Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valóban segíthet a torna? Jó...

Valóban segíthet a torna? Jó ez így?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam, és alig beszél. Igazából nem tud senki mit mondani, nálunk a kisvárosban nincs terapeuta, aki ennyi idős gyereket bevállalna. Logopédushoz járunk, de azt mondja, hogy nem sok mindent tud vele csinálni, mert nem együttműködő, csak nagyon rövid ideig. Valószínűleg figyelemzavaros, de jövő héten visszük gyermekpszichológiára. De ott is azt mondták nekem ismerősök, hogy attól függ, kit fogunk ki, mert van aki jó, van aki meg türelmetlen, és félrediagnosztizál.

Heti egyszer van itt valami gyermektorna. Hasonlít a TSMT-hez, de valamit alakított rajta a bácsi. Első alkalommal 10 perc után kiborult a gyerek, és iszonyú hisztit levert, haza kellett hozni. A bácsi azt mondta, hogy ez a hiszti nevelési probléma, szoktassuk le róla. Hogy az a baj, hogy megtanulta, ha hisztizik, akkor az lesz, amit ő akar. A férjem volt vele, de én ezen teljesen kiakadtam. Mit kellett volna tenni? Erőszakkal tornásztatni? Mivel sajnos senki más nincs, aki ezzel foglalkozna a környéken, mentünk másodszor is, most én is ott voltam. A kisfiam most nagyon ügyes volt, szinte végig csinálta a feladatokat. A zsákban ugrást egyedül nem akarta, nagyon sírt, a férjem erőltette volna. Már én szóltam rá, hogy hagyjuk, ha nem akarja, hát ne csinálja. Erre persze a bácsitól kaptam egy szúrós pillantást.

A végén megkérdeztem, hogy mi a véleménye a gyerekről, azt mondta, hogy nagyon jó volt. Más gyerek is sírt első alkalommal, és lám, micsoda csoda, nézzem meg a többieket. Tény és való, hogy elég súlyos esetek is vannak a csoportban, és ügyesen ugrálnak, meg minden. De ugyanúgy gagyognak még mindig, mint a fiam. Akkor most hol az eredmény? Ez tényleg használ? És erőltessem, amit nem akar csinálni?


2013. márc. 23. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Elöször egy gyors kérdés! mennyire nem beszél a fiad? szavakat mondd? szobatiszta? hogy fejezi ki magát? Az én fiam is hamarosan 3 éves én nemigazán beszél mi kb 3 hónapja TSMT tornázunk nagyon sok jó pozitív válltozást hozott a torna,és igen az elején volt,hogy erőszakkal is de végigcsináltattam vele,ugymond betörtük a gyereket. Mára eltünt a hiszti a figyelme nagyon jó lett ,szótfogad és a beszélőkélye is kezd beindulni.
2013. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mond szavakat. De inkább E/2 személyben beszél: kiszállsz, kérsz, mész haza.

Nappal szobatiszta, de sajnos a kaki az csak pelusba megy.

2013. márc. 23. 16:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Csak pozítív véleményem van a tornával kapcsolatban . Biztos vagyok benne ha kitartóan csináljátok lesz eredmény is!
2013. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, h a hiszti csak nevelési probléma. Kezdjük a dackprszakkal, ami telejesen életkori sajátosság és szükség van rá a gyerek személyiségfejlődéséhez. Persze ez nem jelenti azt, h mindent szabad, nem kell nevelni, írányítani. A torna mindenféleképpem jó, mind beszédindításban, feladattudatra tanítja a gyereket és nem utolsó szempont, h szófogadása is javulhat. Én 2,5 éves kora óta hordom gyermekemt korai fejlesztésre, ott van torna és egyéni fejlesztés. Az első 2 hónap úgy telt el, h a gyerekem bent én meg kint sírtam. Szörnyű volt az utcáról hallottam ahogy sír, azt hittem ott halok meg. De muszáj volt végig csinálni, mert tudtam, hosszú távon jó befektetés és meg is lett az eredménye. Csak pozitív hatást tudok mondani.
2013. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Beszéd terén is történt válltozás ? És mennyi idő alatt?
2013. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez nem egyéni, hanem csoportos. A bácsi elmondja, hogy mit kell csinálni, és mi csináljuk együtt a gyerekkel. Nem tudok kimenni. A nagyobbak csinálják egyedül, de ő még biztos, hogy jó darabig csak segítséggel fogja.
2013. márc. 23. 23:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Az első változás a magatartás terén volt, a beszédértése és a figyelme is sokat javult és a beszédfejlődés is beindult. De az én gyermekem sajnos autista, ezért nem lehet normál gyerekhez hasonlítani a fejlődését. Mi itthon TSMT-zünk, a fejlesztésen nem az van. Egyszer elmentünk a gyerekkel az itteni kórház gyerekrehabjára és ott betanították a feladatsort és itthon csináljuk. Összesen 2-szer látta a gyereket az ottani terapeuta. Van, h nem akarja csinálni, de akkor is megcsináltatjuk vele, csak olyankor lerövidítjük kicsit. Utána mindig kap jutalmat, nálunk a csoki jött be.
2013. márc. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbáljátok az egyéni TSMT-t, az többet ér. Csoportost már csak később érdemes, amikor már 2-3 otthoni feladatsoron túl vagytok (ezt a TSMT-terapeutánk javasolta így).
2013. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze csak sehol nincs a városban. Nekem sem nagyon tetszik ez a csoportos dolog, de itt csak ez van.
2013. márc. 24. 13:51
 10/16 anonim ***** válasza:
De az egyénire havonta kb. egyszer kell menni, akkor kapsz egy feladatsort, amit otthon csináltok.
2013. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!