Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen szabadidős elfoglaltság...

Milyen szabadidős elfoglaltságra vinnéd szívesen fogyatékkal élő gyermekedet, ha lenne rá intézményi és személyzeti háttér?

Figyelt kérdés

Építész diplomamunkámhoz gyűjtök információkat arról, milyen intézményekre lenne szükség és társadalmi igény, ahol sérült gyerekek tudják hasznosan, vidáman eltölteni a szabadidejüket. Elsősorban közösségi és sportlétesítményekre gondolok (játszóház, játszótér, uszoda, stb.), de nagyon szívesen veszek minden egyéb ötletet és tapasztalatot.


A wellness központból kitiltott kisfiú hírét olvasva merült fel bennem a gondolat, hogy vajon vannak-e olyan intézmények, ahol mozgáskorlátozott, látás- vagy hallássérült vagy enyhe pszichológiai problémákkal küzdő gyermekek szakképzett felügyelet mellett játszhatnak vagy fejleszthetik a képességeiket.


Sajnos mivel nem nagyon találtam ilyet az országban, ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy akinek tapasztalata vagy okos gondolata van a témában, ossza meg velem!


Milyen elfoglaltságokat gondoltok lehetségesnek sérült gyermekek számára?


Jelenleg vannak-e olyan intézmények, ahol ezt probléma nélkül végezhetik?


Mit tartotok legfontosabbnak egy ilyen intézmény esetében?


Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!



2013. jún. 2. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem beszélj mondjuk a Pető Intézettel. Nálunk többet kevesebben tudnak a témában hozzászólni.

2013. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Az is folyamatban van, hogy őket felkeressem, de mellette itt is sok hasznos ötletet szoktam olvasni, ezért tettem fel a kérdést. :)
2013. jún. 2. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Magasan funkcionáló autista gyermekem van, és úgy gondolom, hogy elég szomorú lenne, ha nem vehetnénk részt BÁRHOL, BÁRMILYEN programon. Oviba is integráltan jár, az óvónők tudják kezelni (nem mondom, hogy simán, de ügyesen megoldották). Az esélyegyenlőség pontosan arról szólna, hogy a fogyatékkal élőket pontosan ugyanazok a jogok és lehetőségek illessék meg, amik az ép társaikat, mindenféle megkülönböztetés nélkül (vagyis a megkülönböztetés csakis pozitív lehet: pl. kedvezményes belépők és hasonlók).

Tévhit, hogy ezekhez a gyerekekhez valami speciális tudás, felkészültség kell! Emberség, tolerancia, pozitív hozzáállás! Ennyi kellene!

A gyermekem sajátos nevelési igényű, de semmilyen törvény nem írja azt elő, hogy hozzá speciálisan képzett szakember kellene! Van két ügyes óvónénije, akik ügyesen tudják kezelni. Ennyit múlik a dolog.


És hangsúlyozom: MINDEN intézménybe szeretnénk megkülönböztetés nélkül bejutni, amihez éppen kedvünk van! De a preferencia nálunk az állatkert és a múzeumok. (Uszodába, játszóházba is járunk.)

2013. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként még egy dolog: aki fogyatékkal élő gyermeket nevel, az pontosan fel tudja mérni, hogy mi való a gyermekének és mi nem. Pl. nem viszek mozgássérültet vidámparkba, ha nem tudja igénybe venni a szolgáltatásokat, vagy nem viszek egy siketet koncertre, mert teljesen felesleges. Én is pontosan tudom, hogy mi való a gyermekemnek és mi nem, ha pedig kétséges, akkor tájékozódom a lehetőségekről.

De bennem még soha fel sem merült olyasmi, hogy ne vehetnénk részt valamilyen (számára megfelelő) programon, mert a gyermekem fogyatékkal élő... egyszerűen nem szabad, hogy ez egyáltalán felmerüljön! És eddig szerencsére másokban sem merült fel!

Miért ne mehetne be egy játszóházba egy mozgássérült, látássérült, hallássérült, értelmileg akadályozott, vagy egy autista? Mi lesz a következő? Hogy az üzletben nem szolgáljuk ki a fogyatékkal élőket, mert mondjuk az eladó nem hajlandó szájról olvasni, vagy írásban kommunikálni?

2013. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!