Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-kódos óvodásotok milyen...

SNI-kódos óvodásotok milyen fejlesztést kap az óvodában? Heti hány órában? És használ?

Figyelt kérdés

A kisfiamat tavaly kivizsgálták a Nevtanban, BTM-et kapott, heti 2 logopédiát kap, meg sok más fejlesztést is felírtak neki egyébként, de az óvodavezető mind elintézte azzal, hogy ah, azt a logopédus meg tudja csinálni (figyelemfejlesztés, feladattudat fejlesztése stb.)

Én szeptemberben elvittem a Vadaskertbe, ahol azt mondták, hogy igenis SNI, és logopédiát, tsmt-t, fejlesztő pedagógust és állandó pedagógiai asszisztenset javasoltak mellé.

Beszédpercepciós zavara van, emellé szorongásos tünetek alakultak ki, emiatt nagyon kezelhetetlen. Még a Vadaskertben sem foglaltak nyíltan állást amellett, hogy ez csak a beszédpercepciós zavar, vagy más is van mögötte. Nekem szóban azt mondták, hogy ADHD, de a szakvéleménybe már nem írták le.

A Szakértői Bizottságnak beküldtük a Vadaskert szakvéleményét, de azt mondták, hogy van egy nevtanos határozatunk, és azt nem lehet felülbírálni, csak 1 év múlva, szóval nem adnak SNI-t.

Az óvodában azt mondták, hogy a ped. asszisztenst felejtsem el, 1 darab van az óvodában, az nem az én gyerekemmel fog foglalkozni. A logopédus az SNI-s gyerekekkel nem foglalkozhat. Viszont a Szakértői Bizottságnak nincs logopédusa (ez egy joghézag, elfelejtették megoldani). Ezért a logopédus belátó, és ha szépen megkérjük, akkor fog azért foglalkozni a gyerekkel. Na, és ha mégsem? Értem én, hogy ő nagyon kedves, de ha nem tudja elszámolni, ki fog ingyen dolgozni?

Mindamellett azt is hallottam, hogy heti 2 órában ha küldenek utazó gyógypedagógust, annak már örülhetek.

Most magánúton viszem heti 2 óra tsmt-re és egy óra fejlesztésre, meg heti 2 órában kap logopédiát az oviban.

Én azt gondoltam, hogy nem küzdök én ezekkel a fafejű bürokrata intézetekkel, már nem tudom hova fellebbezzek, inkább hagyom, belefáradtam. Ennél több fejlesztést akkor sem kapna, sőt a logopédus a legfontosabb neki. A fejlesztőpedagógus szerint a gyerekpszichológus még kéne neki, de azt nem szoktak küldeni.

Mit gondoltok?


2015. nov. 7. 19:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Országszerte nagyon változó, hogy milyen az SNI ellátás.

Ha egy gyerek simán "csak" pösze, vagy BTM-es, akkor a szakszolgálat logopédusa látja el. Egyéni fejlesztést nem igazán tud adni. SNI gyerekhez az EGYMI-ből jön utazó logopédus/gyógypedagógus - ha van!!! Hiába a vezető óvónő legjobb szándéka, hiába igényli, ha nincs rá ember. Ilyenkor a szülő megteheti, hogy bemegy a jegyzőhöz reklamálni, ha másra nem jó, talán az önkormányzat köt megbízási szerződést valakivel.


Így aztán van, ahol SNI gyerek nem kap ellátást, míg a simán "csak" pösze meg igen.


Úgy rossz a rendszer, ahogy van...

2015. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ah.én már lemondtam erről. Még mindig nem hívtak be bennünket, a férjem felhívta őket, hát még mindig kell valami kérvény az ovitól. Hát már annyi papírt aláírtunk, beküldünk, mi a fenét akarnak még?

A lányom kapott btm-et 1 hónap alatt, és most egyénileg kap fejlesztést a suliban, mert nincs is más az egész iskolában, akinek kéne. Vele nem is küzdök sni-ért, pedig fel lett ajánlva.

2015. dec. 4. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!