Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szobatisztaság, aztán újra...

Szobatisztaság, aztán újra RENDSZERES bepisilés! Volt ilyen problémád a gyermekeddel? Hogyan múlt el a "dolog" és mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Már írtam ki egyszer kérdést a témában,de azóta sincs eredmény,szóval ha valaki járt ilyen cipőben nagyon kérem segítsen!!!

3,5 évesen már szobatiszta volt a lányom.

4 évesen megrándult a keze,gipszbe kellett tenni,azóta rendszeresen bepisil!

A szervi kivizsgálás negatív!

A pszihiáter se tudott semmi olyat mondani,amit mi ne tudnánk,vagyishogy a rándulásra vezethető vissza a probléma!

Ebédre és vacsorára nem kap levest,vagy gyümölcsöt!

Üdítőt nem kap,a vízfogyastására is nagyon odafigyelünk!

Rengeteget beszélgetünk vele a bepisilésről,

nem szidjuk le,

mellettünk alszik!

A családban semmi változás nem történt,ilyesfajta trauma nem érhette!

Beszédes kislány,mindent elmesél,biztos vagyok benne,hogy nem bánthatja semmi!

Napközben 1,5 óránként elküldöm pisilni,hogy ne "tartalékolhassa" a pisit!

Este pisilés után megyünk aludni,az orvos javaslatára éjszakánként felkeltem 2szer is,de reggelre így is hetente min 4-5 alkalommal bepisil!

Délután is bepisil 1 óra alvás alatt,így el kell hoznom az óvodából ebéd után!

Az orvos azt mondja 5 éves kor alatt nem tud már mást ajánlani,minthogy adjam rá vissza a pelenkát,ami ennyi vizeletnél nem bírná ki az éjszakát!

Abszolute nem szégyenli magát miatta,gyakran már ébren van és úgy pisil be!

Ma reggel fél7re bepisilt.Felébresztettem,hogy lefürdessem erre összepisilte magát mégegyszer,gondolván már úgyis mindegy!

Elkezdtük jutalmazni,ha nem pisil be kap valamit!HASZTALAN!!!

Naponta kétszer mosom ki a pisis ágyneműt,reggel és a délutáni alvás után is!

Már mindennek olyan a szaga,hogy ..........!

Az orvos javaslatára ráadtam egyszer a pelust éjszakára!

Fülig ért a szája a boldogságtól,hogy ő újra kisbaba és most újra bepisilhet a pelusba,biztos kap majd cumit és újra cicizhet is!

Kikészültem!

Segítsetek!

4,5 éves!

Júniús óta tart ez a helyzet!


2010. jan. 12. 16:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteget beszéltek a bepisilésről? Minek? ez kb. olyan, mintha te horkolnál, és azon beszélgetne veled a család, hogy milyen sokat horkolsz, és ne csináld már. "Szerencsére" (bár lehet, hogy ez most nem tűnik így) de a bepisilést legalább lehet gyógyítani, míg a horkolást, hát nem igazán.

Először is, meg kellene talán találni annak is az okát, hogy egy óvodás, lassan-lassan iskolás gyerkőc, miért alszik még a szüleivel. Úgy gondolom ez sem helyes. Egy kéz rándulás/gipszelés nem mindegy gyereknél eredményez éjszakai bepisilést, szóval inkább annak kéne utánanézni, hogy neki miért volt elegendő ennyi stressz ahhoz, hogy ez a regresszió előjöjjön. Én a helyetekben pszichológushoz fordulnék (nem tudom melyik megyében laksz), és hogyha tehetitek játsszatok a kislánnyal minél több maszatolós játékot. Olyat, amiben összepiszkolhatja a kis kezét, és esetleg a környezetét is (nem a plafonra gondolok :) ). Ilyen pl. a homokozás, kézfestés, esetleg sütisütés, krém szétkenése az asztalon, stb.

De ahogy írtam, mindenképpen fontos lenne a pszichológus bevonása is, mivel nálatok már minden a pisi körül forog, amit nyilván a kislány is érez, és ez azért az énerejének igen csak alátesz. Ami szorongást okoz, ami pedig eredményezhet bepisilést. Szóval meg is van az a bizonyos ördögi kör, amiből azért ki kellene lépni.

2010. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy JÁRTUNK már pszihológusnál és a véleményét is!

Azzal,hogy beszéljük meg a bepisilést minden orvos egyetértett,sőt szorgalmazták is,hogy beszéljük meg,ne söpörjük a szőnyeg alá,főleg azért mert teljesen természetesnek tartja azt,hogy ő bepisil és a legkisebb szégyenérzetet se lehetett belőle kiváltani!

