Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet ennek a viselkedésnek...

Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka 4 évesen? Kell-e a nevelési tanácsadó?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 éves, korához képest nagyon okos és ügyes és értelmes csajszi. Persze ezt most nem azért írom mert az anyukája vagyok :) a védőnő is felmérésen is erre jutottak 5 éves feletti szinten van.

Jól eltudok vele beszélgetni, sokat segít, feladat füzetezünk, játszunk szerepjátékot, ügyességi játékot, mesét nézünk, játszóterezünk, RSG-re jár... egyedül is szeret játszani eltudja magát foglalni.

Viszont! Néha ha az apukája haza jön vagy ha nagyszülőknél vagyunk, esetleg ha jön hozzánk valaki, egyszerűen nem akar szót fogadni és rájön a rosszalkodás. Sőt sokszor teljes elborul az agya. Egyszerűen megbuggyan. Rohangászik a lakásban, piszkálódik, kötözködik, rácsimpaszkodik valakire, ugrál, dobálja magát, hiába szolunk rá, akkor jön a hiszti. Olyankor rá sem ismerek. Nem tudok rájönni hogy mi váltja ezt ki nála. Annyiszor megfigyeltem már, de fogalmam sincs. Azt próbáltam hogy ne érreze hogy félre van téve ha valaki más is van ott, de nem láttam nagy változást.

Ha nagy szülőknél van, ott is jól elvan, de én megérkezem elkezd megőrülni. Társaságban ha nincs lefoglalva megzavarodik vagy nem tudom.

Nem szeretnék még nevelési tanácsadóba menni vele. Remélem valaki rá ismer erre a viselkedésre és segít a tapasztalataival. Ellőre is köszönöm bármi nemű tanácsot.



2012. okt. 15. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Túl komoyl egy kisgyerekhez képest, túlterhelt.

(mindegy, hogy szívesen csinálja, sok neki)

Valahol le kell vezetnie a feszültséget.


Ha továbbra is okosabb, jobb marad a társainál, sok "jóra" ez ügyben ne számíts!

Az én lányom 15, évfolyamelső, kitűnő, tanulmányi versenyeket sorra nyer, de itthon kezelhetetlen, ha rájön a rapli...:-(

2012. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Úhhh.....az én lányom is pont ilyen de csak 2,5éves!

Ugyan ez van ketten nagyon jól elvagyunk szót fogad,de ha megjön az apja vagy bárki megörül!

Ő is sokkal fejlettebb a kortársainál testileg és szellemileg is!

2012. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam azt is hogy kevesebbet foglalkozok vele, de ott sem vettem észre változást, sőt akkor még az is frusztrálta hogy miért nem?

Azért nem gondolom olyan zsúfoltnak a napjait.

Ebéd után érte megyek az oviba. Otthon alszik (bár mostanában elég nehezen akar elaludni), aztán ha jó idő van kimegyünk (labdázni, bicizni, hintázni vagy játszótér). Ha rossz az idő akkor kirakó, feladatfüzet, gyurma, rajzolás, festés, színezés, társasozunk...számítógépen is vannak jó fejlesztő tanuló játékok, . Ha vacsi készítésben is szokott segíteni. Aztán van olyan nap amikor ébredés után egész este babázunk, pónizunk, barbizunk...mesét olvasok vagy mondókázunk. Ő is eltudja foglalni magát, akár 1-2órát is a szobájában. Egyébként ha nem alszik délután sokkal nagyobb az esélye hogy kezelhetetlen lesz késő délutánra. Olyan mintha nem tudná kezelni a sok energiáját és nem tud mit kezdni magával. Beszélni sem lehet vele olyankor. Erősen hiperaktívvá válik. Egy esetleges zuhany, felébreszti és utána kis angyalka lesz belőle. Újra szeret és szót fogad és értelmesen tudunk beszélni...Belátja hogy buta volt.

2012. okt. 15. 16:34
 4/14 anonim ***** válasza:

ezt ne vedd sértődésnek, de nekem az a furcsa, hogy ha ketten vagytok akkor nem őrül meg. pedig kéne. egy kis önfeledten szaladgálás, kergetőzés, jó nagy csikizés, kiabálás azért kéne minden napban, nem lehet, hogy te vársz el túl sokat tőle és mikor nem ketten vagytok akkor kibújik belőle a kisgyerek?

mert nem az a nem normális ha nem őrül meg időnként, igenis egy gyerek legyen gyerek, márpedig a gyerek néha úgy viselkedik mint egy kis "buggyant"! :)

2012. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ó, de hogy is nem. :)

Így vissza olvasva eléggé túlfegyelmezett anyának tűnhetek. :)

Pedig nem. A gyerek az gyerek főleg ilyen kicsinek.

Persze szoktunk virgonckodni. Bújócskázunk, táncizunk (utánozva tévében látott táncot), fogócskázunk, ami végén az elkapott csikizéssel lakol a nagy ágyban, állatottak utánozunk, fel áll a színpadra (kanapé) és lekamerázom ahogy a verseket, mondókákat mondja.

2012. okt. 16. 11:09
 6/14 A kérdező kommentje:

Amikor rájön az ötperc nem olyan édin buggyant, ha nem tényleg olyan mint egy borzalmasan hiperaktív szófogadatlan, rossz, hisztis gyerek. Nem jó ezt így leírni, de sajnos igaz. Azután ahogy így elvagyunk együtt, szinte alig ismerek rá. Mintha kibújna kisördög. Persze-persze rosszcsont, azzal nem lenne gond. Kell az egy gyereknél, de ez bőven átlépi a határt.

Heti 3 alkalommal biztosan előjön ez nála. Túl éljük ezt is, csak egyszerűen nem értem mi váltja ezt ki, hogyan kerüljem el. Nagyon jól meglehet vele beszélni a dolgokat pl. a boltba soha nem hisztizett még semmiért.

2012. okt. 16. 11:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát amint írod, folyamatos az "okos" játék...

Hagyjad már gyereknek lenni :-D

Minek kell mindig produkálni?

2012. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az apja engedékenyebb, mint te? Kevésbé kell magát fegyelmeznie,ha ő is ott van?
2012. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát az biztos. Az apja soha nem fegyelmezi.

Inkább csak kérleli, akár 1 órán át is.

Hihetetlen türelme van. Bár az sem jó ha ráhagy mindent.

Nekem is nehezebb így.

2012. okt. 17. 09:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sokat foglalkozol vele, ennyi idős gyereknek már nem csak 1-2 órát kellene ellenni egyedül.

Nálunk is akkor van fegyelem, ha egyedül vagyok a két gyerekemmel, ha az apjuk is itthon van, megőrülnek, érzik, hogy lazul a fegyelem, az apjuk nem következetes. Ha meg a mamánál vannak, kész tébolyda, amit csinálnak. Mindenkinek ugyanazt az egységes nevelési elvet kellene követnie.

2012. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!