Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Barat csalad gyereke lopott...

Barat csalad gyereke lopott tolunk penzt, hogyan oldanad meg?

Figyelt kérdés

Baratsagban allunk egy csaladdal, idonkent osszejarunk (olyan surun, ahogy csak lehet), hol nalunk, hol naluk, grillezunk, kirandulunk, kajalunk, vagy csak dumalunk. Ket gyermekuk van, egy 16 eves lany es egy 11 eves fiu. Tegnap nalunk vacsoraztunk. Korabban parom elmeselte, hogy egyszer jo par ezer forint eltunt tole, es hogy senki mas nem lehetett, csak a fiu, de nem tudta bizonyitani, es azt mondta, lehet megis o teved es elhagyta. Nem is mergeskedtem miatta sokaig. Tegnap pakolasztam, mielott jottek volna, kicsit rendbe szedtem a szobakat. Nekunk egy kozel 2 eves kislanyunk van. Ahogy pakolasztam, talaltam a szamitogepen nehany ezer forintot. Kosza gondolat futott at az agyamon, en ezt a penzt elol hagyom, lehetoseget hagyva a sracnak, letesztelem 2 ezer forintos es egy 5 ezer forintost elol hagytam, a szamitogep mellett a nyomtaton egy talcan, amire meg apro penzt is tettem, osszegongyolve hagytam ott a penzt. Arra gondoltam, ha ez eltunik, eleg valoszinu, hogy az a masik osszeg is miatta tunt el, de azt semmikepp nem hoznam fel. A fiu tobbszor maradt hosszabb idore a szobaban szamitogepezni. Parom is tudott a penzrol.

Ma reggel kerdezi a parom, hogy hol van a penz, de egyikunk se vette el onnan, lanyunk felugyelet nelkul nem tartozkodott egyedul a szobaban, es a nyomtato tetejet nem eri el, valamint ha o lett volna, megtalalom valahol.

Nem akarok osszeveszni veluk, nem akarok haragudni a gyerekre sem. Hogyan oldanad meg a helyzetet, hogyan vezessem fel a gyereknek? Eloszor vele szeretnek beszelni, es ha becsuletesen visszaadja, nem akarom megemliteni a szuleinek, hogy rosszul erezzek magukat e miatt.

Soha tobbet nem hagyok elol penzt, csak arra voltam kivancsi, hogy van e esely ra, hogy az a masik osszeg miatta tunt el. Most mar tudom, viszont valahogy szeretnek "segiteni" neki, orrara koppintani, mielott egy boltban kapjak el, hogy lopott.

Hogyan tudnam rendezni a helyzetet?


2012. máj. 20. 12:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat:D
2012. máj. 20. 13:19
 12/15 anonim ***** válasza:
ez csak természetes:D
2012. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megoldódott!

Lehet, hogy tényleg figyelemfelkeltés miatt csinálta. Valószínűleg már nem fogja többet.

2012. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleivel beszélj. Én egyszer hazahoztam az óvodából egy plüss macit, itthon vette észre apukám. Közölte, hogy másnap visszavisszük, mert nem az enyém, nem hozhatom el. Visszavittük, nem kaptam ki, utána nem is hoztam el semmit. Persze itt a fiú idősebb, és pénzről van szó. Lehet, hogy a saját szüleit is meglopja, és nem lenne nekik új a dolog. Mindenképp beszélj velük.
2012. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja, hogy megoldódott, ennek örülök! :)
2012. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!