiam kamasz lett sokkal rosszabb minden mivel a hormonok felerősítik a problémát!Terápia?Hát valamit segít de nem sokat.
2013. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!