Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeled a hisztit...

Hogyan kezeled a hisztit kb.4éves gyermekednél? Már kb.40perce nyomja megállás nélkül, szipog, nyög, én már a hajam tépem!?

Figyelt kérdés

Ovis,de ma nem volt oviban,mert síszünet van és összevont csop.ok vannak. Lementünk a játszóra,2óra múlva indultunk haza,akkor kezdte. Elkezdte a sírást,majd hazafelé végig bőgött,a kapuban aztán tényleg bemutatta mit is tud még produkálni. Toporzékolt,sikított! A ruhát úgy kellett kapálózás közben leszednem róla! Teljesen kész vagyok! Spriccoltam az arcára vizet,már ott tartottam,h.meghúzgálom afülét!!!

Olyan anyukákat kérdeznék,akik már átestek ilyen helyzeten,h.mit kell ilyenkor tenni? Még nem csinált ilyet soha!4,5 éves kisfiú,szófogadó különben,de most mint ha nem is hallaná amit mondok! Ül az előszobában és csak nyomja a hisztit...



2014. febr. 24. 15:49
1 2
 11/15 lcs ***** válasza:
de ezek a bünti szék és társai módszerek is akkor válnak csak be sajna, ha következetesen csinálod, mert ha csak be van ígérve, hogy büntibe fogsz menni, ha még egyszer ezt vagy azt csinálod, de végül nem kerül rá sor, akkor tudni fogja, hogy csak "fenyegetés" úgyse kell oda ülni, akkor semmi értelme :(
2014. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,segítséget!

Igen,én is észrevettem az ovi hatását negatív irányban. A nyelvnyújtogatás,csapkodó mozdulatok,lábdobbantás. Néha olyan érzésem van,h.kész,itt a vég,az én gyerekem már soha nem lesz az a jó kisfiú,aki volt. persze nem is kell,legyen gyerek,legyen rosszcsont,de az ekkora hisztit,amit tegnap leművelt,kihagynám az életünkből!;-)

Rettegett rémálmom,az utcán földön hempergő gyerek! Ott totál végem lenne!

2014. febr. 25. 09:22
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg barmennyire is zavarja az embert es szeretnenk ha ilyet nem csinalna tobbet... az erzeseire oda kell figyelni meg akkor is ha legszivesebben otthagynank es nekifutnank a falnak. A gyerek a hisztivel a nemtetszeset fejezi ki. Ugyan ugy mint mi felnottek duhosek vagyunk ha dolgok nem ugy tortennek, ahogy mi szeretnenk. A kulombseg az, hogy mi megtanultunk iranyitani es kontrolalni az erzelmeinket es nem kezdunk el orditani hangosan ha valami nem tetszik (mar aki...). Egy 4 evesenek ezt meg kell tanulni. O meg nem tudja, hogy ha valami bantja ot akkor csendben kell magaban lerendezni. Ok meg oszintek es amit ereznek azt kimutatjak. Nekunk szuloknek az a dolgunk, hogy hosszu eveken keresztul megtanisuk erre a gyerekeinket a leheto legjobban, hogyan kezeljek. Ez nem tortenik meg egyik naprol a masikra es sajnos nem egyszeru. Nem rosszak, nem csunak ha hisztiznek, nem ezt kell nekik megtanitanunk hanem azt, hogy ez az erzes teljesen normalis csak kezelni kell. Pl. Tudom, hogy nagyon szomoru vagy amiert haza megyunk... Ha meg nem is hagyja tolle abba a hisztit azonnal de hidd el egy gyerek is ertekeli ha tisztaba vagy az erzeseivel es azzal, hogy most o szomoru. Megprobalhatod azt is, hogy nem azt mondod neki, hogy "Most itt az ido haza kell menni" hanem mondjuk: "Gyere jatszunk kicsit az utokkal is otthon", pl. kisfiamnal az vallt be, hogy mindig azt mondom: "Gyere gyujtsunk fenyotobozokat utaban hazafele". A "gyere csinaljunk valamit" valahogy jobban hangzik mint a "igenis haza kell menni es kesz" A mi esetunkbe egy parkon kell atmennunk ahol fenyotobozokat lehet osszeszedni. De mar gyujtottunk falevelet, viragot, kavicsokat (apanak). Vagy mehetunk a nagy ut mellett setalva es megcsodaljuk, megszamoljuk az autokat meg motorbicikliket.

Ennyi idosen meg nem igen fogjak fel a rossz es jo fogalmat. Mikor egy ennyi idos kisgyereknek az ember azt mondja, hogy pl. "legyel jo kisfiu" a gyerek hirtelen nem tudja felfogni mit is jelent a "legyen jo". Mert egy ekkora gyereknel jelentheti azt is, hogy 2 percig csendben ul aztan minden megy tovabb mint elotte,szamunkra a "jo" fogalma meg bonyolult. Ezt csak 5-6 eves kor korul kezdik felfogni. Ugyan igy "Ha megegyszer igy viselkedsz akkor hazamegyunk es buntisarok". Ennyi idosen ha barminek kovetkezmenye van akkor ott es akkor kell megtortennie nem a jovobe. Ennyi idos gyereknel a "Ha megegyszer..." Falra hanyt borso. 5-6 eves kor utan erdemes ezzel foglakoni. Felre ne ertsetek nallunk is van buntisarok es hatarok de pl. azert mert a gyerekem szomoru vagy merges amit eppen lehet hisztivel fejez ki az erzelmeit en nem ultetnem buntisarokba. Megis miert? Azert mert belegazolt a lelki vilagomba? Nallunk a buntisarok olyan esetkben mukodik amior mondjuk szandekosan bant valakit ami veszeljes, fizikai bantalom stb. Pl. megdob egy masik gyereket a jatekkal szandekosan...

2014. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,h.vetted a fáradságot ilyen hosszú válaszra!

A "gyere játszunk valamit" nagyon jól hangzik! És kicsit el is szégyelltem magam:mert,h.lehet itt követtem el a hibát! Már fáztam,untam h.rimánkodom és igen,kijelentettem,h.most már igenis megyünk...:-(

Tanulságos,ahogy ezt így kifejtetted,megfogadom mindenképp és még egyszer,köszönöm!!!

2014. febr. 26. 12:28
 15/15 A kérdező kommentje:

Még egyszer meg akarom köszönni a tanácsod!

Ma oviból hazafelé bementünk a játszótérre,és hazainduláskor bevetettem a titkot!:-)

Felajánlottam,h.én mivel nem tudok vele csúszdázni,gyűjthetnénk valamit amit otth.papírra ragaszthatnánk! Így hazafelé szedtünk levelet,kutyatej is volt 1-2,meg aranyesőt is találtunk félig kinyílt állapotban. Így örömmel telt a hazautunk és itth.sem sérelmezte,h.eljöttünk a játszóról!

Remélem ez máskor is fog működni!:-)

2014. febr. 26. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!