Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a kislánymnak hogy ha sétálni megyünk hogy fogja a kezem mert jöhet egy autó és baja eshet?

Figyelt kérdés
Kislányom 4.éves lesz januárban.Sajnos most abban a korban van hogy nem tudok vele szót érteni,és nem is fogad szót.naponta elmegyünk sétálni és most ott tarunk hogy földhöz veri magát h ane engedem el a kezét hogy szaladjon:Féltem öt mert füút mellett megyünk mivel falun lakunk és a föút mentén nincsen járda hogy rajta sétáljunk.Én türelmese ngyarázom neki hogy mit miért szabad és mit nem szabad.Mint ha a falnak beszélnék.Mit tegyek?
2013. okt. 14. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kioktatni, de a közlekedést nem most kellett volna vele elkezdeni.

Ilyesmiben nem ismerek vitát. Ha forgalmas úton megyünk, vagy jön egyedül és mellettem, vagy fogom a kezét. Ez a két választási lehetőség van, így ő dönthet!

Menjetek sétálni kevésbé forgalmas helyekre, és járasd a szádat, hogy megállni, körülnézni, az út szélén, járdán sétálunk, előbb utóbb hidd el megérti, csak tetszik neki most hogy ellenkezhet veled.

2013. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy 4 éves már magától tudja, hogy nem szaladgálunk ész nélkül az út mellett. Az enyém most lesz 4 éves 3 hét múlva, de ő már sokszor előre megy mikor sétálunk (persze nem km-eket), de pár métert. Soha nem hebrencskedik, nem lép le az útról. Ha kereszteződés jön, megáll. Ha szólok neki, megáll és megvár. Sőt mindig magától is mondja, hogy szét kell nézni, mert jön az autó.

Neked sok választásod nincs, muszáj fogni a kezét, ha szaladgál össze vissza. Menjetek sokszor kevésbé forgalmas helyre tanulni, hogy nem lép le az útról, megáll ha kéred, stb. Majd ha már szót fogad és betartja ezeket, akkor elengedheti a kezed. Ezt neki is mondd el, és majd megérti, és megtanulja.

2013. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor elolvastam a kérdéses, azt hittem kb. másfél éves gyerekről van szó, hát meglepődtem én is a 4 évesen, de azért megpróbálok válaszolni (4 éves gyerekem is van éppen, elképzelem őt).

Szóval otthon kéne valahogy rákészülni a témára. Esetleg ha van otthon terepasztal szerűtök, vagy duplo autóka és figurák. Abból kéne kisebb várost építeni, és eljátszani, hogy baleset van és elüt valakit az autó. Pl. egy kisgyereket, aki kiszaladt a labdája után az útra (szándékosan nem azt írom, hogy nem engedelmeskedett az anyukájának és elengedte a kezét!), hogy nagyon-nagyon bibis lett, kórházba kellett lenni, ahol sok doktorbácsi vizsgálta, no és szerepjátékokat játszani ebben a témában, esetleg bábozni.

Aztán elmondani, hogy mennyire szereted, és azért félsz, hogy kiszalad az útra.

Keressetek olyan utakat, ahol nem kell fogja a kezedet, és tisztázzátok, hogy x úton mehet egyedül, mert nem veszélyes, viszont ha y útra mentek, akkor mindig fognia kell a kezedet, pl. amíg iskolás nem lesz, vagy tűzz ki valami belátható időpontot előre.

És, ha nem tartja be, amiben megállapodtok, akkor azonnal haza mentek.


Hát valahogy így el tudom képzelni.

2013. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elött mikor kisebb volt rendesen tudtam vele közlekedni fogta a kezemet is nem volt gond.Még az is elöfordult ha jött egy autó félre álltunk hogy elengedje.Most meg makcs menne a maga feje után
2013. okt. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!