Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 3 éves lányom mostanában...

LI.ZI kérdése:

A 3 éves lányom mostanában egyre jobban ki akar sajátítani, az apját meg elutasítja, (1 hónap múlva jön a tesó). Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szis, látom még mindig nem válaszolt senki neked...

Én nem akartam, mert nálunk nem jön tesó, nem tudom van-e összefüggés.

De az én lányom ugyanezt csinálja. Konkrétan már a férjemen sokszor látom, hogy mindjárt "sír", mert annyira úgy viselkedik a lányom. Kiküldi a szobából, nem engedi, hogy altassa, semmit nem enged a férjemnek, pedig hát...

Én most próbálom ezt finoman terelget, tehát pl. mikor megyünk fürdeni, akkor mondom a lányomnak, hogy most apa marad itt veled, mert nekem fáj a hátam, nem tudlak fürdetni, meg direkt együtt hagyom őket mindengféle helyzetben.

A férjemnek meg mondtam, hogy próbálja meg nem venni a szívére ezt, mert sztem ez csak amolyan dacféleség...legalábbis nagyon remélem, sztem náaltok is ilyesmi lehet...

Jó egészséget!

2013. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ, jelenleg én sem tudtam mást kitalálni, mint hogy megpróbálok eltűnni a képből, ha éppen hajlandó az apjával bármit is csinálni, de furcsa, hogy mind emellett néha meg kimondottan őt kéri valamire. Pl. A fürdésnél már egy ideje csak apa játszik vele, és ő veszi ki a kádból (igyekszem nem túl sokat emelgetni), és olyankor ölelgeti, szorongatja az apja nyakát és nem is hiányol, igaz, néha az az érzésem, hogy kicsit feszegeti is a tűréshatárokat, mert fröcsköl, meg játékból ütöget, és azt figyeli meddig engedi neki ezt apa.

Este még a mesét is apa olvashatja (nem minden este, ez is változó), de utána kizavarja a szobából, és nekem kell bemenni elalvásig (ez mindíg így van).

Szóval nem túl egyértelmű, mikor miért nem kell éppen apa.

Csak attól tartok ha meglesz a tesó, akkor ez kicsit még romlik majd.

2013. jan. 11. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!