Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szobatisztaság, aztán újra...

Szobatisztaság, aztán újra RENDSZERES bepisilés! Volt ilyen problémád a gyermekeddel? Hogyan múlt el a "dolog" és mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Már írtam ki egyszer kérdést a témában,de azóta sincs eredmény,szóval ha valaki járt ilyen cipőben nagyon kérem segítsen!!!

3,5 évesen már szobatiszta volt a lányom.

4 évesen megrándult a keze,gipszbe kellett tenni,azóta rendszeresen bepisil!

A szervi kivizsgálás negatív!

A pszihiáter se tudott semmi olyat mondani,amit mi ne tudnánk,vagyishogy a rándulásra vezethető vissza a probléma!

Ebédre és vacsorára nem kap levest,vagy gyümölcsöt!

Üdítőt nem kap,a vízfogyastására is nagyon odafigyelünk!

Rengeteget beszélgetünk vele a bepisilésről,

nem szidjuk le,

mellettünk alszik!

A családban semmi változás nem történt,ilyesfajta trauma nem érhette!

Beszédes kislány,mindent elmesél,biztos vagyok benne,hogy nem bánthatja semmi!

Napközben 1,5 óránként elküldöm pisilni,hogy ne "tartalékolhassa" a pisit!

Este pisilés után megyünk aludni,az orvos javaslatára éjszakánként felkeltem 2szer is,de reggelre így is hetente min 4-5 alkalommal bepisil!

Délután is bepisil 1 óra alvás alatt,így el kell hoznom az óvodából ebéd után!

Az orvos azt mondja 5 éves kor alatt nem tud már mást ajánlani,minthogy adjam rá vissza a pelenkát,ami ennyi vizeletnél nem bírná ki az éjszakát!

Abszolute nem szégyenli magát miatta,gyakran már ébren van és úgy pisil be!

Ma reggel fél7re bepisilt.Felébresztettem,hogy lefürdessem erre összepisilte magát mégegyszer,gondolván már úgyis mindegy!

Elkezdtük jutalmazni,ha nem pisil be kap valamit!HASZTALAN!!!

Naponta kétszer mosom ki a pisis ágyneműt,reggel és a délutáni alvás után is!

Már mindennek olyan a szaga,hogy ..........!

Az orvos javaslatára ráadtam egyszer a pelust éjszakára!

Fülig ért a szája a boldogságtól,hogy ő újra kisbaba és most újra bepisilhet a pelusba,biztos kap majd cumit és újra cicizhet is!

Kikészültem!

Segítsetek!

4,5 éves!

Júniús óta tart ez a helyzet!


2010. jan. 12. 16:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
sajnos én nem tudok sok mindent jánlani.az én fiam 3,5 éves.ő egyik napról a másikra szokott le.junius 1-én reggel levettem róla a pelust és azóta nempisilt be.nekem szerencsém volt.viszont esténként vacsora után kb 1 dl vizet,teát egyebet iszik,aztán pisil és megy aludni,de van,hogy éjjel,felkel és kimegy magától pisilni aztán vissza megy az ágyba,minket nem is kelt fel miatta,csak néha hallom,hogy kijön a szobájából.őt sajnos érte jó néhány trauma,de neki ilyen problémája nem lett,inkább csak a viselkedése lett rosszabb.megértem,hogy kikészültél,nagyon sajnálom,hogy semmi nem segít.remélem lesznek itt olyanok akik tudnak majd valami használható választ adni neked!sok sikert! :)
2010. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Azt látom, nálatok nincs kisbaba.

De a nagycsaládban, vagy barátoknál nem született mostanában?

A másik véleményem, próbálj meg nem beszélgetni vele róla. Ha becsurog, adj rá tisztát, mintha nem történt volna semmi. Éjszaka se ébreszteném fel. Tegyél alá gumilepedőt, a kényelmetlen érzésre felébred, szintén szó nélkül tedd.

Hátha akkor ő is elhagyja.

Folyadék fogyasztására szükség van! Adj neki inni amennyit kér.

Nincs olyan, nem érzel olyan, hogy valamiért ezzel "büntetne"?

Úgyis mindegy, próbáld ki ezt a "nemveszektudomást." Szerintem jó lesz.

2010. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sehol se született kisbaba!

