Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan segithetnék neki, hogy...

Hogyan segithetnék neki, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Van egy 4 és fél éves kislányom, akit egyedül nevelek, kevés fizetésből. Gondolhatjátok, hogy igy nem rajonganak körbe bennünket a barátok és arokonság sem. Nem tudnak velünk mit kezdeni. Nem is ez a baj. Mi lesz, ha nagy lesz és a társaságért mindet megtesz, befolyásolható lesz, nem lesz egy erős háttere, mert ugye azt valljuk be, hogy egyetlen anya az nem család. Aki ugye maga is magányos és boldogtalan. Hozzánk nem kell húzni, mert szegények vagyunk, mindig csak mi hajbókoljunk mások előtt. Hozzánk nem jár senki, sokszor hivtam már, de mindig kitértek ilyen olyan indokkal. Múltkor mondtam kislányomnak, hogy ha valakit megszeret az oviban, hivja meg hozzánk, játszanak el egy kicsit. Erre azt válaszolta, ami azt is mutatja számomra, hogy már ilyen kicsi korban elment az össze önbizalma, hogy de ugyse fognak eljönni Anya. Ez abból alakult ki, hogy van unokatestvére, de a sógornőm, miután elváltunk, azt mondta, hogy nem jönnek el hozzánk, a kislány menjen el hozzánk, mert én már nem vagyok családtag, ezért nem is jönnek. Tehát a kislányom a vendég náluk mindig. Mindig ő alkalmazkodik, hozzánk sosem jönnek. Kis barátai is egyszer szeretik, másszor elkergetik. Nem érti mi van. Testvérek és azt csinálhatnak vele, amit akarnak, ő meg egyke, ragaszkodna hozzájuk. Félek, hogy elkallódik, hog aszeretetért mindent meg fog tenni kamaszkorában is. Hogy emiatt kábitószeres lesz, hogy befolyásolható. Amúgy is olyan kis kedves kislány, inkább ő enged mindekinek. Apja is összedett egy nőt, akit én is ismerek (odamentem, amikor vittem apjához a kislányt, hogy megnézzem hol tölti a szombatját és egy kedves nőt ismertem meg) ott is van két kisfiú. De ők együtt játszanak, akislányom aelmondásából azt szúröm le, hogy vele meg nem nagyon. Mert nem tudják hová tenni őt. Egsz nap csak DVD-zik. Jó lenne, ha hozzá is jönnének gyerekek, de nekem ez a barátkozósdi nem nagyon megy. Mit tanácsoltok, hogyan kezdjem az egészet? Volt pár próbálkozásom, de mind kudarcba fulladt. Vagy nemet mondtak (ugye mindenki csk azt szereti, ha hozzájuk mennek, büszkék ők átjönni). YHogy erősithetném meg a kislányomat, hogy őt is lehet szeretni, hozzá is lehet jönni, az ő játékaival is lehet játszani? Mellesleg mindig kérdezi, hogy anya, ha te nem leszel, kim lesz nekem? Mert ugye se tesója, se apja velünk, se sok rokon? Hogyan érzi majd magát ebben a nehéz és kemény világban biztonságban, boldogan??? Sajnálom őt, segiteni szeretnék neki!!! Én mindig vele vagyok, de nem akarom, hogy mindig én legyek a társasága, nem akarom magamhoz láncolni.
2014. jan. 25. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
neked kell változtatnod!írod magadról hogy magányos és boldogtalan vagy. Ezért senkit nem okolhatsz csak saját magad. Ha téged boldogtalannak lát ő is az lesz.játszótéren nem ismerkedtél más anyukákkal?nekem onnan lett egy jó kis társaságom.keress ingyenes programokat,dolgozol gondolom,exed ad pénzt,önkormitól kérj segélyt mindenre amire lehet,ingyen eszik ovibá kislányod,ez elég kéne hogy legyen,nem dolgozol?
2014. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is neked kell, hogy nagyobb önbizalmad legyen. Én úgy olvasom ki a soraidból, hogy te vagy az, aki kisebbségi érzésekkel küzdesz. A kislányod is megérzi és látja, hogy te hogy viszonyulsz az emberekhez és ő a te példádat követi. Ismerkedjetek meg új emberekkel, akik így fogadnak el titeket (2 tagú család). Menjetek játszóházba, gyerekprogramok biztos a ti városotokba is van és ne otthon szomorkodjatok.
2014. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A játszótér ingyen van. Nagyon sokat menjetek játszótérre. Vegyél erőt magadon, és beszélgess a szülókkel hisz a lányod rólad fog példát venni. Nem kell barátkozni, de egy beszélgetős kapcsolatot kialakíthatsz az anyukákkal.

A lányodat hagyd játszani, hagyd hogy maga alakítsa ki a kapcsolatait. Előbb utóbb barátkozni fog.

Barátnőid nincsenek?

2014. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először te változz! Te hívj munkatársakat, ismerősöket magatokhoz, vagy menjetek a kislányoddal ide-oda ismerkedni, és ha benned nem lesz ennyi keserűség, a kislány is kivirul majd.


Sok erőt Nektek!

2014. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Igyekszem változni, hogy jobb legyen!
2014. jan. 25. 17:11
 6/7 anonim ***** válasza:
szegény kislány, és szegény Te is! Igazuk van a többieknek, de van egy hasonló csajszi itt nálunk, hát szegény alig él, alig bírja magukat fenntartani, a kislány egész nap az oviban, nemhogy még nagy barátkozásokat tartson fennt..nagyon nehéz lehet, sajnálom, de mondjuk neked is biztos jót tenne egy kis beszélgetés, hogy ne csak a gondok legyenek mindig szem előtt...
2014. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a problémáitokat tiszta szívemből. De a problémákat leszámítva te miért nem vagy boldog? van egy okos kislányod akiért lenned kell és aki érted van. Okos, mert már most felbecsüli a helyzeteket!

Nekem nem kéne ilyen barátság! Barátságot nem lehet venni vagy szerezni, annak ki kell alakulnia! Töltsétek együtt az időt amennyit csak tudtok! Menjetek el a játszótérre ahol más gyerekek is vannak szülőkkel és próbálj ne rámenősen de kezdeményezni a szülőknél.

Biztos van olyan ember akivel barátok vagytok vagy volt osztálytárs akinek szintén van gyerkőce.

Nem kell egyből rosszra gondolni. Neked se ártana barátkozni mondjuk egy új családot alapítani.

Én azért megkérdezném a kislánytól, hogy hogy érzi magát az apjánál és annak új családjával, mert az is lehetséges, hogy ő nem szeret oda menni lehet akár mennyire kedves a TE szemedben az exed új nője.

Nekem ha lenne egy lányom biztos lennék benne, hogy mi lennék a legjobb barátnők a világon! Bízzon benned, hogy később is hozzád tudjon fordulni!

2014. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!