Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Épp értelmű autista gyereket...

Épp értelmű autista gyereket nevelő szülők, ti hová/milyen iskolatípusba/ írattátok gyereketeket iskolába?

Figyelt kérdés

Meséljétek el, kérlek a tapasztalataitokat! (minden érdekel)

Van valakinek akár jó, akár rossz tapasztalata normál (tehát nem integráló, hanem hagyományos)állami iskola terén?

És az alapítványi iskolák közül van valakinek jó tapasztalata?



2014. júl. 14. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen az értelmi dolgokon kívül minden más. Értem ezalatt a hangérzékenységet például vagy hogy mennyire bírja kis helységben a sok embert, milyen a kommunikációja, hogyan viselkedik kortársakkal.


Sajnos személyes tapasztalatom nincs, az enyém még csak óvis, de ajánlom ezt az oldalt, ezen belül is a fórumot:

www.auti.hu

2014. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a hozzászólást és az ötletet.

Te már elkezdtél nézelődni a sulik között?

Vagy még kicsi a gyerek és nem gondolkodsz róla?

2014. júl. 15. 08:51
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Enyhe értelmi fogyatékos a fiam és enyhe autisztikus tünetei vannak. Most megy suliba ősztől. Módszertani oviba járt, ott szeretett lenni,próbáltuk a normál ovit, de nem bírta a tömeget és ott nem is voltak rá felkészülve fejlesztés terén. Mi is gondolkodtunk a normál sulin, de az őt vizsgáló szakember szerint is egyelőre menjen módszertani iskolába, aztán később elválik hogyan tovább.
2014. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Az én lányom Asperger szindrómás. Már 14 éves, annak idején normális oviba / suliba írattuk, azóta is oda jár. Intelligenciája kimagasló, kitűnő tanuló, szociális téren viszont voltak /vannak problémái, nagyon nehezen ismerkedik, barátkozik. Oviban nem szólt senkihez egy szót se (pedig itthon be nem állt a szája, szóval nem volt megkésett beszédfejlődés), csak ha "kötelező" volt. Pl. egy évig meg se mukkant az oviban, de amikor az iskolaérettségi vizsgálat volt, kiválóan teljesített szóban is...


Szerintem neki nagyon jót tett, hogy normál iskolába írattuk. A tanulással nincs semmi gondja, a szociális és kommunikációs képességei pedig határozottan fejlődtek az iskolai közegben. Ma már van egy jó barátnője az osztályban, és még 5-6 lány akikkel nagyon jól kijön, iskolán kívüli programokat is szerveznek, meghívják szülinapra, stb. Az osztály többi tagjával sincs problémája, mindenki szereti, csak ő nagyon nehezen nyit mások felé, ezért nincs sok közeli barátja.


Mondjuk az én lányom nagyon magasan funkcionáló aspergeres, csak az veszi észre, hogy valami "más", aki huzamosabb ideig mellette van, és ismeri a kiskorából megmaradt fura szokásait. Idegenek előtt tudja leplezni, azaz sokszor nem meri önmagát adni és inkább "beleolvad" a tömegbe.

2014. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek is a választ. (elnézést 2-es a válaszod hasznos volt, véletlenül kéket nyomtam és nem enged javítani)
2014. júl. 16. 18:39
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Lányom első oszt.-os, (normál iskola) van egy Aspergeres oszt. társa, 3 napja van suli, fetrengett a földön, hisztizett, megharapott egy másik kisfiút, de jó tanárnéni van, szereti, kezeli ezeket, van gyógyped., fejlesztőped. is.

Lányom beszélget a kisfiúval, tehát feltételezem, hogy más is keres vele kapcsolatot, tehát jól alakulnak a dolgok, a nehézségek ellenére, szuper a tanító néni, aki próbál maximálisan tenni érte, hogy itt tudjon "velünk" tanulni

2014. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 jucus75 ***** válasza:
100%

Van egy 14 éves Asperger-szindrómás fiam, és egy blogom a tapasztalatokról, suliról, egyebekről:


[link]

2014. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os, hol van az az iskola, ahol ilyen toleránsak a szülők és a tanárok. Sajnos nálunk nem így alakult, pedig a gyerek nem harapott és nem vergődött a földön. Egyébként magasan funkcionáló auti.
2014. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ez engem is nagyon érdekelne!
2014. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az iskola Tatabányán van, de nem tudom mi lesz, hogy alakul a gyermek sorsa. Folyamatosan problámás, azt gondolom nem az Aspergertől, hanem a neveléséből, neveletlendégéből, szülői hozzáállással lesz a gond..., apa nem vesz részt a gyerekek nevelésében, anya kicsit naív, butácska a maga módján próbál tenni, ami kevésnek bizonyul...
2014. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!