Hogy pszihológus szavaival éljek "Én még ilyet nem éltem"!

És azért alszik velünk,mert ezt is az orvos javasolta.

Amikor egyedül aludt rémálmai voltak és AZT,ahogy megélte nem kívánom senkinek!

De a pszihológus szerint hiába vezethető vissza a rándulásra és a rémálmokra is a bepisilés már nem hathatna ki ennyire!

Mára átvette a fő szerepet a KICSINÉL AZ ÉRDEKTELENSÉG IS,mert abszolute hidegen hagyja,hogy bepisil!

2010. jan. 13. 13:13
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos,h visszaadnám rá alváshoz a pelust.Lehet kapni nagyobbaknak valót(kifejezetten az éjszakai,vagy alvás alatti balesetekre való),ami olyan,mintha normál bugyi lenne rajt(a DM-ben,Rossmannban láttam).Minden bizonnyal meg fog érni rá,h teljesen elhagyja.De addig is megnyugodtok kicsit,és ez az állandó pisi-mizéria csendesedik(mert szerintem se kellene állandóan erről beszélgetni,pláne,ha se szervi,se pszichés oka nincs).2 gyerekes anyuka
2010. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtad, hogy pszichiáternél voltatok? vagy akkor most pszichológusnál?Én mindenképp az utóbbit javasolnám.

Trauma érte, begipszelték a kezét. És egyszerűen regrediálódott. Te magad is írtad, hogy élvezi, hogy ráadod a pelust, és ismét kisbaba. Hát pont ez a lényeg. Nem fogja abbahagyni, mert igényki azt, hogy sikkal jobban odafigyelj rá,és a gipsz erre egy kiváló alkalom volt, felbátorította ateljes regresszióra. De szerintem ez csak a jéghegy csúcsa, ő több figyelemért kiált, ezen kellene elgondolkodni, hogy mennyit kap.

Elképzelhető az is, hogy pont hogy mindig TÚL sok figyelmet kapott, és elkényelmesedett.De mivel mondtad, hogy drasztikus eszközökhöz is folyamodtatok, nem figyelttetek szándékosan a bepisilésére, lehet, mégiscsak a figyelem hiánya a problémája.

2010. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én a tv-ben láttam ezt és kiprobáltuk nekünk bejött.

Vettem kettő (de ö egyet tudott) kedvenc mesefiguás alsót a fiamnak. Utána ö ezt lesem akarta venni. Mondtam neki ha lepisiled Thomast sajnos nem tudom rádadni addig mig ki nem mostam .

Annyira szerette volna ha az van rajta mindig, hogy 3 nap mulva már nem pisilte le Thomast.

Sok sikert és kitartást

2010. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
4 éves a lányom. Van úgy, hogy 2 hétig nincs bibi, de van olyan, hogy egy héten 3x is pisiben úszik minden. Azt vettük észre, hogy reggel felé pisilhet be vmikor, mert amikor megyünk az oviba 6.30-as kelésekkor még tiszta, de ha hétvégén hagyjuk tovább aludni, akkor 8 környékére már uszoda van...Mi is végigjártunk jutalmazást, büntetést, orvost, urológiát, stb. Semmi szervi baja nincs, vsz. agyban nem érik meg a késztetés, hogy a mélyalvásból kivezesse az ébrenlétbe, mert a délutáni alvásokkor is azt vettem észre, hogy sokszor óriási küzdelemben tudom csak felkelteni. Tehát nem is csodálkozok, ha a pisi ingerre nem ébred fel, ha 10 perces rázásra sem kel fel... Gyanítom, hogy az óvodában is "ilyenkor" szokott megtörténni a "baleset". Nem vagy egyedül, veled vagyunk, sokan, sokféleképpen küzdünk! Még valami: különösen elkeseredettek vagyunk azért is, mert a nagyobbik lányunkkal (10/L) soha semmilyen probléma nem volt ezügyben. Ott meg pont az a helyzet, hogy egész nap és éjjel is alig pisil, reggel viszont (megmértük), majdnem 1 l-t pisilt egyszerre. Nem egyformák, kitartás!
2010. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérlek írd meg, hogy változott-e valami azóta, mert mi most kerültünk hasonló helyzetbe 4 éves fiúnkkal, és pszichológuson gondolkodom, mert az oviban kezd tarthatatlan lenni a helyzet!


Köszönöm szépen! :)

2012. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Kaszáné válasza:
Gondolom már megoldódott, de szerintem nem normális, hogy veletek alszik, kell neki egy bizonyos intim szféra.... Én kipateroltam volna az ágyunkból és nyomás a sajátjába!
2012. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!