Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segitenétek? Nevelési tanácsad...

Segitenétek? Nevelési tanácsadó vagy rossz ovónő? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szertném ha segitenétek nekem a következőben. A héten az oviból kisebbik lányommal kapcsolatban szólt az ovónő, hogy fejlesztésre szorulna, mert nagyon lassan müködik vele együtt. A kislányom 4 éves, normális körülmények között neveljük, az ovonöjét viszont nem szereti, de nem csak ő hanem nagyon sok pajtása sem. Egész nap kiabál velük, rendre utasitgatja őket, zavarja, ha játékidőben járkálnak a teremben, nem egyhelyben ülve játszanak, a lányommal konkrétan az a problémája, hogy nem eszi meg az ovodai kaját, ami hozzátesztem rettenetes csak könyörgések árán hajlandó enni. Itthon semmi gond vele, normális 4 évesek életét éli, nagyon sokat tanul a nagyobbik lányukntól, szépen mondd verset, tanulékony. Most kérdem én töletek, nem egyszerübb lenne, ha esetleg másik ovónőhöz kerülne? Ti mit gondoltok erről?
2013. febr. 2. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Te is úgy gondolod, hogy le van maradva a társaitól vagy csak az óvónő?

Ismeri a színeket, formákat? Ki tud rakni sort, tornyot? rajzol? Tud vágni, tud szökdelni? Szépen beszél?

2013. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szia! nagyon köszönöm gyors hozzászólásodat és örülök neked :). Nos itt a probléma, hogy én nem igy gondolom. Kirakókat egyedül kirakja, tud szinezni, ismeri a szineket, verseket megtanulja, van egy cd, nevezetesen az oroszlánkirály, amihez van egy könyvünk ezt nagyon szereti, hosszu mese, tudja kivülről, szinte szó szerint, tud szökdelni, pókjárni, rajzolni, a társai között az elsők között szerepel. Én semmi olyat nem tudok mondani ami ezt az egész procedurát alátámasztaná. Kérdezz nyugodtan válaszolok, csak segitsetek megoldani nekem ezt a helyzetet, mert nagyon tanácstalan vagyok.
2013. febr. 2. 09:55
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Akkor itt semmi baj, a kislányod nagyon ügyes és okos, semmi baja:)

Nekem van egy értelmileg sérült lányom, sok vizsgálaton voltunk, sok gyereket láttam, ezért egy kicsit tudom, hogy mi a normál elvárás ekkora korban.


Szerintem az a probléma, hogy nem akar a a parancsolgató óvónőnek engedelmeskedni csak vonakodva. Erre mondja az óvónő, hogy lassú. Ha nem szereti a kislányod, akkor azzal nagyon nem fogsz tudni mit kezdeni. Meg kell próbálni túlélni ezt a pár évet, ha nincs nagyobb konfliktus, akkor le kell tojni, hogy mit mond az óvónő.


Én nem vinném nevelési tanácsadóba, sok lemaradásnak kell lennie ahhoz, hogy felmerüljön bármi elmaradás, én pedig egyet sem látok.

