Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet rávenni, segíteni...

Hogyan lehet rávenni, segíteni egy hetedikes kamasznak, hogy védje meg magát?

Figyelt kérdés
A fiam osztályában van 3 fiú, akik minden, náluk gyengébb gyerekbe belekötnek, cikizik, szemétkednek velük, ocsmány dolgokat mondanak. Pl (karóra földhöz vágása, toll kidobása a kukába, vizes kézzel beletenyerelnek a tankönyvbe, táska rugdosás, tolltartó megrongálása). Mindezt szünetben, mikor nincs ott felnőtt. A fiamat is piszkálják, sajnos ő sem áll a sarkára. Szeretnék neki segíteni, valahogy rávenni, hogy ne hagyja magát. Fél ettől a 3 gyerektől. Mivel lehetne kimozdítani ebből az állapotból? Sajnos az osztályban nincs összefogás, hogy ezt a 3 gyereket kiközösítsék, tanároktól, osztályfőnöktől nem kapunk segítséget, már számtalanszor voltam bent az iskolában. Aminek persze az lett a vége, hogy azért csúfolták a fiamat, hogy anyuci ment segíteni neki. Segítséget, tippeket várnék, minden ötletet előre is köszönök.
2012. okt. 23. 10:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy a 3 fiú szüleivel kellene beszélni, de nem járnak szülőire, nem tudom merre laknak, nincs telefonszám sem. Ötödikben kerültek a fiamék osztályába ezek a fiúk, mikor összevontak két osztályt. Nem tudom mennyi eredménye lenne a szülőkkel beszélni. Az iskolaváltás is szóba került, csak azt meg enyhén megfutamodásnak érzem, máshol is lehetnek problémás gyerekek, valahogy a helyzet kezelésében kellene eredményeket elérnünk. Tudtok segíteni? Köszi előre is.
2012. okt. 23. 10:07
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Igazgató hoz kell fordulni
2012. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazgatót javaslom én is. Azzal meg ne foglalkozz, hogy cikizik a gyereked, mert a szülő felelőssége megvédeni a gyereket, ha tudja, hogy az iskola nem teszi. Viszont legyél diplomatikus az igazgatóval, mert ha leszúrja a tanárt, akkor a tanár könnyen a gyereken áll bosszút. (lehet, hogy ő is fél a három gyerektől)
2012. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A helyzetet nehezíti, hogy az ofő az igazgatónő férje. Alapból nem a tanárokkal van bajom, hanem ami a szünetben zajlik felügyelet nélkül hagyott gyerekek közt.
2012. okt. 23. 13:46
 5/20 anonim ***** válasza:
Írasd be a fiad valami küzdősportra. Van például a krav maga, kifejezetten önvédelmi sport. Legalább erősödne és lenne egy kis önbizalma is. Az ilyen szemét kiskölyköknek egész biztos siralmas családi hátterük van és a társaikon élik ki. Kijárna nekik néhány pofon...
2012. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Alapvetően erős a fiam, magas, zömök (nem kövér) csak az a baj, hogy nem hiszi el, hogy ő erős. Valamit lépni kell.

Köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek!!!

2012. okt. 23. 19:12
 7/20 anonim ***** válasza:
Apuka beszéljen a kis gazfickókkal: fiad édesapja.
2012. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm.
2012. okt. 23. 21:10
 9/20 anonim ***** válasza:

A krav magát akartam én is javasolni, látom valaki megelőzött. Van gyerekcsoportjuk is, én régen a női önvédelemre jártam.

Nem az a lényege, hogy lekaratézd a másikat, hanem magán a kiálláson is sokat segít. Nekünk a női önvédelmen volt olyan gyakorlat, hogy szóban, testtartással hogyan lépjünk fel határozottan.

2012. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen. Nem tudtam, mitől, de egyik napról a másikra megváltozott a helyzet. Évekkel később tudtam meg, hogy apukám megvárta a suli végét, megnézte, a fő szószóló (mert mindig van egy irányító) merre megy haza, félúton "összetalálkozott" vele, és bár nem bántotta, de nagy hatással volt rá. Elkapta a ruháját a nyakánál fogva, és a szemébe nézve azt mondta neki, hogy soha a büdös életben többé nem akarja meghallani a gyereke szájából a nevét, mert annak súlyos következményei lesznek! Egyedül a gyerek be volt szarva, és megígérte, hogy békén leszek hagyva. Így is lett. (hozzáteszem apukám 2 méter magas, nagyon nagy darab ember - de soha nem bántott senkit :) csak mély a hangja és meggyőző tud lenni). Aztán útjára bocsátotta a srácot.
2012. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!