Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ebből tanulni fog? Vagy rossz...

Ebből tanulni fog? Vagy rossz úton járok?

Figyelt kérdés

Nem akarom azt a látszatot kelteni,hogy tökéletesnek tartom magam,de úgy érzem mindent beleadtam,hogy jó anya legyek.

Igyekeztem jó példával járni elötte.

Mindent megmutatni,megtanítani,kijavítani,ha kell,újra elmagyarázni,dicsérni és egyebek.

Viszont már eljutottunk arra a pontra,hogy minden tiszta KÁOSZ.

10 éves a lányom és nem hajlandó tisztességesen tenni a dolgai nagy részét.

Nem mos tisztességesen fogat,nem fürdik meg tisztességesen,nem törölközik meg WCs után tisztességesen,nem érdekli,hogyan áll rajta a ruha,hogy kiló csipa lóg a szeméből,hogy tiszta kajamaradék az arca.Nyafog ha edzés után le kell zuhanyoznia.

Nem érdekli a rumli a szobájában,ha szólok elrak 5 dolgot és azt mondja kész.Ha szólok elrak még 5 dolgot és nem érti,hogy miért nem jó úgy a rend,hogy még 20 dolog elöl van.

Úgy gondoltam az az élet rendje,hogy az ember megtanítja aztán lazít az ellenörizgetésen,mert megbízik a gyerekében.

Nem tudom és nem is akarom minden lépését ellenőrizni,így tudván azt,hogy valamit nem tudok megnézni azt nem csinálja meg.Pl fürdés,ha épp nem vagyok még otthon.De bármi mást is lelkiismeretfurdalás nélkül kihagy.

Nem várok tőle csodákat,nem szekálom ha ez az lemarad,de van amiből nem engedek.

Tegnap este rumli volt a szobájában.Adtam neki gyors puszit,rakjon rendet és alvás.Rendetrakot és utána vagy 20 percig sírt az ágyban,hogy én nem adok neki puszit.Mikor bementem dacoskodott,hogy neki nem kell puszi.STB.

Már elegem van abből,hogy folyton büntetni kell,kellene,egyszerűen nem megyek vele semmire.

1-2 napig rendben vannak a dolgok és kezdődik minden elölről.

Sose voltam a harag és az elfordulás pártján.sose volt rossz érzéssel ágyba bújás,de már nem tudok mit kitalálni.

Hátha hat az,hogy tudatom vele természetesen,hogy nagyon szeretem,de ennyi.

Ha rossz fát tesz a tűzre nem oldom meg azzal,hogy büntetés és kész.

Dolgozza fel magában,hogy mit csinál,miért csinálja és próbálja megoldani.És érezze igenis,hogy haragszom rá,hogy nem lehet mindent megúszni kisebb-nagyobb büntetéssel,mert bánt engem is a viselkedésével,hogy vérig van sértve és duzzog rám,aztán meg úgy csinál mintha semmi se történt volna.

Nem lesz pária és kirekesztett,meg kegyvesztett,de talán így tudok hatni a kis lelkére.

Vagy ti mit tennétek?


2015. okt. 22. 07:53
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Volt olyan időszak,amikor jutalmaztuk.De olyasmiért,hogy megtörölközik rendesen ès ezzel az ekcèma nem vadul el annyira,màr nem akarom jutalmazni.Ezt 10 èvesen tudnia kellene.
2015. okt. 22. 12:15
 12/25 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk erről rengeteget,de a szerepjàtèkban màr nem vagyok partner.Nagyon rosszul sültek màr el olyan 5-6 èves kora óta!Szóval szerintetek elvetemült gondolat lenne közölni vele,hogy a szobàjàban tölti a napot gondolkozàssal?
2015. okt. 22. 12:20
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem cicàzunk,hanem gondolkozik.
2015. okt. 22. 12:21
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem még csak 6 éves a fiam, így nincs tapasztalatom kiskamasszal. ugye nálunk még a bünti/jutalmazás működik.


de pont olyan voltam mint a gyereked! pedig egy kifejezetten pedáns ember vagyok, de 10-12 éves korom között borzasztó voltam. ha nem figyeltek a szüleim, képes voltam mosakodás nélkül iskolába menni :S

esti fürdést elkummantottam, rendet nem csináltam vagy ha szorult a hurok akkor mindent bedobáltam a szekrényebe, hogy úgy tűnjön :D

magammal szembeni igénytelenség akkor múlt el amikor jöttek a fiúk, vagyis nem jöttek csak szerettem volna, olyan 12-13 éves koromban :)

a szobámmal, környezettem való igénytelenség pedig addig tartott míg hozzám nem jártak a fiúk :D


tanultam gyerekpszichológiát és azt kell mondjam, ez teljesen normális életszakasz :)

majd ha enyémmel itt tartunk akkor azt nem fogom engedni, hogy büdösen jelenjen meg, de hogy a szobájában plafonig érő kupi van, azért igyekszem majd nem szólni, majd ha nem talál semmit, nincs tiszta gönce, stb, rájön ő :)

2015. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Sutyiban eszik a szobâjàban,eldugja ès bepenèszesedik a maradék.

Borzalmas èrzès,amikor az ember el kell hogy tolja magâtól a gyerekét,mert izzadt ès büdös.Neki se jó érzès.

2015. okt. 22. 13:09
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

"Ez 6-8 éves korig működik, utolsó, afelett már nem.

"


Már hogyne válna be! Ezt szoktuk alkalmazni problémás gyerekeknél, természetesen az okok kiderítése is fontos szempont! Miért viselkedik így? Amúgy köszi a lepontozást, nagyon sok a szakértő itt úgy látom...

2015. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A pontozásnak pont semmi értelme nincs :)

A gyereket nem csúfolták még ki a suliban azért,mert büdös?

2015. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

16!

Szakértői javaslatra alkalmaztuk. Első és második osztályban használt, utána nem érdekelte. Bocs, hogy tapasztalatból írtam.

2015. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem volt jó a motivációs rendszer!
2015. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt, nagyon jól működött, de mivel idősebb lett, már nem lehetett cukorkaval meg matricával jutalmazni
2015. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!