2013. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nagyon kedves vagy, hogy ilyen hamar itál nekem :). Az az igazság, hogy én is igy látom ahogy te, persze az ember elfogult a saját gyermekével kapcsolatban, de ha szüksége lenne szakember segitségére, akkor azt talán nem söpörném a szőnyeg alá, annyira azért nem vagyok elfogult szülő :). Az a helyzet, hogy ö egy nagyon bújós, állandóan szeretgetni kell, ö maga is tudtunkra adja, hogy mennyire szeret bennünket naponta, ö egy olyan óvónővel, aki üvölt egész nap, és ugy érzi, hogy nem szereti nem is fog együttmüködni. Ebben 100% biztos vagyok. Most arra gondoltam, hogy van itt az utcánkban egy fejlesztőpedagógus megmutatom nek ia kislálnyt, ha ö is ugy gondolja, akkor elviszem, de addig biztosan nem. Az oviban hétfőn megnézi, az ovis fejlesztőpedagógus, nek iis mondtam, hogy az ovodai és az otthoni viselkedése között a kislánynak óriási a szakadék, bármikor szivesen látjuk otthonunkban, jöjjön el és nézze meg, és utána mondjon véleményt, alkosson képet a kislányról, nos hát természetesen nem jön:). Kiváncsi leszek mit mondd hétfőn a foglalkozás után. 1-re megyek hozzá!
2013. febr. 2. 10:12
 5/19 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem a kislanyod azert mukodik nehezen az ovonenivel, mert erzi rajta h nem szereti ot (es a tobbi gyereket se) es igy a lanyod sem szereti ot. Es ha valaki, akkar egy gyerek akkar egy felnott nem szeret valakit akkor nem fog vele jopofizni es mindent megtenni amit ker... raadasul ha egesz nap orditozik a kicsikkel, akkor ezzel meg is remitheti oket... Szerintem a kislanyoddal semmi baj nincs, abbol amit leirtal ugy lattom egy teljesen normalis 4 eves. Ne aggodj, a lanyod egy nagyon okos kiscsaj legyel ra buszke! :-) Az ilyen "gonosz" ovonok mindenbe belekotnek... de kikerheted mas ovono velemenyet is, ha az kell hozza h megnyugodj! Sok sikert:-)
2013. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igy lesz, már ki is találtam, hogy valóban ezt fogom tenni, hogy bekukkantok ismerösömhöz, aki fejlesztőpedagógus, majd talán ő is megmondja mi a helyzet. nem szeretném feleslegesen piszichológushoz, meg egyéb helyekre hordani a lányomat ha nem muszály. De azért van olyan képzeldd el, hogy a kislánynak csoporttársa a polgármester kisfia, na ö aztán valami borzalamsan rossz gyerek, na vajon öt miért nem küldi fejlesztésre?
2013. febr. 2. 10:20
 7/19 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Ha viszont a polgarmester fiara meg nem szol semmit, akkor biztos h csak kotozkodik. De nyugi minden oviba van ilyen ovoneni, van ahol nem is egy :-)

2013. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát arra semmi panasz, pedig tényleg rettentő fiu. Ami nekem mindegy, csak ha vele minden ok, akkor az én lányomat is hagyja békén, aki szerintem a csendességével, és a lassuságával akar elbujni elöle a csoportban. Több szülő kérdezte, ha szülöin felszólalnák akkor lenne-e haszna, hát én nem szeretnék mert a gyerekemnek az ovodai életét vágnám el vele. A nagylányomnál ugyis volt olyan, hogy annyira figyeltek rá az ovonök, hogy mikor kiengedték őket az udvarra, rohantak ki, és a nagylányom ujját leamputálta egy vaskapu. Gondolhatod be voltak sz---va, hogy feljelentem őket, ne mtettem, pedig megérdemelték volna. Őket nem kellett volna tanácsadóhoz küldeni szerinted? :)
2013. febr. 2. 11:04
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont a nagyobblanyodna es most is szolnod kellett volna! Hidd el ha beszelsz veluk meg fognak valtozni es meg az is lehet h a lanyod jobban fog szeretni oviba jarni..
2013. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A leírtak a lapján az óvónő valamit benézett, ill. nem tudja megfelelően felmérni a lányod képességeit.

De legyen akkor a mérvadó az, amit a fejlesztő pedagógus mond majd. (Nem lehet egyébként, hogy nem a képességeivel van az óvónőnek baja, hanem a kapcsolatteremtéssel? Esetleg úgy véli túlzottan félénk, gátlásos? Ami persze érthető is lenne....)


Egyébként 4 éves gyerekkel a Nev. Tan-ban nem igazán foglalkoznak, hacsak nem valóban sérült. Jó esetben azok kerülnek be, akik szeptembertől iskolát kezdenek.

2013. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!