A nem veszünk róla tudomást korszak lezárult,CSINÁLTUK azt is!

Éjszaka gumilepedő van alatta,nem ébred fel arra,hogy bepisil.

Ha pl. bepisilt éjfélkor és úgy hagytuk hót nyugodtan aludt reggelig!NEM ÉRDEKLI!

2010. jan. 12. 16:20
 4/18 A kérdező kommentje:

Tudom csúnyán hangzik,de mi is ÁCSINGÓZTUNK arra,hogy bepisil úgy hagyjuk jól kicsípi mindenét a pisi,aztán majd nem mer kockáztatni és nem pisil be,de tényleg semmi!

Bepisil,rászárad,max mélyebbre vackolja magát a takaróba,de ENNYI!

2010. jan. 12. 16:22
 5/18 anonim ***** válasza:

au. Nem jár oviba? Mindig vele vagy? Tudod mi történik vele napközben?

Valami környezetváltozást nem tudtok beiktatni?

Vagy a napirenden valamit, ha otthon vagytok?

2010. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

8tól fél 1ig van oviban!

Ez az egész az óvoda előtt 3 hónappal kezdődött,szóval az ovi nem tehet róla!

Én nem változtam és a környezetében se semmi,ami stresszelhetné!

A pszihiáter szerint egészséges,nyitott,őszinte,jól kommunikáló kisgyerek,akin semmi jele nincs sem lelki sem testi bántásnak!

Nem tudom mit kénék máshogy csinálni!

2010. jan. 12. 16:33
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak elkeseríteni de nálunk elég sokára oldódott meg. Három évesen vált éjszakára szobatisztává a gyerek. Pár hónapig minden ok, egyszer sem pisilt be. Azután felfázott. Onnantól fogva minden egyes éjszaka bepisilt. (nappal vagy délutáni alvásnál soha) Egy ideig nem szóltam, de azután kezdtem elkeseredni. Mondtam szépen, csúnyán, veszekedtünk, jutalmaztuk, ha nem pisilt be, semmi eredménye nem volt. Egy időben minden éjfélkor felkeltettem szerencsétlent és vittem a wc-re, mert megfigyeltem hogy ott körül pisil be, de belefáradtam. Visszaadtam rá a pelenkát, mert az ágy átázott a gumilepedő ellenére is. Volt, hogy próbáltuk levenni a pelenkát, de akkor moshattam minden nap. Ez 5, 5 és fél éves koráig így tartott. Akkor egyik napról a másikra szobatiszta lett, nem tudom hogyan. Felkelt és kiment a wc-re ha pisilnie kellett. Ezt csupán annyi előzte be, hogy anyukámnak is elege lett és mérgében azt mondta a gyereknek, hogy nem mehet hozzá többet ha bepisil. Nem tudom, hogy ez okozta -e vagy csak egyszerűen újra megérett rá, és ez volt a végső lökés. Kitartást nektek.
2010. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mi is így kezdük!

1kor ébresztettük és vittük pisilni,aztán már 11kor és 1kor kellett,de reggelig bírta azért!

Most ha felébresztem 2szer az éjjel,reggelre akkor is valószínű,hogy bepisil,sőt már a napközbeni alvásnál is rendszeresen heti 5ször kb.!

Nem akarom elhinni,hogy az egyetlen megoldás a pelenka!

A háziorvosunk Azt javasolja,a kórházban a kivizsgáláskor azt mondták még véletlenül se adjuk rá vissza!

És az a baj,hogy pelusban nem aludhatok az oviban sem,pedig igazán nem ártana,ha újra teljes állásban dolgozhatnék!

2010. jan. 12. 17:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg, hogy ha bepisil, azt együtt kell eltakarítani. Ne szidd meg, mintha "természetes" lenne , hogy bepisil és az is természetes, hogy utána rendet kell rakni.


Kisfiam nehezen vált meg a pelenkától, de ez a módszer bevált. Első két alkalommal még élvezte, hogy kimossa a kisnadrágját, aztán már únta, de előbb a mosást kellett megcsinálni, utána tudtunk csak játszani menni.

2010. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Imádja eltakarítani a pisit,abszolute nem probléma neki,hogy segítenie kell!

"Vlá,pfujj,de büdös vlá"

aztán boldogan megy fürdeni!

2010. jan. 12. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!