Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ebből tanulni fog? Vagy rossz...

Ebből tanulni fog? Vagy rossz úton járok?

Figyelt kérdés

Nem akarom azt a látszatot kelteni,hogy tökéletesnek tartom magam,de úgy érzem mindent beleadtam,hogy jó anya legyek.

Igyekeztem jó példával járni elötte.

Mindent megmutatni,megtanítani,kijavítani,ha kell,újra elmagyarázni,dicsérni és egyebek.

Viszont már eljutottunk arra a pontra,hogy minden tiszta KÁOSZ.

10 éves a lányom és nem hajlandó tisztességesen tenni a dolgai nagy részét.

Nem mos tisztességesen fogat,nem fürdik meg tisztességesen,nem törölközik meg WCs után tisztességesen,nem érdekli,hogyan áll rajta a ruha,hogy kiló csipa lóg a szeméből,hogy tiszta kajamaradék az arca.Nyafog ha edzés után le kell zuhanyoznia.

Nem érdekli a rumli a szobájában,ha szólok elrak 5 dolgot és azt mondja kész.Ha szólok elrak még 5 dolgot és nem érti,hogy miért nem jó úgy a rend,hogy még 20 dolog elöl van.

Úgy gondoltam az az élet rendje,hogy az ember megtanítja aztán lazít az ellenörizgetésen,mert megbízik a gyerekében.

Nem tudom és nem is akarom minden lépését ellenőrizni,így tudván azt,hogy valamit nem tudok megnézni azt nem csinálja meg.Pl fürdés,ha épp nem vagyok még otthon.De bármi mást is lelkiismeretfurdalás nélkül kihagy.

Nem várok tőle csodákat,nem szekálom ha ez az lemarad,de van amiből nem engedek.

Tegnap este rumli volt a szobájában.Adtam neki gyors puszit,rakjon rendet és alvás.Rendetrakot és utána vagy 20 percig sírt az ágyban,hogy én nem adok neki puszit.Mikor bementem dacoskodott,hogy neki nem kell puszi.STB.

Már elegem van abből,hogy folyton büntetni kell,kellene,egyszerűen nem megyek vele semmire.

1-2 napig rendben vannak a dolgok és kezdődik minden elölről.

Sose voltam a harag és az elfordulás pártján.sose volt rossz érzéssel ágyba bújás,de már nem tudok mit kitalálni.

Hátha hat az,hogy tudatom vele természetesen,hogy nagyon szeretem,de ennyi.

Ha rossz fát tesz a tűzre nem oldom meg azzal,hogy büntetés és kész.

Dolgozza fel magában,hogy mit csinál,miért csinálja és próbálja megoldani.És érezze igenis,hogy haragszom rá,hogy nem lehet mindent megúszni kisebb-nagyobb büntetéssel,mert bánt engem is a viselkedésével,hogy vérig van sértve és duzzog rám,aztán meg úgy csinál mintha semmi se történt volna.

Nem lesz pária és kirekesztett,meg kegyvesztett,de talán így tudok hatni a kis lelkére.

Vagy ti mit tennétek?


2015. okt. 22. 07:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a más 10 éves lánya se különb.

Egyébként az ekcéma eleve nyűgössé tesz, anyát gyereket egyaránt.

Nem tudom beszéltetek-e erről a dokijával, de az ekcéma bizarr bőrérzésekkel jár, és ezt fokozza, ha saját maga kezeli az érintett.

Másrészt a beteg bőrű gyerekek abszolút értelemben kevesebb érintést, simogatást kapnak, mint az egészségesek.

Részben mert néha kifejezetten rosszul esik nekik, és elutasítják, részben, mert bármennyire szeretjük is a gyerekünket, mi sem igazán jó érzéssel pátyolgatunk egy érdes bőrt.

A bőr határ köztünk és a külvilág közt, amilyen érdesnek érezzük a külvilágot, úgy tüskésedünk:romlik az ekcémánk.

Ne akarj tökéletes gyereket! Szeresd, amilyet kaptál, úgy ahogy van. A nevelési fogások ideje lejárt. A kamaszt csak támogatni lehet, elviselni szükséges, és szeretni (úgy, hogy azt ő érezze szeretetnek) a legjobb befektetés.

Légy egy kicsit lazább és bátrabb, sé őszintébb: pl az időhúzását ne érezze személyes sértődésed alapjának, mondd meg, hogy fáradt vagy, ha 7 előtt lefürdik, bekened, simi,puszi, mese minden, ha nem akkor majd jöjjön a jóéjt puszijáért a szobádba.

Ezzel lehet, hogy nem ma este érsz célt, de ugye nem is az a cél, hogy egy jó kis robotunk legyen, aki katt, és csinálja, amit mondtam, hanem egy majdan egészséges felnőtt lény, aki önmagáért felelni tud.

Ez hoz még pár orrfacsaró emléket a gyerekszobából, de csak légy könnyed és bátor!

Üdv a klubban!

2015. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nem csúfoltàk mèg,mert addig mondom,mondom,amíg megcsinàlja.

Most màskèpp próbàlkozok.Köszönöm mindenkinek!

2015. okt. 23. 13:35
 23/25 anonim ***** válasza:

"Nagyon jó volt, nagyon jól működött, de mivel idősebb lett, már nem lehetett cukorkaval meg matricával jutalmazni"


Nagyobb gyereknél nem is ezekkel kell jutalmazni. Pontrendszert szoktak bevezetni, amiért komolyabb jutalom jár, ha összegyűltek. Ennek feltétele, hogy a kedvenc meséket, időlöltéseket, játékokat ne lőjétek ki a mindennapokban.

2015. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Pontrendszer volt. Nem érdekelte.

2015. okt. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Borzalmas èrzès,amikor az ember el kell hogy tolja magâtól a gyerekét, mert izzadt ès büdös."


Én, ha izzadt, és büdös, akkor is magamhoz ölelelem, megbabusgatom, és majd ha a szeretetáradatunknak vége, akkor jegyzem meg, hogy le kéne tusolni gyorsan, mert elég büdi vagy.

Egy gyereket szeretni kell, és nem szagolgatni...

Pláne nem eltolni!

2015. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!