Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek 9,5éves gyerekkel...

Mit tennétek 9,5éves gyerekkel mikor dühkitörése van?

Figyelt kérdés
A sógornőm gyereke elég agresszív, ha nem az van amit Ő akar. Egész nyáron itt lesz(anyósomékkal lakunk).Anyósom is folyton védi. Ököllel üt, mindegy hogy gyerek vagy felnőtt, trágár kifejezéseket üvölt. Tele van vele az utca. Sosincs otthon, mert a szülők pénzt keresnek gyereknevelés helyett. Mit tudnék tenni,hogy ne idegeljem ki magam? Babát tervezünk,de így nem fog összejönni. Folyton Ő van porondon,idegességemben remegek és sírok,mert sajnálom,hogy ilyen rossz a lelkivilága,de attól nem lehet minden úgy ahogy Ő akarja!
2009. jún. 30. 20:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha rosszul viselkedik, válassz ki egy büntetősarkot, ahol a rossztettől függően kell ülnie 5 percet. Legyél következetes, már az első nap beszéljétek meg a játékszabályokat.


Ha végképp semmi nem megy és nagyon felhergeli magát, mehet a csap alá :)

2009. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Még idegesebb lesz a víztől. Mindent kipróbáltunk,de neki áll feljebb mindig. Akár mit szólunk olyankor, szépen vagy csúnyán nem számít! Semmi nem használ!
2009. jún. 30. 20:24
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Én pofon vágnám az 100%. Az egy dolog, hogy gyerek, de akkor is. 9 éves, nem pici már, tudni kellene már viselkedni. Attól hogy ő ilyen neveletlen kis majom még nem kaphat mindenki idegbajt. El kell neki magyarázni, hogy nem szabad SENKIT sem megütni. Csúnya dolog. 9 évesen csak felfogja. Ha meg nem akkor vissza kell neki ütni és majd megtanulja, hogy mit szabad és mit nem. Ha a szülei nem tanították meg erre akkor minek nekik gyerek?

A bátyám 2 éves kisfia is néha csapdosódik, megüti a nővérét, de ha elmagyarázzuk neki, hogy nem szabad akkor abba hagyja. Nem értem egy 9 éves gyerek hogy lehet ilyen kezelhetetlen. Én a helyedben leültetném és elbeszélgetnék vele. Megmondanám neki, hogy mihez tartsa magát, vannak szabályok amiket be kell tartani. Mint pl: nem verekszünk, nem csapdosódunk, nem beszélünk csúnyán, nem kiabálunk, szeretnénk valamit szépen kérjük és nem hisztizünk meg követelőzünk. Addig nem hagynám felkelni az asztaltól még meg nem ígéri, hogy szépen viselkedik és betartja a szabályokat. Ha ez után sem változna a helyzet mindig emlékeztetném 1 fenékre csapással ha nem úgy viselkedik. Én ezt tudom javasolni.

Egyébként anyósodnak mi a véleménye a dologról? Azt írod, hogy védi a gyereket... Nincs tisztában a dolog súlyosságával? És a párod? Ő mit szól a gyerek viselkedéséhez? Nincs valaki a családban akitől tart a gyerek? Akire hallgat? Akire felnéz? A párod nem tudna segíteni helyre tenni a gyerkőcöt?

Próbálj beszélni vele, ne te készülj ki más neveletlen gyereke miatt. Ha az én bátyám gyerekei így viselkednének én bizony megmondanám nekik a magamét.

Sok sikert.

2009. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az nem mentség a szülők részéről, hogy egész nap dolgoznak.

A legjobb megoldás szerintem az, ha elviszitek sportolni. Ajánlom a Judo-t, ami nekem is sokat segített gyerekkoromban a feszültség levezetésére és egy egészségesebb mentálhigénia kialakításához.

2009. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 9,5 éves és kb ugyanilyen a viselkedése, csak nem verekszik. Üvölt mindenért, kiabál, parancsolgat. Csak akkor csinál ilyet, ha ráér.

Mikor valami feladatot kap akkor rendesen csinálja.

Segít papának füvet nyírni, kimossa a kádat, rajzolunk addig szépen ül, olvasgat ami őt érdekli.

Mindig ott akar lenni ahol valami érdekes történik.

Ajánlom a társasjátékozást, de úgy, hogy megbeszéled vele 1 óra játék, majd hagyjon téged pihenni, főzni stb.

Mi szoktunk amőbázni, marokkó, sakk apával, akasztófa stb. Nekem is baromi nehéz vele, mert az egy éves öccsét folyamatosan nyúzza, emelgeti, puszilgatja, nagyon szereti, csak nem tudja hol a határ.

És annyi csak a probléma, hogy mindig középpontban akar lenni, mert el lett kényeztetve. :(

2009. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ma én odaütöttem, de mintha gyilkosságot követtem volna el! Megütni a gyereket?!! Anyósom a ,,beszéljük meg,, híve, de nem lehet vele beszélni,csak a magáét hajtja! A párom (szerencséjére) elég sokat dolgozik. Tőlem tartanak a gyerekek a legjobban, de a 4 közül ha a másik háromra ránézek is tudják,ha rosszat csinálnak, Ő meg kitér előlem(ne tudjam megütni) és ócsárol,majd rohan mobilon beárulni a szüleinek,hogy mit csináltam, persze hazudik.
2009. jún. 30. 20:43
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi a játékmegoldást ,de ha már vesztésre áll is őrjöng. Amúgy mintha kettős élete lenne, néha néha Ő is tud jó kislány lenni, de az első konfliktusnál felhúzza magát.
2009. jún. 30. 20:46
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Totál azt hittem, hogy kisfiú!!
2009. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Kislány de 6 kiút kitesz!
2009. jún. 30. 21:24
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

20:41 vagyok

Nekem fiam van, ilyen kislányt még nem láttam.

Verd meg fakanállal de előtte vedd el a mobilját!

A fiam is egyből hívja a mamát...

2009. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!